Počasí si jen tak nevybereš

20. března 2013 v 10:39 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Zápisník

Se vším to jde od desíti k pěti. A jinak tomu není i u toho zákeřného počasí, které se jistojistě všemožně snaží naštvat plno lidí (včetně mé maličkosti). Nemám nic přímo proti zimě a sněhu, ale chápejte, když má jeden údajnou alergii na chlad, je mu z pohledu na padající sníh mizerně.

Kdyby to bylo jenom chvíli, tak se člověk vůbec nepozastaví. Ale pokud sníh pádá od 10 hodin dopoledne až prakticky do večera, vůbec se není čemu divit, že jsem otrávený. Od 10 hodin jsem byl nucen sledovat skrze okno z naší třídy vydatně padající sněhové vločky, abych měl bezpochyby pořád na vědomí, že cesta skrz tuto vánici mne nemine.

Což o to, kdybych člověk jel ihned po škole domů, tuto strastiplnou cestu by možná i přežil bez úhony. Avšak když musí do Mahenky nutně vrátit knihy, tak se ze strastiplné cesty rázem stává určitý druh hororu. Člověk si razí cestu skrz ten zpropadený sníh, náladu má tím pádem pod psa, ale když úspěšně vchází do knihovny a vrací knihy, nálada spadá už mnohem níž, než byla dosud.

Poplatek 70 Kč za pozdní vrácení knih je také k vzteku, ale co se dá dělat, příště si už dám pozor... S výběrem nových knih jsem tedy opatrný a nakonec neváhám a vybírám pouze komiksy a mangu, abych měl jistotu, že se podobný incident nebude nějakou dobu opakovat.

Tou dobou jsem už o něco klidnější, ale nezbývá mi nic jiného, než podstoupit další hrůzyplnou cestu na Hlavní nádraží, abych se dostal k trolejbusu. Čekám nějakou chvíli, pak přijíždí spásné vozidlo, které mne má dopravit do mého domova. Člověk si však nemůže ani číst, jelikož má vlasy plné roztávajícího sněhu a mokrá kniha je velmi špatná věc. Nasazuji sluchátka a zaposlouchám se do rytmu Daft Punku.

A co mi z toho vychází? Výlet za všechny prachy, na který opět jen tak nezapomenu. A co je nejhorší, dva dny po tomto nevýslovném hororu svítí sluníčko a všechno roztává - nelze pochopit. Počasí si zkrátka jen tak nevybereš...

> ZDROJ(E): DeviantART (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!