Deprese

5. března 2013 v 21:28 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Téma týdne

Deprese


Troufám si tvrdit, že tento stav snad známe všichni - deprese. Každý z nás si tím jednou prošel, ať už bezbřehou bolest nebo problémy spojené s vyvíjeným tlakem, který vznikl v důsledku nějaké činnosti. Pocit skleslosti a bezcennosti, jenž ovládá naše tělo, ale především náš mozek (jelikož se jedná o stav naší mysli).

Dnešní doba depresím vůbec nepomáhá, ba naopak, velice dobře se jim daří výskyt depresí zvyšovat. Můžeme takové lidi potkat kdekoli, prakticky na každém kroku, ale co s tím dělat? Většinou se totiž nejedná o záležitost několika hodin či dnů, ale povětšinou týdnů (ne-li měsíců!). Jak bychom měli takovým lidem pomoct a v horších případech - jak se bránit?

Účinná obrana spočívá v obrnění sebe samého a nevyšilovat, to poslední, co potřebujete, je se rozčílit a sám podlehnout depresi. A nějaký způsob, jak někoho zbavit deprese, podle mne přímo není. Dotyčný člověk by se z tohoto nepříjemného stavu vyhrabat z velké části sám, jelikož na povzbuzování a rozveselování stejně většinou nedá a ingoruje je.

Doba je zlá, psychologové a psychiatři mají docela napilno. V časech, kdy je mnoho lidí na pokraji zhroucení díky současné politické i hospodářské situaci v naší předrahé zemi, se těmto lidem dostává ještě větších podpásovek a stále dokola dopadají bezmocní na kolena.

Není nad to se obrnit a zkusit to nějak vydržet, protože jak se říká "bude líp" (možná...). Mne pomáhá pustit si moji oblíbenou hudbu či sníst čokoládovou tyčinku. Nebo vůbec, dělat něco, co mě baví. I třeba takové fyzické vyčerpání krásně odbourává stres. No nic, jdu si pustit nějaký song, nějaký neznámý psycholog bude alespoň mít o pacienta méně :)

> ZDROJ(E): DeviantART (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anamica Eolie Tar'tu Anamica Eolie Tar'tu | Web | 5. března 2013 v 22:55 | Reagovat

O pacienta méně? Myslíš, joo? :D

Ta kresba je fakt pěkná :)

Je fakt, že depresi zná asi téměř každý, ale taky musíme počítat s tím, že za depresi - jako takovou, může člověk považovat cokoliv.
Jakýkoliv jev. Někdo považuje za příšerný deprese rozchod, někdo samotu, někdo delší smůlu a neúspěchy. A někdo třeba a nesplněný sen.. Ono je opravdu dost příčin, takže  psychologům moc nezávidím, ale kolikrát je to opravdu tvrdá práce. Někdy se člověk potřebuje jen vyzpovídat a po nějaké chvíli je ok.  Je mu zkrátka líp, stačí několik rad a tradáá.
Ale někdo se svěřit nechce. A tak čeká, než  to z něj psycho vymačká a vytáhne. Jo, říkám mu psycho. Nevím. Spíš to mám už ze školy. :D  Tam je to taky takový psycho, hlavně v hodině klavíru a podobně. Super! :D

Mám třeba strach z matury, ale to bych za deprese tolik nebrala. Takových stavů bylo tolik, že v depresi by to mohl považovat někdo, kdo má tyhle stavy párkrát,.. A nebo spíš jde zase jen a jen o povahu no. :)

Teda spíš hlavně o povahu, jak snadno se člověk nechá rozrušit, v jaké míře dokáže problémy řešit a kde je až ta hranice, kdy si neví rady a začíná panikařit a podobně. Ale dlouhodobé deprese nejsou vůbec fajn a nikdy nebudou. Což je celkem dost jasný, nemyslíš? :D

Už jsem udělala tolik tupostí, že bych se za to přibila ke zdi, protože vím, že .. uááá.. že nesmím, ale přesto  mě chytne taková ta úplně jiná strana mého já a už to všechno jede. A pak se zase pozastavím a všechno si vyčítám a říkám si, že to není možný. Jak se chovám a co dělám. Že to prostě musím změnit!.. Druhý den se to tváří dobře, ale stačí si jen vzpomenout. A je to kolikrát i horší. :)

Týjo. Promiň mi ten spaaaam. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!