Knižní těšingr #1 - Červen 2013

8. června 2013 v 23:40 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa knih

Červen 2013


Název: Mapa času
Autor: Félix J. Palma
Vydává: Host
Formát: 528 stran, hardback
Překlad: Iveta Gonzálezová
Obálka: ???

ANOTACE:
Londýn roku 1896. Nesčetné vynálezy dovolují vzdělanému člověku uvěřit, že je možné dosáhnout nemožného. To ostatně dokazuje i vznik společnosti, která svým klientům umožňuje uskutečnit dávný lidský sen - cestovat časem.
A přesně to také udělá Claire Haggertyová, nespokojená mladá žena ze zámožné rodiny, která je přesvědčená, že jí žádný z nápadníků nedokáže nabídnout opravdovou lásku. Proto se vypraví do roku 2000, kde se zamiluje do muže z budoucnosti a zažije s ním milostný románek napříč časem.
Ale ne všichni si přejí vidět budoucnost. Andrew Harrington se rozhodne spáchat sebevraždu, protože zjistí, že nic už nedokáže smazat bolest ze smrti jeho milované, prostitutky jménem Mary Kelly, která se stala poslední obětí Jacka Rozparovače. Když je mu však nabídnuta možnost vrátit se o osm let zpět a zachránit ji před smrtí, rozhodne se svůj plán přehodnotit.
A dokonce i sám H. G. Wells pocítí rizika cestování časem, když do jeho doby přijde člověk z budoucnosti, který ho chce zabít, aby mohl vydat jeho knihy pod svým jménem...
Félix J. Palma v románu Mapa času spřádá napínavý a důmyslný příběh, plný lásky a dobrodružství, který vzdává hold počátkům žánru sci fi a přenese čtenáře napříč časem do fascinujícího prostředí viktoriánské Anglie.

OČEKÁVÁNÍ:
Na tuhle knihu mám spadeno už od první chvíle, kdy jsem zjistil, že má vyjít. Podle anotace se může jednat o velmi dobrý počin a další čtenářský zážitek. I přesto, že se nejedná o mé oblíbené fantasy, ale sci-fi, stále toto dílko získalo mou plnou pozornost, jelikož je to přesně ten druh sci-fi, který rozhodně můžu. Plně doufám, že to bude stát za to a Félix J. Palma mne nezklame...

=======================

Název: The Broken Coda
Autor: Tite Kubo
Série: Bleach #7
Vydává: Crew
Formát: 192 stran, paperback
Překlad: Anna Křivánková
Obálka: Tite Kubo

ANOTACE:
Rukia je zpět v Soul Society - a čeká ji trest! Ičigo však nemíní nechat svou kamarádku zemřít na popravišti, a tak se za vydatné pomoci tajemného Urahary vydává na nebezpečnou pouť za opětovným získáním svých schopností, které k Rukiině vysvobození nutně potřebuje. Avšak ani Chad, Orihime a Urjú Išida nezahálí, a záchranný tým se začíná pomalu rýsovat.

OČEKÁVÁNÍ:
Ach, můj oblíbený Bleach! A konečně další díl!! Nemohu se dočkat, protože tahle bláznivá, ale přitom děsně akční manga, kde se to démony a jejich zabíječi jen hemží, mne pokaždé dostane do kolen. Nezbývá mi než doufat, že Crew vydá všechny dosud vydané díly v cizině (a že jich je ^^)

=======================

Název: Sláine - Poklady Británie
Autor: Pat Mills, Greg Staples, Dermot Power, Clint Langley
Vydává: Crew
Formát: 220 stran, paperback i hardback
Překlad: Anna Křivánková
Obálka: Simon Bisley

ANOTACE:
V tlusté knize konečně najdete kompletní Poklady Británie (jejichž části kdysi vycházeli v úplně prvních magazínech Crew) a k nim ještě bude přibalené to, co jim předcházelo - série Name of Sword a Lords of Misrule. Všechno samozřejmě píše Pat Mills, za kresbou stojí Greg Staples, Dermot Power a hodně atypický Clint Langley.

OČEKÁVÁNÍ:
Co se týče komiksu, tak tohle je v současné chvíli věc ve výhledu zhruba dalších tří či čtyř měsíců, která mne zajímá nevjíc. Co očekávám? Kulervoucí příběh a ještě drsnější grafické zpracování. V době, kdy se to vydávalo časopisecky, jsem o Crwi neměl ani tucha, takže jsem s touto komiksovou legendou neměl tu čest. Těšingr obrovskej!

=======================

Název: Oheň
Autor: Angie Sangová
Série: Příběhy Septimuse Heapa #7
Vydává: Jota
Formát: 444 stran, hardback
Překlad: Jaroslava Novotná
Obálka: Pavel Čech

ANOTACE:
V sedmém pokračování příběhů mladého čaroděje Septimuse Heapa, které je velkolepým završením celé série, budeme opět sledovat spletité osudy oblíbených hrdinů. Spolu s nimi se dostaneme na známá místa z předchozích dílů i do koutů zcela nečekaných. Ani v tomto díle rozhodně není nouze o napětí, dramatické situace a osobitý humor.
Královský rod čelí hrozbě dvou temných čarodějů, kteří se osvobodili z pradávného prokletí a přísahají pomstu královně a celému jejímu rodu. Jenně, kterou brzy čeká korunovace, hrozí smrt, a celou zemi může znovu zachvátit temná doména. Zlé čaroděje lze porazit jediným způsobem: zničením prstenu, do kterého byli zakleti. Ale k tomu je zapotřebí znovu zažehnout oheň alchymistů, dávno ztracený po katastrofálním požáru.
Septimus, princezna Jenna, vrchní písař Broučín i čarodějka Marcia hledají pomoc na všech stranách, aby odvrátili pohromu a zkázu celé země. Snadné to mít rozhodně nebudou, ale věřme, že i tentokrát zvítězí dobro nad zlem.

OČEKÁVÁNÍ:
Bohužel, z této série jsem četl zatím pouze dva první díly, první knihu jsem dokonce načetl do audio podoby a na další se chystám! To nic ale nemění na tom, že se netěším an pokračování, jestliže se chystám i na kompletní reading této série. I když je to pohádkovější a tím pádem pro mladší, nic mi to nezabrání přečíst, jelikož se jedná o rozhodně nadprůměrnou sérii.


> ZDROJ(E): Host (obálka) | Crew (obálky) | Jota (obálka)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DarkAngel DarkAngel | Web | 10. června 2013 v 19:15 | Reagovat

O tej sérii kníh od Sangovej som už počula, ale ešte som ju nenašla v knižnici... Môže to byť celkom zaujímavé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!