Day #22: Kniha, kterou se chystám číst

6. srpna 2012 v 12:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  30 day book challenge
Jaká kniha bude ta, kterou se chystám přečíst? Přečtěte si :)

Michael A. Stackpole - Tajný atlas

Anotace: V zemi Nalenyr se rodina knížecího kartografa těší výsadnímu postavení. Její členové nejen kreslí mapy, ale rovněž zkoumají neprobádaná území arozšiřují aaktualizují dosud známé vědomosti o světě. Jejich talent jim vynesl nevídanou moc a bohatství - na druhou stranu je však může stát život. * Keles a Jorim, vnuci knížecího kartografa, byli vysláni na nebezpečnou misi,aby prozkoumali nejtemnější kouty neznámých končin. Zatímco jeden mapuje moře, druhý nalézá oblast zničenou starodávnou magií. Jejich sestra Nirati se mezitím snaží ochránit bratry před intrikami, hněvem a závistí, které domaohrožují rodinu. * Ale to, co Keles a Jorim tentokrát objeví, bude mnohem větší a děsivější než jakékoli nové země. Křehký mír, který byl nastolen před staletími po téměř apokalyptické zkáze, je náhle ohrožen a vražedný útok narodinu kartografů spustí vlnu událostí, které otřesou celým světem.

Co od knihy očekávám? Propracovaný příběh, plný akčnosti a dobrodružství. Doufám, že to bude příjemné počtení a že mě kniha nezklame. I když je to první díl z trilogie, vkládám do něho určité naděje.
Kniha má něco málo přes 500 stránek, tudíž to bude i mírně delší počtení, ale myslím, že kniha bude čtivá, takže zas tak dlouho to číst nebudu.

A co Vy? Jakou knihu se chystáte přečíst Vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maekar Maekar | 14. srpna 2012 v 21:57 | Reagovat

No, očekáváš hodně. Myslím, že první díl tě trochu zklame, hlavně v první 1/2, kdy je děj utahaný až hanba. V druhé půlce se to konečně rozjede, ale vynikající je až díl druhý - "Kartomancie".

Tak pevné nervy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!