Day #28: Kniha, kterou jsem naposledy četl

1. března 2013 v 13:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  30 day book challenge
Pomalu se dostáváme ko konci! Dvacátý osmý den a s ní kniha, kterou jsem naposledy četl...

James Barclay - Polední stín

Druhý díl série Kroniky Havranů přináší opět Havrany zpět a s nimi i problém, který způsobily sesláním Zloděje úsvitu. Musím přiznat, že na začátku jsem byl dost rozpačitý. Nevyvíjelo se to podle mých představ a v jednu chvíli jsem měl dokonce chuť knihu kvůli plytkým dialogům odložit. Na to, že Polední stín přímo navazoval na předchozí díl - Zloděj úsvitu - to nebylo moc dobré vykročení.

Takhle jsem se mírně řečeno trápil do poloviny knihy, kde nastal jakýsi zlom, okamžik, kdy se něco změnilo a akce i napětí začalo znatelně přibývat. To znamená, čím blíž jsem byl koncí, tím více ubývalo dialogů a přibývalo popisů soubojů a bitev. Od té doby mě teprve kniha vtáhla a já přestal vnímat čas, příběh (tedy ta dobrá druhá polovina) si mě získal.

Dalším takovým větším mínusem byla až přehnanost s jakou Barclay konec popisoval, zdálo se mi to občas dost chaotické, snadno jsem se ztrácel a nebyl jsem si jistý kdo udělal co, kde je teď, jestli drak zabil onoho draka, nebo Wes zabil nějakého z protektorů... Škoda té přemixovanosti ke konci, kdyby však takto autor napsal celou knihu, chrochtal bych blahem...

A co Vy? Kterou knihu jste naposledy četli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!