Český rozhlas a jeho nové logo

7. března 2013 v 9:16 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa mluveného slova

Český rozhlas mění své logo!

Ano, je tomu tak. Český rozhlas po celých sedmnácti letech mění svůj kabát v podobě nového loga, pro které bude od nynějška charakteristické písmeno R (jako rozhlas, že áno).

Co se týče grafické stránky tohoto loga, tak je jednoduché, snadno rozpoznatelné a svým vzhledem připomíná i částečně audio spektrum (které se k rozhlasu obecně hodí).

Toto R-ko je po stránce užitelnosti docela multifunkční, v počátku bude vypadat jako R, ale poté se díky animacím rozpohybuje jako - již řečené - audio spektrum.

Je ale faktem, že logo postrádá jistou originálnost a kreativitu, kterýžto vlastnostmi oplývala předchozí sada log. A je tu další vada, R-ko bude jednotné pro všechny stanice Českého rozhlasu (oproti předchozím logům, jež byly pokaždé svým způsobem ojedinělá), bude se tak měnit barva pozadí.

Co mne ale nejvíce zaráží, je cena vytvoření loga - 2 200 000 Kč. Já sice nejsem žádný odborník, ale myslím si, že logo nevypadá na to, že bylo vytvořeno za 2 miliony... Vytvořit bych ho dokázala taky a rozpohybovat do rytmu hudby též. Je mi jasné, že společně s logem jsou v ceně zahrnuty různé další prvky, včetně vytvoření obsáhlů, k čemu lze logo využívat a naopak k čemu ne, další propagační materiály s logem na nich a další podobné věci. I tak se mi však zdá cena přehnaná (zkrátka někdo dělá z komára velblouda).

Přehled současných a minulých log Českého rozhlasu:

Nové logo vstoupilo v platnost 1. března a bude se zavádět průběžně. Nepůjde tedy o nějakou převratnou změnu z čista jasna.

A co Vy? Co říkáte na nové logo oproti těm předchozím? Líbí se Vám? Co říkáte na cenu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!