Agmenti d'Corp - Prolog - Část šestá

1. února 2012 v 22:11 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Agmenti d'Corp

Prolog

Část šestá


Obě armády byly připraveny. Už z dálky bylo vidět, že jejich síly jsou přinejlepším vyrovnané. Gelttor je očividně podcenil a poslal tak jednu ze svých menších armád, čítající něco kolem tisíci mužů. Nebo - a to se zdálo pravděpodobnější - se jim chtěl vysmát a ponížit je tím, že je porazí i se stejně silnou armádou.
Pro první střetnutí je to to nejlepší, co nám mohl Gelttor nabídnout, řekla si v duchu Catta, která v tuto chvíli stála v řadě mezi lučistníky. Odvrátila pohled od nepřátelské armády a ohlédla se po otci a Dorienovi. Ti byli v čele ve střední části armády. Tato část byla v boji nejvíce vytížena, proto zde bylo směřováno pět set nejlepších bojovníků - nejčastěji lidských a trpasličích - umístěných v pěti řadách a kentauří lučištníci v řadě poslední. Ona sama byla na pravém křídle mezi dvěma řadami lučištníků a před nimi byly další dvě řady pěších. Na levém křídle tomu bylo stejně. Ne že by nepatřila mezi nejlepší lukostřelce, ale její nepřítomnost měla svůj důvod. Ramion nechtěl za žádnou cenu svou dceru vystavovat zrovna tomu největšímu nebezpečí a proto ji přidělil méně rizikovému pravému křídlu. Na obou křídlech se se svou přítomností podíleli nejvíce elfové, satyrové, či dokonce vlkodlaci.
Co ji znepokojovalo, byl fakt, že valná část nepřátel seděla v sedlech. U nich seděla na koňských hřbetech pouze první řada středu, včetně Ramiona a Doriena. S kopími a šípy možná nebude zas takový problém se s nimi vypořádat.
Troubení ji pomohlo procitnout a trhla hlavou směrem dopředu. Nepřátelé učinili první krok a bylo vidět, jak se ohromná masa lidí pohybuje jako jeden muž vpřed. A za chvíli poté zazněl i jejich roh, oni se však ani nepohnuli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!