Day #25: Oblíbená kniha, kterou jsem četl ve škole

26. února 2013 v 10:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  30 day book challenge
Je tu další den a s ní oblíbená kniha, kterou jsem četl ve škole (ale nejenom v ní!) :)

Rod Rees - PoloSvět: Zima

PoloSvět... no co Vám budu povídat, to je zkrátka PoloSvět! Nevím, jak bych to měl blíže specifikovat, ale pokud se alespoň trochu zajímáte o steampunk či kyberpunk a jste zvědaví, co autor dokáže mixování těchto dvou žánrů společně s dystopickým nádechem, tak rozhodně doporučuji přečíst všechny 3 knihy PoloSvěta, které byly dosud v češtině vydané (čeká se na vydání poslední knihy - PoloSvět: Podzim).

Je fakt, že mockrát jsem s ní ve škole nebyl a tak hlavně z důvodu toho, že jsem ji měl vcelku rychle přečteno. Příběh mě totiž velmi zaujal a nebyla nějaká větší šance se od knihy odtrhnout na moc dlouhou dobu, tudíž čtení probíhalo i při jízdách MHD (ty stránky jsem vyloženě hltal). To ale nic nemění na tom, že se jedná o oblíbenou knihu, kterou jsem četl ve škole pod lavicí a to zvláště v hodinách, které mne moc nebavily.

Rod Rees úspěšně kombinuje steampunk a kyberpunk a přimíchává do příběhového kokejlu i kus historie, včetně Heydricha v samotném čele, nevyjímaje v dalších dílech třeba i Markýze de Sade. Historický kontext tu rozhodně má své opodstatnění (Heydrich chce v PoloSvětě dosáhnout konečného řešení stejně jako kdysi v reálném světě). A ať už se to zdá jakkoli nemožné, u Roda Reese je možné opravdu všechno... :)

A co Vy? Jakou knihu jste si četli ve škole?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!