Day #26: Oblíbená non-fikce

27. února 2013 v 11:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  30 day book challenge
Již dvacátý šestý den a s ním oblíbená knižní non-fikce! Co to bude tentokráte? :)

Václav Kaplický - Kladivo na čarodějnice

Je fakt, že jsem se nad knihou musel chvíli rozmýšlet. Přeci jen, nefiktivní knihy nečtu zcela běžně a každý den a tak jsem chvíli strávil pátráním v mé paměti. Paradoxně jsem ani pátrat nemusel, jelikož ve mě stále z nedávné doby mrazí při pomyšlení na Kaplického Kladivo na čarodějnice.

Toto sugestivně vyprávěné dílo s ponurou až tmavou atmosférou (ďábelskou, pokud chceme být doslovní) popisuje události, které se staly jakýmsi jedním z dalších milníků v naší historii, jež výrazně pozměnili bytí a chování lidí. Vypravuje o krutostech za dob upalování čarodějnic, kdy byly nevinné ženy mučeny tak krutým způsobem, až se nakonec v mdlobách podvolovaly a přiznávaly se ke hříchům, jež nikdy nespáchaly.

Já sám jsem měl možnost vyslechnout si knihu v audio podobě prostřednictvím hlasu pana Pavla Rímského, který nejenže svým hlasem se ke knize hodí, ale vžil se do rolí všech postav takovým způsobem, až z toho opravdu mrazí. Pokud někdo z Vás bude mít možnost si audioknihu poslechnout, vřele doporučuji, není to však poslech na jeden večer, který sfouknete raz dva...

A Vy? Jaká je Vaše oblíbená non-fikce? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!