Knižní kukátko 2.0

1. května 2013 v 19:08 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky

Novinky obecně

Zdravím všechny,
rád bych napsal opět pár desítek slov o tom, jak se Knižní kukátko dostává dopředu, abyste zůstali v obraze a nevypadli mi z něj. I když se to nezdá - co se týče počtu publikovaných článků -, tak v pozadí okolo Knižního kukátka probíhaly všerůzné machinace a domluvy. Psaní e-mailů různým nakladatelstvím nebo vymýšlení nového uspořádání a lepšího grafického zpracování blogu.

Spolupráce s nakladatelstvími

Co se týče domluvených spoluprací, jsou prozatím dvě. A to jak s nakladatelstvím Host, tak s nakladatelstvím Gorgona. Ze strany Hosta jsem se setkal s příjemným a dokonce nadšeným přístupem. Knihy budu dostávat v elektronické podobě v PDF formátu (sice jsou na začátku mírné komplikace, ale věřím, že se brzo vyřeší). S Gorgonou jsem se domluvil právě dnes, tam bych měl dostat knihu "v papíru", hooray! Potenciální recenze lze tedy očekávat v horizontu nějakého týdne :)

Grafická úprava aneb Vyznej se na Knižním kukátku

Dnes jsem provedl mírnou úpravu záhlaví po grafické stránce. Již před nějakou dobou jste si mohli všimnout vylepšení grafiky bočního menu, něco podobného přišlo i dnes. Odstranil jsem červeného dráčka vedle nápisu "Knižní kukátko", takže pokud jste si ho oblíbili, musím Vás zklamat... Místo něho jsem zde vložili obrázek alespoň vzdáleně připomínající kukátko - dalekohled.
"Tlačítkové menu" jsem prodloužil a dodal do něho "Soutěže", "Seznamy", "Projekty" jsem zaměnil za "Projekty & memes". Za otazníčkem nic nehledejte, tam není nic (prozatím), to stejné u soutěží, zatím žádnou nepořádám, až tak učiním, dám Vám vědět.
Pod velké tlačítkové menu jsem přidal ještě jedno malé, s - z mého pohledu - v budoucnu nejčastěji hledanými rubrikami - "E-časopis", o kterém si povíme za chvilku, "Audiology", "Vlogy", "Doporučuji", "Zápisník" a "Téma týdne". Takže místo toho, abyste zbytečně scrollovali dolů v bočním menu a hledaly například Zápisník pod okruhem "Ostatní", můžete se do rubriky podívat kliknutím v malém tlačítkovém menu, v tzv. rychlé navigaci.

Představení -logů

Další novinkou na Knižním kukátkou jsem (tedy respektive spíše budou) audiology a vlogy. Audiology budou dle mého soudu převažovat, ke kameře se tak často nedostanu, ale když už, tak to snad bude stát za to. Každý audiolog nebo vlog by se měl týkat určitého tématu. Co se týče audiologů - chtěl bych to postupem času vzít jako podcasty, jen nevím jak dlouhé. Kromě -logů by se zde měly také objevit videorecenze (ať už knižní, komiksové nebo filmovo-seriálové). Za tímto účelem jsem vytvořil oficiální YT kanál (můžete se podívat skrz ikonku úplně nahoře na stránce).

Knižní kukátko jako e-časopis

A už jsme konečně u toho. Rád bych Knižní kukátko posunul zase o úroveň výš a dostal se tak do povědomí širší veřejnosti (blogerské i čtenářské). Moje představa fungování e-časopisu stručně v bodech:
  • ze začátku měsíčník (pokud se vše dobře vyvine a všichni zainteresovaní budou včas dodávat články apod., může vycházet i jednou za dva týdny)
  • vycházel by nejspíše ke konci měsíce
  • já jako šéfredaktor a grafik (pokud však má někdo lepší zkušenosti s grafikou než já a nestydí se mi to říct, tak do toho, uvítám opravdu každého)
  • aby e-časopis fungoval a přežíval, vidím to na minimálně 3 - 5 dalších lidí
  • jednou za čas by se mohla svolat tzv. "redaktorská rada", nejspíše po Skypu, stačilo by písemně, videa nejsou v této fázi nutná
  • témata: nechám na vašem uvážení, s čím vším hodláte do Knižního kukátka přispět, ale primárně by se to mělo točit okolo knih, filmů & seriálů, hudby, ale i vaše různé koníčky apod.
  • upozornění: texty musí být originální, napsané zvlášť pro Knižní kukátko
  • na začátek tedy: Šéfredaktor (+grafik), 3 nebo 4 redaktoři, 1 korektor
  • formát: A4
  • počet stran: cca 15 (tvořit jich míň nemá cenu, víc jich neuškodí, ale ze začátku stačí do 20 stránek)

Dokument na Google Docs, který obsahuje ty stejné body a kde budou další přibývat (jak mne něco napadne), můžete ho tedy po nějaké době zkontrolovat, zda tam něco nepřibylo.
Pomocí tohoto článku se Vás již na ostro ptám - byl by někdo z blogerů (není podmínkou, ale výhodou, Knižní kukátko má totiž za cíl blogery spojit za účelem přinášet informace z různých okruhů čtenářům jejich blogů) ochotný, jít do tohoto mého chystané projektu? V případě, že máte zájem, můžete napsat buďto do komentářů nebo mne osobně přímo na e-mail.

> ZDROJ(E): DeviantART (obrázky)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristie Kristie | Web | 1. května 2013 v 20:38 | Reagovat

Ten nápad na e-časopis zní moc dobře! :-) Rozhodně bych měla chuť do tohohle e-časopisu přispívat, jen si tedy musím promyslet, jestli bych měla nápady a hlavně čas na něco podobného. :-) Avšak určitě ti přeji hodně štěstí, aby ti to vyšlo, ten nápad je vážně skvělý. :-)

2 Vojtěch "Medroš" Hamerský Vojtěch "Medroš" Hamerský | E-mail | Web | 2. května 2013 v 15:26 | Reagovat

[1]: Díky! :) Pokud se nakonec rozhodneš, tak neváhej a napiš, schopných lidí není nikdy dost ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!