Day #01: Oblíbená kniha

10. června 2012 v 23:18 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  30 day book challenge
Vybrat tuto knihu nebylo vůbec těžké, ba naopak, bylo to velice primitivní. Knihu jsem si oblíbil již po prvním přečtení a já jedině doufám, že se Vám výběr bude líbit. A jaká že je má oblíbená kniha? Koukněte.

Eoin Colfer - Artemis Fowl

Jak jsem již napsal, kniha mne chytla hned po přečtení pár řádků, v té době jsem nevěděl, že se k ní budu rád a tolikrát vracet. Nyní ji však považuji za svého favorita ve svém repertoáru.
Dá se říci, že s Artemisem Fowlem jsem ve světě fantasy začínal. Byla to moje první skutečná kniha z tohoto žánru, která mne oslovila a má na svědomí dalšího závisláka na fantasy :).

A čím mě tato kniha tolik dostala? Nejspíše svým humorem, Eoin Colfer ví, jak zapůsobit na dětské čtenáře a u mě se mu to rozhodně povedlo. Kniha je plná vtipných momentů a hlášek, má však v sobě i jakési ponaučení, které vyplyne na konci knihy.
Líbila se mi díky své rozmanitosti - nejsou zde nejenom skřítci, nýbrž také kentaur ajťák (můj oblíbenec), permoník potížista, gnómové bručouni a další. Právě díky této pestré škále bytostí zde dochází k mnoha vtipným konfrontacím, u nichž se čtenáři jen a jen z plna hrdla zasmějí.

Série již v této době čítá 7 dílů, alespoň těch vydaných u nás, v České republice. Jedná se tedy již o rozsáhlou sérii, která slibuje mnoho zábavy a minimálně desítek hodin čtení.
Je tu někdo z Vás, komu se tato kniha také líbí? A proč? Popřípadě, komu se nelíbí a z jakého důvodu?

Na závěr: Je to výtečná kniha, jenž si zaslouží pozornost, kterou - z mého pohledu - postrádá. Po přečtení se můžeme přesvědčit, že irská literatura pro děti a mládež má svůj půvab oprávněně a že její autoři jsou jedničky ve svém oboru. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!