Od Mozilly k Opeře a od Opery ke Chromu?

31. července 2012 v 19:23 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Ahojte,
chtěl bych Vám napsat své zkušenosti s webovými prohlížeči a ve zkratce probrat historii, jak jsem tyto prohlížeče postupně využíval.
Prvním stupínkem byla Mozilla, neboli "lištička". Liška mi ze začátku plně dostačovala, nic moc jsem na internetu nevyhledával a tak moc nezabírala paměť. Postupem času záložek přibývalo a přibývalo, nacházel jsem nové koníčky a zájmy, potřeboval jsem si všechno vyhledat a poshánět.

Lištička se mi v těchto případech začala docela dost zasekávat a musel jsem dosti dlouho čekat, než se mi zase rozjede. Pomalu jsem se ohlížel po nějaké rezervě v případě největší nouze. Ta nastala záhy poté, když jsem chytil rapla (v době, kdy pomáhalo pouze restartování notebooku). Jako hrdinka nastoupila namísto Firefoxu Opera.

Opera byla při prvním spuštění prostě skvělá. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se v tomto prohlížeči zorientoval, ale pak to šlo jako po másle. Rozhodně zabírala méně paměti než "liška" a tak jsem mohl mít otevřeno více panelů a pracovat při tom s dalšími programy.

Inu, život je samá změna a tak nedávno, když jsem si myslel, že Operu snad nikdy nevyměním (což se teoreticky ani nestalo, ale to by bylo na dlouhé lokte), tak jsem si řekl, že když tolik lidí básní nad Chromem, tak ho zkusím taky využít a to hlouběji (již dříve jsem ho zkoušel, ale moc se mi nezamlouval, ale díky tomu, že Opera a Chrome toho mají docela hodně společného, tak to nyní nebylo zas tak těžké).

Nyní tedy využívám převážně Chrome, protože je zase o něco rychlejší než Opera a je kompatibilnější s věcmi, které využívám.
A Vy? Používáte některý z těchto tří prohlížečů? Nebo surfujte například přes Safari? :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!