[Doporučuji] Bohové smrti / Soul Eater (2008)

17. března 2012 v 23:30 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Doporučuji

Bohové smrti

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie
Japonsko, 2008, 51x25 min

Režie: Shingo Kaneko, Tensai Okamura
Hrají: Akeno Watanabe, Hōko Kuwashima, Junko Noda, Māya Sakamoto, Takehito Koyasu, Ken'ichi Suzumura, Kenjirō Tsuda, Shin'ichirō Miki, Shōzō Iizuka

Anotace: Soul Eater pojednává o uživatelích, kteří využívají různé bojové techniky, a jejich zbraních, které mají dvě formy, lidskou formu a formu zbraně. Hlavní postavy, Maka a jeho Soul, Black Star a jeho Tsubaki, Death the Kid a jeho Liz s Paty jsou studenty Šibusenu, který byl založen Šinigamim pro ochranu světa před Kišiny, kteří uvrhují svět do šílenství. Aby se tomu tak nestalo, mají studenti za úkol zničit každého, kdo se živí dušemi nevinných, tedy potencionální Kišiny.

Hodnocení


Proč doporučuji?: Anime disponuje svým vlastním vzhledem, grafika je oproti jiným anime o něco jinačí a i to tedy jistě dokáže upoutat divákovu pozornost. Celá série je plná akce, ale na druhou stranu také psychologických momentů, které sice chvílemi dělají anime nudným, ale celkově vzato díky nim dostává hloubku. Docela dobře jsem se u celého Soul Eateru bavil, tudíž doporučuji :)
> ZDROJ(E): ČSFD (anotace) | Old Kaze (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fukung Fukung | 11. srpna 2012 v 18:16 | Reagovat

Jo Soul Eater, to je fakt jízda! Abych použil Medrošův slovník, tak je to ultimátně akční a často dost vtipný. Když jsem se na to díval, tak se mé sympatie přelévaly od jednoho hrdiny k druhému, ale nejvíc jsem se asi bavil  u Black the Stara a Šinigani Sana.

To jsem ale zapomněl na Death the Kid(a), Franken Steina a Blair... Asi o žádné postavě nemůžu říct, že by v seriálu byla navíc a každá jej táhne vpřed svým unikátním způsobem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!