[Doporučuji] Fullmetal Alchemist (2003)

21. února 2012 v 23:12 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Fullmetal Alchemist

Název japonsky: Hagane no Renkinjutsushi
Název anglicky: Fullmetal Alchemist
Název česky/slovensky: Fullmetal Alchemist: Hledání kamene mudrců
Rok vydání: 2003 - 2004
Počet epizod: 51
Žánry: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Fantasy ze současnosti, Magie, Násilí, Paralelní vesmír, Pocity úzkosti, Podle mangy, Shounen
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 20 hodin, 24 minut
Čas na epizodu: 24 minut

Anotace: Není možné cokoli získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty.To je princip rovného obchodu v alchymii... Příběh o bratech Elricových, Edwardu a Alphonsovi, kterým právě zemřel jediný rodič - matka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však v alchymii největší tabu. A bratry stojí porušení tohoto tabu vysokou cenu. Al ztrácí tělo a jeho duše je přichycena ke starému brnění, Ed zase ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka stále neožívá. Bratři se zapřísáhnou, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? A protože nejlepší informace má vojsko, je Ed nucen vstoupit do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A co víc - bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží.

HodnoceníProč doporučuji?: Mimo vtipných scén je tu velmi propracovaný děj. Nevím, zda se to zdá jen mně, ale myslím si, že spoustu pouček, které jsou v tomto anime zmíněny, by se klidně daly přenést do naše reálného světa a platily by. Často smutné, ale přesto všechno úsměvné a poučné. Zážitek!
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | MoviePosterShop (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!