Tajemství

8. července 2012 v 23:40 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Téma týdne

Tajemství

aneb Co se za ním může skrývat a jak ho chápat


Co je to tajemství? Inu, to je tajemství samo o sobě... :) Může to být jakési mystično, tajemno, které nás obklopuje a nejsme schopni přijít na kloub tomu, o co že se vlastně jedná. Někdy nás to může štvát, někdy jsme dokonce i rádi za to, že to nevíme.
Co by přinesla taková pravda? Poznání? Ale za jakou cenu? Stálo by to za to? Co kdybychom odhalili ono tajemství, ale nečekalo by nás díky poznání nic dobrého? Co pak? Je opravdu tolik nutné některé věci vědět? Možná nějaká vyšší síla chce, abychom něco z toho nevěděli, je to naším osudem.

Tajemství mezi lidmi? To je brnkačka, je to, jako by si hráli děti na pískovišti. Typickým sociálním prostředím, kde jsou prvky (studenti) ve vzájemné interakci (ano, odborná terminologie!), je kupříkladu třída. Studenti prozrazují tajemství svým nejlepším kamarádům či kamarádkám, která se mnohdy dostanou i dál. Kamarádi se podvádějí, pomlouvají se za zády a jsou tak zlí a neohleduplní, že činí lidem to nejhorší, vyzrazují cizí tajemství.

Ale co to je v porovnání s těmi většími tajemstvími? Jsme ve vesmíru sami? Kdy se začne vesmír smršťovat? Vypukne 3. světová válka? A tak bych mohl pokračovat dál a dál.
Každý má své tajemství a lhali byste, kdybyste řekli, že nemáte ani jedno. Někteří se se svým "tajemstvím" svěřují téměř každému, až už to není žádné tajemství. Jiní naopak své tajemství chrání natolik, že jsou mnohdy až paranoidní. Je to otázka člověka a jeho psychiky a osobnosti.

Co tedy Vy? Máte nějaké to tajemství? Máte jich popřípadě víc? A dokážete tajemství udržet, když vám ho někdo poví? :)
> ZDROJ(E):DeviantART (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!