[Malá rekapitulace] Zloděj úsvitu #2

30. června 2012 v 14:35 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Malé rekapitulace (knihy)

James Barclay - Zloděj úsvitu

(část druhá, strany 109 - 398)

Hláška No. 1:
"Jak poznáme, že umřel?"
"To poznáme, věř mi."

Hláška No. 2:
"Proč?" opakoval Ilkar nevěřícně. "Máš vůbec představu, jak je Styliann mocný? A vlastně i všichni ostatní, kteří tu byli? A ty ho tu začneš urážet, a navíc schováš Zloděje úsvitu někde na poli. Zasadil jsi tam urychlovače a čekáš, až vyrostou, nebo co?"

Hláška No. 3:
Sledoval Denserův pohled a zvedl zrak vzhůru, kde se za mračnem prachu modrala balaiská obloha. Uprostřed ní vířil velký hnědavý cákanec posetý šedivými skvrnami.
"Jejda," zvolal překvapeně Denser. "Takhle to asi být nemělo."

Nejlepší část: Ta je ke konci knihy, kde se ve všech dějových linkách svádí boje o záchranu Balai. Není zde stránka, kde by si čtenář mohl vydechnout a jsou to tak ty nejrychleji přečtené stránky z celé knihy :)

Nejhorší část: Zde je to více částí - a to, když se Hirad pokaždé osopí na Densera a začne mu spílat. Autor se v těchto momentech nejspíše vyžíval, ale mě samotného to ke konci již vůbec nebavilo...

Můj názor: Zloděj úsvitu je pěkně napsaná kniha, která má spád, má myšlenku a dalo by se říci, že provedení si zasluhuje také mírné nadprůměrné hodnocení. Je však kupodivu, jak se autor vypořádal s technikou kouzel. V těchto momentech mám totiž pocit, jako by vymýšlel počítačovou hru. "Seslal Neviditelnost" a podobné nesmysly ve mně vzbuzovaly určitou nechuť číst další řádky. Bylo to - vzhledem k propracovanosti příběhu - celkem strojené, jako by Jamese Barclaye nenapadlo nic jiného a nechtěl se tím dál zabývat. Jinak velmi obstojné dílo. Více se ukáže v recenzi pro Fantasyi :)

(Prozatimní) hodnocení


> ZDROJ(E): Fantom Print (obálka)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!