Březen 2012

BookFan se také hlásí o slovo

24. března 2012 v 14:31 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Ahojte,
už je to nějaký ten den, kdy jsem po dlouhé době (asi po půl roce) rozklikl BookFan a co mě nečekalo... Stránka k nepoznání od té, kterou jsem viděl při posledním přihlášení před více jak půl rokem. Když jsem viděl aktivitu lidí a celkový vzhled BookFanu, řekl jsem si, že je čas se opět připojit.

Nyní mne tedy naleznete jak na Goodreads tak na BookFanu, záleží čistě na Vás, kde si mne najdete. Pro některé může být velkou výhodou čistě české prostředí BookFanu, zvláště pro ty, kteří moc nevládnou angličtinou.
Toť vše - čtěte! :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

1. jarní den

20. března 2012 v 17:01 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Hola hola, jaro volá,
aneb Teplé dny přicházejí. Dlouhé zimní chvíle nás pomalu, ale jistě opouštějí a místo nich přichází na řadu jaro. Na tuto chvíli jsem se hodně těšil, nenávidím zimu už jenom z principu, že je v tomto roční období zima (působivá věta, že?). Jednak také proto, že mám alergii na chlad (ne, nedělám si srandu! :D) - dál už to nemusíme rozebírat.
Paradoxní také je, že i spolu s jarem přichází spousta alergií, navíc to dokládá tento perfektní obrázek:[Doporučuji] Bohové smrti / Soul Eater (2008)

17. března 2012 v 23:30 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Bohové smrti

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie
Japonsko, 2008, 51x25 min

Režie: Shingo Kaneko, Tensai Okamura
Hrají: Akeno Watanabe, Hōko Kuwashima, Junko Noda, Māya Sakamoto, Takehito Koyasu, Ken'ichi Suzumura, Kenjirō Tsuda, Shin'ichirō Miki, Shōzō Iizuka

Anotace: Soul Eater pojednává o uživatelích, kteří využívají různé bojové techniky, a jejich zbraních, které mají dvě formy, lidskou formu a formu zbraně. Hlavní postavy, Maka a jeho Soul, Black Star a jeho Tsubaki, Death the Kid a jeho Liz s Paty jsou studenty Šibusenu, který byl založen Šinigamim pro ochranu světa před Kišiny, kteří uvrhují svět do šílenství. Aby se tomu tak nestalo, mají studenti za úkol zničit každého, kdo se živí dušemi nevinných, tedy potencionální Kišiny.

Hodnocení


Proč doporučuji?: Anime disponuje svým vlastním vzhledem, grafika je oproti jiným anime o něco jinačí a i to tedy jistě dokáže upoutat divákovu pozornost. Celá série je plná akce, ale na druhou stranu také psychologických momentů, které sice chvílemi dělají anime nudným, ale celkově vzato díky nim dostává hloubku. Docela dobře jsem se u celého Soul Eateru bavil, tudíž doporučuji :)
> ZDROJ(E): ČSFD (anotace) | Old Kaze (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[KvMM] Mazurek, Jiří - Město čarodějů

10. března 2012 v 23:27 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Knihy v mých myšlenkách
No. 01

Jiří Mazurek - Město čarodějů

1. Proč jsem si vybral právě tuto knihu?
Už jenom díky názvu. Cokoliv, co obsahuje slova jako "čaroděj, čarodějný, magický, kouzelník" atd. mě nutí knihu vzít do ruky a důkladně si ji prohlédnout, zda si ji přečíst.

2. Definovat knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
magická akčnost

3. Definovat knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
hledání

4. S jakou postavou bych se ztotožnil, případně kým bych chtěl nebo naopak nechtěl být.
Ztotožňovat se v této knize asi není moc s kým. Můj favorit z těch, kým bych chtěl být, je Syr'Dan, ale nikoho, kým bych nechtěl být, nemám.

5. Positivum.
Originálnost, co se týče jmen.

6. Negativum.
Chvílemi chaotické, je možnost, že se čtenář bude ztrácet.

> ZDROJ(E): Epocha (obálka)

Vzhled mojí knihovničky k datu 9.3. 2012

10. března 2012 v 20:44 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Kouzelná knihovnička
V první řadě začnu první částí, kterou zaujímá literatura pro mládež, dobrodružné a humoristické knihy, a další. Spolu s ní tam patří také naučná literatura. Každý oddíl této části zabírají po jedné poličce :)


Ještě detaily každé poličky zvlášť:


Druhou část je ponechána výhradně fantastice (a to především fantasy, ale nepohrdnu ani nějakým sci-fičkem nebo horrorem).

Moje kouzelná knihovnička

9. března 2012 v 20:09 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Kouzelná knihovnička
Ahojte,
dovolte mi, abych Vám alespoň trochu představil moji knihovničku. Jedná se vlastně o dvě knihovničky, které dávají dohromady jednu. Jsou od sebe separované zaměřením a navíc i vzálenostně (cca 50 cm, ale to je nepodstatné), přičemž v první části lze najít literatury pro mládež, povinnout četbu, humornou literaturu a další žánry (včetně dobrodružných a historických knih). Spolu s ní obývá první část také naučná literatura - všemožné encyklopedie, slovníky a další.

Druhá část je již specifičtější a zaobirá také více místa. Je to žánr fantasy, na který se co nejvíce zaměřuji. Tento žánr zabírá již 4 poličky a ani ty už nestačí, co se týče kapacity. Úplně dolní poličku doplňují komiksy, kterou druhou část značně zpestřují.
Myslím, že ve zkratce by to o mé knihovničce mohlo být všechno ;)

Půjčení knih Antigoné, Élektrá + Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci

9. března 2012 v 17:47 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Hojte,
po mé trmácivé cestě do školy jsem téměř ihned vyrazil do knihovny. Přeci jenom, nějaká obměna knih musí vždy proběhnout. Vrátil jsem 2 dočtené knihy (jmenovitě - Město čarodějů + Šílení rytíři) spolu s jednou nerozečtenou (Nezbytné věci). Usoudil jsem, že 700 stránkovou knihu nejsem schopen narychlo přečíst, aniž bych nezvětšil svůj skluz, který mám okolo čtení "recenzáků" pro Fantasyi. Již zase vyšly knihy, které bych si nejraději hned u šéfredaktory zamluvil, ale nejdříve se musím pochlubit alespoň s několika recenzemi :).

Seriál Terra Nova byl zrušen

7. března 2012 v 8:30 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa filmu a seriálů
Sci-fi seriál s názvem Terra Nova se příštím rokem na televizní obrazovky již nevrátí. Stanice FOX (která seriál vysílala) nehodlá s Terra Novou pokračovat, ale je docela možné, že tento seriál bude prodán jiné stanici, aby mohl pokračovat.

Co na to říkáte? Viděli jste někdo tento seriál? A zasloužil si to podle Vás? Můj osobní názor je, že se s tímto dalo počítat - od začátku vypadal seriál zrovna nijak zajímavě, ale na druhou stranu, byl koukatelný. Avšak, je nutno podotknouti, že všechno se točilo okolo těch samých postav, nic nového, co by seriál alespoň trochu oživilo. Je také fakt, že efekty vypadaly dobře a bylo vidět, že si s tím tvůrci docela pohráli.
Seriál je dosti rozporuplný, troufám si tvrdit, že tento seriál buďto odsoudíte a nebo ho budete mít rádi.

Hodnocení> ZDROJ(E): Screenrant (plakát) | Edna (textový podklad)

2 knihy opraveny a 2 nové přidány do systému Goodreads

5. března 2012 v 23:41 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Hojte,
dnes jsem se stal tzv. Goodreads Librarian. A co že to je? Je to funkce, která Vás opravňuje upravování již přidaných knih do systému. Dnes jsem tedy opravil 2 první, které mi už delší dobou ležely v žaludku, díky tomu, jak byly nekvalitně zpracované... Jsou to Stín Černého hvozdu a Mrtví muži netančí od Míli Lince.


A také jsem přidal 2 úplně nové záznamy - ke knihám Devatar Sedr (Pavel a Petr Harašímovi) a Meč z Flatlandu (Petr Vyhlídka). Docela mě to baví takto pomáhat a přitom to dělat s chutí :)


Časem určitě přibudou i další opravené a nově vzniklé záznamy... :)

> ZDROJ(E): Kosmas (obálky)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Zoologická zahrada No. 2

5. března 2012 v 22:55 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zvířata
Další balíček fotek ze zoologické zahrady. Převážná část bude opět z Brna :)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!