Je tu nový začátek!

24. února 2013 v 1:03 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky

Zdravím všechny,
bývalé pravidelné nebo občasné čtenáře či náhodné zbloudilce. Tento blog si prošel svými světlými i temnými chvílemi, zvláště pak těmi temnými. Popravdě, moc světlými chvílemi si neprošel, protože ani neměl možnost - než se totiž Knižní kukátko pořádně rozjelo, tak prakticky skoro ihned zpustlo a zůstalo opuštěné. S tímto projektem jsem začal přesně 28. ledna minulého roku (to znamená, že Knižnímu kukátku je teoreticky již přes rok) a fungoval zhruba do 7. srpna, z kteréhož data byl poslední příspěvek, než jsem blog začal rekonstruovat.

Vzestup a pád

Paradoxní je, že jsem Knižní kukátko založil v době těsně před maturitou, kdy jsme se spolužáky a spolužačkami měli děsný strach, do čeho to vůbec jdeme a zda to dáme či ne... A přesto jsem ho krásně rozjížděl, narozdíl od toho v srpnu (období prázdnin) zchátral. Nejspíše za to mohl nástup na VOŠku a tak trochu strach z toho, co přijde (bude těžší než střední?, budu mít čas?). Druhým důvodem byl bezpochyby jakýsi způsob vzdávání se, protože, když jsem tehdy viděl třeba blog Filipa (http://magicians-book.blogspot.cz/), který nyní úspěšně hospodaří na blogspotu, nebo Abyss (http://abyss-mystery.blog.cz/), tak přišlo jakési uvědomění si, že nemám v tomto ohledu nijakou šanci...

Uvědomil jsem si ale, že takhle se vzdávat je šílená blbost. O oživení Knižního kukátka jsem přemýšlel již drahnou dobu, začalo to kolem Vánoc, ale v té době byli jiné starosti a tak jsem s rekonstrukcí přišel až nyní. Musím tímto poděkovat Wulfrionovi (http://wulfrion.blog.cz/), který mi svým přístupem (tím, jak má výborný design a graficky vyspravené články) nevědomky přinutil začít s Knižním kukátkem znovu "manipulovat" a starat se o něj.


Nové Knižní kukátko

S celkovou rekonstrukcí přišly změny grafického rázu (nový design, jak si lze povšimnout, doufám, že se Vám líbí) a od těch se odvíjí vnitroblogové uspořádání celého blogu, jenž by tak mělo přispět ke zpřehlednění Knižního kukátka.
Co se týče grafiky, tu jsem změnil úplně kompletně, jak se dalo... Hnědou a béžovou nahradil kontrast [černá/šedá x oranžová]. Tato kombinace ve mně vždy vzbuzovala dojem jakéhosi undergroundu (asociuje mi vždy garáž, kde se schovává nějaké staré oranžové Camaro s černými závodními pruhy :D). Zde by tedy měl nastat další kontrast, a to [underground x uhlazenost] díky použitému písmu evokující dojem serióznosti.

To by bylo k designu, nyní k samotnému uspořádání blogu. Na samém vrcholu stránky si lze povšimnout tlačítek, ty obsahují úplně ty nejzákladnější informace, jež budou pro nově příchozího odpichovým můstkem, tyto tlačítka poskytnou člověku pro začátek vše, co bude v základu chtít vědět. Stejně tak obsahuje buttony pro Facebook a Goodreads. Těsně pod menu jsem vytvořil tzv. "rychlé přístupy", to znamená ty nejzákladnější a nejspíše nejvyhledávánější z rubrik, které by mohly čtenáře zajímat asi nejvíce. V menu si pak může projít dalšími rubrikami, které spadají pod pět nadřazených okruhů - Knihy, Filmy a seriály, Mluvené slovo, Seznamy a Ostatní. V budoucnu plánuji doplnit minimálně Hudební sekci.

Blízká i daleká
budoucnost Knižního kukátka

Knižní kukátko, i když by se tomu chtělo díky názvu věřit, nebude čistě tématickým (tedy knižním) blogem, ale bude se zaobírat všelijakými tématy a pokryje tak celou škálu různých odvětví, nemělo by se tedy ubírat pouze jedním směrem, nýbrž stane se perspektivní stránkou s různou povahou informací...

V této době je blog zaplněn tak, jak byl ve chvíli jeho opuštění. Některé články byly smazány, protože byl zcela zbytečné a akorát by zabíraly zbytečně místo, místo toho je nahradí kvalitnější příspěvky. Můžete se tedy v nejbližší době těšit na nové články, jež se vám snad budou líbit.

Tento projekt má bezpochyby plno knižních cílů, některé z nich však stojí za to vyjmenovat. V první řadě je to začlenit se mezi ostatní blogery (spíše z toho knižního světa) a dostat se do jejich povědomí jako zdravá "konkurence". Není totiž nic horšího, než když si články prakticky píšete pro sebe a nikdo Vám nedává zpětnou vazbu (to už moje srdce nevydrželo a blog bych možná i zrušil :D). Zadruhé se jedná o navázání spolupráce s různými nakladatelstvími a e-shopy, pomocí nichž bych Vám mohl dodávat další a větší počet recenzí, až se blog tak nějak rozjede, zkusím někam napsat... A v neposlední řadě je to taková morální posila klukům blogerům, kterých je, jak vím, dosti pomálu. Osobně mám povědomí pouze o třech a to o již zmiňovaném Filipovi a Wulfrionovi a ještě Martinovi (http://nase-knihovnicka.blogspot.cz/), který na blogu spolupracuje s Hančou. Chlapi, nedejme se! Ale se vší vážností, myslím si, že svět (ať už knižních či jakýkoliv jiných) blogerů, má v zastoupení mužů malé procento a je dobré se podívat na danou problematiku vždy z každé strany...

Slova na závěr

Skoro jsem sepsal román, takže to pomalu ukončím. Nezbývá mi tedy nic jiného, než se modlit, aby oživení proběhlo bez větších problémů a Knižní kukátko se dostalo do povědomí svého okolí. Vám, milí čtenáři, slibuji, že se budu snažit přispívat na blog kvalitními a čtivými články a doufám, že se sem, do končin jednoho bibliofila a podivína, budete rádi opětovně vracet :)

Díky!
Vojtěch "Medroš" Hamerský

> ZDROJ(E): Renders Graphiques (obrázky)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 24. února 2013 v 9:26 | Reagovat

Jsem rád, že jsi blog opět oživil. Design se mi dost líbí a těším se na nové články. :-)

2 Vojtěch "Medroš" Hamerský Vojtěch "Medroš" Hamerský | E-mail | Web | 25. února 2013 v 23:40 | Reagovat

[1]: Děkuji za podporu! Snad nikoho z natěšenců nezklamu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!