Leden 2012

Dosáhnuto tisíci hodnocení!

31. ledna 2012 v 18:32 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Zrovna včera po zhlédnutí filmu Zkrocení zlé ženy jsem dosáhl mé první tisícovky hodnocení na mém profilu na CSFD. Je nutné počítat s tím, že to nejsou jen filmy, ale také seriály či televizní show, nelze tedy přesně určit, kolik filmů z této tisícovky jsem skutečně zhlédl a ohodnotil. Ale i přesto, je to krásné číslo, nemyslíte? :)

Další cíl: 1500!

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

À la Zápisník s velkým Z

31. ledna 2012 v 18:25 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Myslím, že lze tuto rubriku shrnutě pojmenovat jako jakýsi Zápisník. Proč Zápisník? Inu, rozhodně ne deník :) Důvody sem nebudu psát, prostě označení deník se mi pro tuto rubriku nelíbí xD Vy sami si ji pojmenujte jak chcete, třeba "Lapač myšlenek" nebo "Výkvěty Vojtěcha Hamerského" či... no, nezabíhejme zas tak daleko :)
Troufám si trvrdit, že Zápisník bude srozumitelné a snadno zapamatovatelné pro všechny návštěvníky. ;)

Dopis pro Cabea Bedlama

31. ledna 2012 v 17:17 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Jednorázovky
Jako domácí úkol do češtiny jsme dostali napsat dopis svému oblíbenému literárnímu hrdinovi. V té době jsem byl zblázněný do série DragonRealm od spisovatele Richarda A. Knaaka, kde je hlavní postavou čaroděj Cabe Bedlam.

Dopis pro Cabea Bedlama


Okno

31. ledna 2012 v 17:10 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Jednorázovky
Také jsem se účastnil autorského čtení, kde jsem prezentoval svůj rozpracovaný příběh. Mimo jiné zde bylo zahrnuto další oživování fotografie. Užijte si povídečku s názvem Okno.

Okno


118. ročník

31. ledna 2012 v 17:09 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Jednorázovky
V prváku jsme dostali v hodině češtiny úkol oživit fotografii. Člověk by nevěřil, kolik se toho dá vymyslet. Já vybral tento obrázek:

118. ročník


Tohle (ne)překousneš!

31. ledna 2012 v 17:05 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Jednorázovky
Tohle (ne)překousneš!, takovéhle bylo zadání na Olympiádě z českého jazyka pro slohovou práci. Učitelé nechali při výběru formy volnou rukou, já si zvolil dopis...

Tohle (ne)překousneš!


Prezentace spuštěna

29. ledna 2012 v 18:39 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky

Dne 28. 1. byla spuštěna webová prezentace - více ZDE

[Recenze] Epstein, Adam Jay & Jacobson, Andrew - Spřízněnci čarodějů

29. ledna 2012 v 11:59 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Recenze knih

Adam Jay Epstein & Andrew Jacobson - Spřízněnci čarodějů

Název: Spřízněnci čarodějů
Autor: Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson
Série:
Spřízněnci čarodějů #1
Originál: HarperCollins, 2010
Česko: Mladá fronta, 2011
Formát: 320 stran, hardback
Překlad: Anna Vrbová
Obálka:
Peter Chan, Kei Acedera

Aldwyn, Gilbert a Sylvie nejsou jen tak obyčejní hrdinové. Oni to vlastně nejsou lidé. Můžou vůbec kocour, žabák a sojka prožít nějaké zábavné a hlavně napínavé dobrodružství? Že to není možné? Tak se pojďte přesvědčit.

Jistě si již většina (u této knihy lze předpokládat, že z největší části dětských) čtenářů zoufá až z příliš velkého množství fantasy knih pro mládež, které však neoplývají velkou originalitou. Kdo se má pak vyznat v tom, která kniha zaujme a pobaví, a naopak, které se obloukem vyhnout? V knihkupectvích se válí plno "nástupců Harryho Pottera", i knih, čerpajících ze slavného čaroděje, který přežil, inspiraci - a to je jen malý zlomek.

[Recenze] Chmakova, Svetlana - Noční škola 1 - Knihy čaromějek

29. ledna 2012 v 11:51 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Recenze komiksů

Svetlana Chmakova - Noční škola: Knihy čaromějek 1

Název: Noční škola: Knihy Čaromějek 1
Autor: Svetlana Chmakova
Série:
Noční škola #1
Originál: Yen Press, 2009
Česko: Zoner Press, 2011
Formát: 196 stran, paperback
Překlad:
Jan Horgoš
Obálka:
Svetlana Chmakova

Alex je mladá čaromějka, ale do žádné Noční školy chodit nechce, a tak se roky učí sama doma. Dlouhou dobu bylo všechno v pořádku. Avšak postupem času se jí v nejnevhodnějších momentech zmocňuje zvláštní tajemná síla a ona si nepamatuje nic z toho, co dělala. A nitky se sbíhají k Noční škole.

Příběh Knihy čaromějek začíná dosti tajemně. Čtenář se dozvídá, že ve škole existují lidé zvaní denní a noční dozorčí, kteří hlídají hladký průběh dění věcí za jejich směny. Odbyla šestá hodina, do školy skrz portál přichází noční ředitelka, ale noční dozorce není nikde vidět, aby převzal směnu. A tak nastává čas, aby se na scéně objevily hlavní představitelky této mangy.

[Recenze] Hines, Jim C. - (Ne)šťastné konce

29. ledna 2012 v 11:43 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Recenze knih

Jim C. Hines - (Ne)šťastné konce

Název: (Ne)šťastné konce
Autor: Jim C. Hines
Série: Princezny #1
Originál: DAW Books, 2009
Česko: Fantom Print, 2010
Formát: 223 stran, paperback
Překlad: Kateřina Niklová
Obálka: Scott Fischer
Tagy: Fantasy, Humor

Popelka, Růženka a Sněhurka - to jsou tři hlavní protagonistky tohoto příběhu. Popelčin manžel (princ Armand) se stane obětí únosu a Popelka je ochotna vrhnout se do jakéhokoli nebezpečí, jen aby ho zachránila. V tom ji mají pomoci Talie - jinak řečeno Růženka - a Sněha. Jak to asi dopadne, když se autor série o goblinu Jigovi pustí do trochu jiného soudku?

Daniela - neboli Popelka, Talie (Růženka) a Sněha (Sněhurka, i když toto oslovení nemá ráda) se musí přes všechny možné překážky dostat do Víliny, země Feyů, kde drží uneseného prince Armanda, Danielina muže. Hlavní problém však tkví v tom, že se jim do cesty nemilosrdně staví Stázka se Šarlotou, Danieliny nevlastní sestry a Armandovy únoskyně. Normální pomstychtivé holky by nebylo těžké porazit, ale když ty zprvu nevinně vypadající slečny k tomu všemu používají magii, je to o něco složitější…

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!