O mně

23. února 2013 v 2:38 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  O mně

Základní informace v bodech

Jméno: Vojtěch Hamerský
Věk: 20
Přezdívka: Maedhros (ale většinou znám jako Medroš)
Koníčky: literatura, sport (floorball), jízda na kole, načítání audioknih, psaní, hudba, překládání, PC, anime & manga

Vojtěch Hamerský

(vpravo si možno prohlédnout moji maličkosti)
V době založení blogu jsem byl studentem, pilně se připravující na maturitu (tedy, než bych tomu i já sám věřil, ale něco z toho učení tam opravdu bylo!), jenž zprvu prošel základní školní docházkou. Tento človíček je nyní vystudovaný knihovník ze SOŠ knihovnických a informačních systémů a služeb v Brně.

Moje budoucnost shledávám ještě dosti vtipnou - na FF ani FSS (do které jsem vkládal velké naděje, vzhledem k mému zájmu o žurnalistiku) mi přihlášky nevyšly, tudíž se ubírám - alespoň na jeden rok - opět cestou knihovníka, konkrétně mé kroky směřují na VOŠKISS v Brně. Za rok zkusím s přijímačkami štěstí znova.

Mezi zájmy patří již dříve zmiňovaná literatura, sport, divadlo či práce na PC. V oblasti literatury se snažím pečlivě brousit do žánru fantasy, nepohrdnu nějakou kvalitní sci-fi, ale u té si pečlivě vybírám :)
Co se týče dalších koníčků, tak mezi nimi dále vládne láska k hudbě. Poslouchám jakékoliv žánry (Jazz, Rock, Pop, Blues, Swing, Ska, Metal, DnB, Dubstep, Downtempo,...) a stále se snažím objevovat nové a nové interprety, kteří mne dokáží zaujmout.

Již drahnou dobu tíhnu k žurnalistice a tak jsem se ubral cestou recenzenta, nyní tedy působím jako redaktor na webu Fantasya.cz. Zde recenzuji již zhruba rok a půl a za tu dobu mi pod rukama prošlo toliko krásných knížek, které bych za normálních okolností pouze obdivoval na pultech knihkupectvích. Jsem tedy velice rád, že jsem dostal takovou příležitost a nyní mám o přísun knih velmi dobře postaráno...

Proto jsem také založil tento blog - abych se krze spolupráci s různými nakladatelstvími dostal k dalším knihám, které bych zrecenzoval, a to nejen z fantastiky. Rozhodně nepohrdnu detektivkami, historickými romány, humornou prózou atp. Vím, že to není záležitost dnů či týdnů, ale jsem si jist, že se k té spolupráci postupem času dostanu.

Ve zkratce by to mohlo být vše, zda-li mne ještě něco napadne, to ví(m) jen (já)...

Kde všude působím

- Anime Akihabara: Zaregistrovaný jako Maedhros, který má za sebou překlad jednoho celého anime s názvem Dai Mahou Touge. Do budoucna snad překladů přibude.
- Knihovna Do ucha: Jsem zde znám jako Maedhros s hodností rétora, který pro všechny příznivce mluveného slova amatérsky načítá audioknihy.
- Království mluveného slova: To stejné (viz výše).
- Legie: Dříve pro mne primární databáze knih ze světa fantasy a sci-fi, nyní nahrazená Goodreads. Uživatele Maedhros zde sice naleznete, ale díky Goodreads již moc neaktualizuji. Neznamená to, že to není skvělý zdroj informací ;)
- Fantasya: Působnost sice prozatím krátká, ale velice zábavná. Vojtěch Hamerský je zde jako redaktor, jež recenzuje knihy.
- CSFD: Maedhrosik má zde na kontě kolem 1000 ohodnocených filmů a seriálů a vytrvale postupuje dál. Najdu nějakou spřízněnou duši?
- Goodreads: Můj nejnovější objev, od kterého se nelze odtrhnout aneb Facebookovský vliv je všude :) Vojtěch Hamerský přivítá jakéhokoliv přítele.
- BookFan: Další nová facebookovská alternativa, tentokrát čistě z čistě českého prostředí, což může být pro mnohé lidi velmi povzbuzující oproti Goodreads. Nyní tedy působím jako Vojtěch Hamerský na obou těchto soc. sítích.
- YouTube: Kanál, do kterého jsem se snažil přispívat, ale nyní ho využívám spíše jako on-line playlist mé oblíbené hudby. Kanál NocturneMixture se těší Vaší návštěvě ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!