Nedočkavost

14. dubna 2013 v 22:41 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Téma týdne

Nedočkavost


Nedočkavost je ve většinu případů velmi zlá věc. Je velmi úzce spjatá s časem (tedy respektive s načasováním, pro nějž lidé, oplývající touto vlastností, nemají cit). Pokaždé se stane něco špatného. Zkouším si vzpomenout, zda jsem zaznamenal případ, kdy nedočkavost byla k užitku, ale nemohu si nic vybavit. Nedočkaví lidé však za tuto svou vlastnost nemohou, mají to v sobě zakódované a již pouze nevědomě nedočkavosti využívají (i jako třeba jakéhosi obranného mechanismu).

Musím se přiznat, v mnoha věcech jsem také nedočkový člověk. Při ní se zjevuje - a je velmi znatelná - nervozita (kdy už to bude hotové, jak dlouho ještě, apod...) a dá se i říci, že se dá považovat za netrpělivost, která se projevovala hlavně u činností typu slepování papírových modelů. Dělal jsem to rád, ale nejraději bych vždy měl za určitou chvíli hotové celé dílo...

Stres, nerozvážnost, to jsou některé z příčin nedočkavosti. Musím si totiž uvědomit, že na nedočkavost nemá vliv pouze vnitřní problémy (tj. ta naše zakódovaná stránka osobnosti), ale tkví také ve vnějších faktorech, jako je nátlak okolí (přátelé, rodina, kolegové v práci,...). Není to tedy zejména vždy chyba daného člověka, ale také jeho společnosti.

> ZDROJ(E): DeviantART (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!