Únor 2012

Účast na autogramiádě a besedě Juro Červenáka

29. února 2012 v 21:20 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Ahojte,
dnes Vám napíšu mé dojmy po účasti na autogramiádě a besedě Juro Červenáka, autora sérií jako jsou Černokněžník, Bohatýr, Bivoj a nově také Dobrodružství kapitána Báthoryho. Při příležitosti vydání 3. dílu kapitána Báthoryho se také autogramiáda konala.
Akce proběhla v Brně od 16:00, v knihkupectví u Dobrovského. Celá akce začínala autogramiádou. Bohužel, spolužák, se kterým jsem na besedu šel, ani já jsme neměli žádnou knihu k podepsání a tak jsme brozdali půl hodiny knihkupectvím a rozhlíželi se (tedy... spíše slintali) po nových či starších knihách z oblasti fantasy.
V 17:00 jsme tedy byli připraveni na následnou besedu. Před ní jsme ještě byli svědky šermířského vystoupení skupiny Lucius. Beseda byla zábavná, mnohdy zajímává ze strany posluchačů, se týkalo jejich dotazů (včetně mne samého :D) a poučná. Juraj Červenák je pohodovým a hlavně vtipným člověkem a vidět ho na živo je vážně něco :)

> ZDROJ(E): Dobrovský (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Poškozená zásilka aneb Dorazily knihy Tajný atlas a Kartomancie

27. února 2012 v 22:51 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

A zrovna dnes mi přišly další dvě nové knihy ke zrecenzování z plánované trilogie Věk objevů - Tajný atlas a Kartomancie od Michaela A. Stackpoleho. Ale co se nestalo, dojdu si důmu, když v tom uvidím úplně poničený obal zásilky. Hned jsem si řekl, jestli je to vůbec moje nebo si ze mě jenom dělají srandu. Ano, bylo to opravdu moje a ne, srandu si opravdu nedělali.

Dorazila Velká kniha příběhů pro XXI. století

27. února 2012 v 22:31 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník
Hojte,
v pátek (24. 2.) mi dorazila od Albatrosu ke zrecenzování kniha s názvem Velká kniha příběhů pro XXI. století. Tanto povídková kniha byla složena Al Sarrantoniem a především Neilem Gaimenem - právě proto jsem si ji zamluvil k recenzování. Neil Gaiman mne učaroval se svými knihami jako Nikdykde, Hvězdný prach nebo Coralina, tudíž předpokládám, že jeho jistá ruka při výběru byla pevná a připravila nám, čtenářům, hodně dobrých kousků k počtení :)
Recenzi sem samozřejmě, až bude napsaná, hodím. Bude také dohledatelná na Fantasyi, jako obvykle ;)

Životopis Steva Jobse - nejdelší česká audiokniha

25. února 2012 v 22:45 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa mluveného slova
Jako milovník mluveného slova jsem se dnes dočetl, že má vyjít prozatím nejdelší česká audiokniha a to Steve Jobs od Waltera Isaacsona. Kniha je namluvena v nezkrácené verzi, tzn. bylo načteno všech 680 stran! Na CD nosičích se jí dočkáme již 7. března tohoto roku.
Čte Martin Stránský.

> ZDROJ(E): Můj Ipad

[Doporučuji] Fullmetal Alchemist (2003)

21. února 2012 v 23:12 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Fullmetal Alchemist

Název japonsky: Hagane no Renkinjutsushi
Název anglicky: Fullmetal Alchemist
Název česky/slovensky: Fullmetal Alchemist: Hledání kamene mudrců
Rok vydání: 2003 - 2004
Počet epizod: 51
Žánry: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Fantasy ze současnosti, Magie, Násilí, Paralelní vesmír, Pocity úzkosti, Podle mangy, Shounen
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 20 hodin, 24 minut
Čas na epizodu: 24 minut

Anotace: Není možné cokoli získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty.To je princip rovného obchodu v alchymii... Příběh o bratech Elricových, Edwardu a Alphonsovi, kterým právě zemřel jediný rodič - matka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však v alchymii největší tabu. A bratry stojí porušení tohoto tabu vysokou cenu. Al ztrácí tělo a jeho duše je přichycena ke starému brnění, Ed zase ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka stále neožívá. Bratři se zapřísáhnou, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? A protože nejlepší informace má vojsko, je Ed nucen vstoupit do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A co víc - bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží.

HodnoceníProč doporučuji?: Mimo vtipných scén je tu velmi propracovaný děj. Nevím, zda se to zdá jen mně, ale myslím si, že spoustu pouček, které jsou v tomto anime zmíněny, by se klidně daly přenést do naše reálného světa a platily by. Často smutné, ale přesto všechno úsměvné a poučné. Zážitek!
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | MoviePosterShop (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Full Metal Panic! (2002)

21. února 2012 v 22:49 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Full Metal Panic!

Název japonsky: Full Metal Panic!
Název anglicky: Full Metal Panic!
Název česky/slovensky: Full Metal Panic!
Rok vydání: 2002
Počet epizod: 24
Žánry: Akční, Groteska, Mecha, Ozbrojené složky, Pilotovaní roboti, Sci-fi, Seinen
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 9 hodin, 36 minut
Čas na epizodu: 24 minut

Anotace: Kaname Chidori je krásná šestnáctiletá Japonka a studentka střední školy, která nevybočuje nijak z chování středoškoláků. Ovšem Kaname Chidori je něčím výjimečná, je totiž jedna z whispered. Což jsou výjimeční lidé s vrozenou znalostí Black technologie. Když se japonská protiteroristická organizace Mithril vedená šestnáctiletou kapitánkou Telethou Testarossou dozví, že slečnu Chidori chtějí unést a využít na zdravotní pokusy, tak pověří jednoho vojáka aby ji 24 hodin 7 dní v týdnu hlídal. Mladý seržant Sousuke Sagara je pověřen tímto úkolem. Sagara ovšem jako správný ochránce vidí v každém, kdo se k slečně Chidori přiblíží, teroristu. A tak organizace Mithril a hlavně seržant Sagara budou mít plné ruce práce, aby Kaname ochránili.

HodnoceníProč doporučuji?: Prakticky jsem na tomto anime, spolu s Yuu Yuu Hakusho, začínal díky mému bývalému spolužáky ze základky :). Žádná speciální zápletka zde není, jde jenom uchránit holku před jedním padouchem, toť vše. Tady vyniká především humor a to v tak velké míře, až je to nakažlivé. Za zmínku také stojí další dvě série, které na tuto navazují.
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | TVTropes (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Angel Beats! (2010)

21. února 2012 v 22:43 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Angel Beats!

Název japonsky: Angel Beats!
Rok vydání: 2010
Počet epizod: 13
Žánry: Akční, Fantasy ze současnosti, Komedie, Přestřelky, Seinen, Tragédie
Čas na anime: 5 hodin, 25 minut
Čas na epizodu: 25 minut

Anotace: Otonashi se probudí do posmrtného světa bez vzpomínek. Zde se přidá ke skupině, kterou vede Yuri. Tato skupina bojuje proti andělům. Nechtějí totiž být vymazáni.

HodnoceníProč doporučuji?: Opět skvělé anime, které mne dostalo. Skvělá kombinace akce, komedie a dramatu, v podání Angel Beast! naprosto nezapomenutelná. Zvláště poslední díl mne složil na kolena. Velmi dlouho se mi nechtělo takto brečet :)


> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | My Opera (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Recenze] Rehfeld, Frank - Prokletí trpaslíků

20. února 2012 v 21:17 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Recenze knih

Frank Rehfeld - Prokletí trpaslíků

Název: Prokletí trpaslíků
Autor: Frank Rehfeld
Série:
Trpaslíci II #1
Originál: Blanvalet, 2009
Česko: Fantom Print, 2011
Formát: 288 stran, hardback
Překlad: Svatava Kretková
Obálka:
Jan Patrik Krásný
Tagy: Fantasy

Těšíte se z přítomnosti malých, podsaditých vousatých mužíků? Máte rádi svět, kde rozhodují především zbraně, jež jsou bezpochyby nejlepší jistotou, jak zabít nepřítele? Pokud ano, čeká na vás Elan-Dhor - město plné trpaslíků, na které zrovna v tuto chvíli číhá opravdu veliké nebezpečí.

Prokletí trpaslíků bude především zajímat čtenáře již dříve vydané tetralogie Trpaslíci od Markuse Heitze, ať už z čisté zvědavosti, jak "pokračování" obstojí či kvůli důkladnému porovnání s touto slavnou sérií. Upřímně řečeno, knih o malých válečnících je u nás pomálu, a tak se i další zarputilí fanoušci fantasy s vášní vrhnou po Franku Rehfeldovi a jeho knize.

[Doporučuji] Death Note (2006 - 2007)

18. února 2012 v 13:52 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Death Note

Název japonsky: Death Note
Název anglicky: Death Note
Název česky/slovensky: Death Note - Zápisník smrti, Zápisník Smrti
Rok vydání: 2006 - 2007
Počet epizod: 37
Žánry: Detektivní, Podle mangy, Shounen, Thriller
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 14 hodin, 11 minut
Čas na epizodu: 23 minut

Anotace: Light Yagami je výborný student s dokonalým prospěchem. Jednoho dne najde death note (zápisník smrti patřící bohům smrti = Shinigami), který svému držiteli umožňuje zabít jakéhokoliv člověka. Light se rozhodne vytvořit dokonalý svět bez zločinu a začne s jeho pomocí, jako Kira, zabíjet zločince. Brzy se však po jeho stopě vydává proslulý detektiv L. Začíná bitva na poli inteligence, dedukce, logiky a intrik. Kdo bude vítěz? Kdo zemře?

HodnoceníProč doporučuji?: Další skvělé anime, u které nepromarníte ani minutu svého života. Takových je pomálu, to mi věřte. Velmi promyšlené, psychologicky propracované a svěží seriál, jež se zajímavým způsobem dívá na fanatismus. 37 dílů Vás rozhodně nezabije, ba naopak, budete na konci ještě škemrat o další díly, jako já :)
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | YesAnime (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Yuu Yuu Hakusho (1992 - 1995)

18. února 2012 v 13:40 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Yuu Yuu Hakusho

Název japonsky: Yuu Yuu Hakusho
Název anglicky: Yu Yu Hakusho: Ghost Files
Název česky/slovensky: Yu Yu Hakusho - Velká zkouška
Rok vydání: 1992 - 1995
Počet epizod: 112
Žánry:
Akční, Bojová umění, Démoni, Fantasy, Fantasy ze současnosti, Podle mangy, Shounen, Supersíla

Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime 1 den, 20 hodin, 48 minut
Čas na epizodu 24 minut

Anotace: Yusuke Urameshi je flákač, povaleč a největší ranař z okolí. Jednou si to takhle kráčí po ulici, když si všimne malého chlapečka nebezpečně se blížícího pod kola rychle jedoucího auta. Pohotově se vrhne pod kola a odhodí ho pryč. Žel bohu při tom sám natáhne brka a brzy se vznáší okolo jako duch. Naštěstí je mu nabídnut post detektiva světa duchů a s tím i návrat mezi živé, kde na něj čeká první případ.

HodnoceníProč doporučuji?: Je to jedno z prvních anime, které mne vlastně seznámilo s anime scénou. Někteří lidé ho nemají rádi kvůli jeho staré grafice, ale právě proto ho zbožňuji. Všem, kteří se nudí, mají fůru času (112 epizod je docela dost) a maí rádi dlouhé bitky, vřele Yuu Yuu Hakusho doporučuji. Jedna z mých srdcovek... ^^

> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | DarkAnime (obrázek)

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!