Čas plyne stále rychleji

12. května 2013 v 23:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Téma týdne

Čas plyne stále rychleji


Nad tímto zvoláním už nelze ani přemýšlet, to je holý fakt. Čas plyne rychleji jak z hlediska subjektivního, tak objektivního. Tzn. čas plyne rychleji z našeho pohledu (tento náhled na plynutí je utvářen námi, našimi zkušenostmi a pocity, náhled každého člověka na plynutí času je v tomto případě jiný) a nebo fakticky z pohledu všech lidí nehledě na jakoukoliv věc.

Vše se zrychluje, den co den, hodinu za hodinou. Někde jsem prý dokonce četl, že zatímco ještě před 20 lety si návštěvník galerie prohlížel každý obraz průměrně 10 vteřin, dnes jsou to pouhé 3 sekundy! A to je co říct. Pak mi nezbývá nic jiného, než zabřednout do mých fantasmagorických představ a hezky si vymýšlet scénáře, kde návštěvník galerie utíká od jednoho vystaveného obrazu ke druhému s vyplazeným jazykem, na každý se podívá ony zmíněné 3 vteřiny a peláší zase k dalšímu...

Od plynutí času se odvíjí všechno, jsme svědky rychlého vývoje výpočetní techniky a zahlceni předměty, které by nám měli zdánlivě usnadňovat každodenní život a ušetřit tak plynoucí čas. Má to však kýžený efekt? Já si myslím že ne, ba naopak, v mnohých případech to dokáže značně uškodit. Asi nejlepší možná varianta je věřit v lepší budoucnost (ale všichni víme, že už lepší nebude a že se vše naklání k těm prvotřídně nejhorším možným scénářům).

Kdo ví, třeba se nám jednoho dne sice nepodaří vynalézt stroj času, ale mašinku, která ten čas alespoň zastaví! :)

Čas tu plyne jako voda,
sbírejte ho, je ho škoda!
A když nechceš, tvoje chyba,
chytání času je nová obliba.

> ZDROJ(E): DeviantART (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!