Filmový těšingr #2 - Červenec 2013

17. srpna 2013 v 17:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa filmu a seriálů

Červenec 2013


Název: Pěna dní
Režie: Michel Gondry
Země a stopáž: Francie / Belgie, 125 min.
Distributor: Aerofilms
Premiéra: 4. 7. 2013

OBSAH:
Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.

OČEKÁVÁNÍ:
Upřímně, ani nevím, co od tohoto snímku očekávat. Já hlavně doufám ve fantaskní příběh. Takového filmového Marquéze - magický realismus. Věřím, že mě tento - na první pohled - poklidný film nezklame.

=======================

Název: Osamělý jezdec
Režie: Gore Verbinski
Země a stopáž: USA, 151 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 4. 7. 2013

OBSAH:
Indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp) se dělí o dosud nevyřčené příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida (Armie Hammer), muže zákona, v legendu spravedlnosti - společně s diváky se vydává na divokou jízdu plnou velkolepých překvapení a humorných neshod, které musejí oba rozpačití hrdinové překonat, aby dokázali společně bok po boku bojovat s lidskou chamtivostí a korupcí.

OČEKÁVÁNÍ:
Už jsem slyšel o Osamělém jezdci mnohé. A i když to není přesně to, co lidé chtěli a očekávali, tak si troufám tvrdit, že Depp zachrání situaci a nedostatky alespoň trochu vyváží.


=======================

Název: Já, padouch 2
Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud
Země a stopáž: USA, 98 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 4. 7. 2013

OBSAH:
Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný? Když vypráví pohádky na dobrou noc? Když se bojí o nevinnost své nejstarší dcery? Když už nechce vůbec nic ukrást? Gru naštěstí neskončí jako obyčejný civil, protože v jeho nitru se stále ukrývají schopnosti, které by leckdo rád využil. Jako například šéf mocné Antipadoušské ligy, Silas Velezadek (To příjmení nekomentujte, nemá to rád). Silas sice padouchy všeho druhu hluboce opovrhuje, ale kdo se může do myšlení zlosyna vcítit líp než zlosyn bývalý? A tak vyšle svou nejlepší agentku Lucy Wilde, aby Grua přiměla ke spolupráci. Té se to s pomocí paralyzéru převlečeného za rtěnku podaří a Gru začne na stará kolena páchat dobro. A brzy bude mít plné ruce práce, protože na radaru Antipadoušské ligy se objevil obzvlášť protřelý padouch Eduardo, nevysvětlitelně začali mizet Mimoňové, Margo se zapalují lýtka, Edith je i nadále životu nebezpečná a Agnes se všemožně snaží sehnat taťkovi nějakou mamku. A právě to může být pro Grua ve finále tou největší hrozbou.

OČEKÁVÁNÍ:
Jednička byla suprová. O Já, padouch 2 platí prakticky totéž, co v červnu o Univerzitě pro příšerky. Takže lze jenom doufat v další salvy smíchu :)

=======================

Název: Pacific Rim - Útok na Zemi
Režie: Guillermo del Toro
Země a stopáž: USA, 132 min.
Distributor: Warner Bros
Premiéra: 11. 7. 2013

OBSAH:
Z moře se vynoří obrovské příšery Kaiju a pustí se do války s lidstvem, která si vyžádá milióny životů a lidstvo na roky zatíží. Pro boj s Kaiju byla vyvinuta speciální zbraň: masivní roboti zvaní Jaegers, kteří jsou simultánně ovládáni dvěma piloty, jejichž mozky jsou propojeny neurálním mostem. Jenže i tihle roboti se tváří v tvář nezničitelným Kaiju zdají být téměř bezmocní. Na pokraji porážky nakonec síly bránící lidstvo nemají jinou možnost než obrátit svoji naději směrem ke dvěma nečekaným hrdinům: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a nezkušenému nováčkovi (Rinko Kikuchi), kteří se dají dohromady, aby společně řídili slavného, nicméně zároveň zjevně zastaralého Jaegera. Společně budou čelit hrozící apokalypse jako poslední naděje lidstva.

OČEKÁVÁNÍ:
Očekávám kompletní super über cool monstrózní rubačku. Sci-fičko jak sviň, kde se až tak moc neočekává nějaká velká příběhová linie. A ještě navíc, když to režíruje Guillermo del Toro!! Roboti do akce!

=======================

Název: White House Down
Režie: Roland Emerich
Země a stopáž: USA, 137 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 18. 7. 2013

OBSAH:
Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do Bílého domu. Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta je i washingtonský policista John Cale s dcerou. Dramatické okolnosti ho přinutí skočit rovnýma nohama do akce, aby zachránil nejen své dítě ale i prezidenta a postavil se přesile těžce vyzbrojené skupiny polovojenských útočníků.

OČEKÁVÁNÍ:
Ono se to nezdá, ale tento snímek s Tatumem v hlavní roli může ještě příjemně překvapit. White House Down se může jevit jako typická akčňárna s průhlednou zápletkou a různými klišé, ale na druhou stranu některá vysoká hodnocení uživatelů na ČSFD mne nechávají na pochybách... :)

=======================

Název: R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů
Režie: Robert Schwentke
Země a stopáž: USA, 96 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 18. 7. 2013

OBSAH:
Nick Walker (Ryan Reynolds) byl elitním detektivem, jenže pak to schytal během jedné akce a v odchodu na věčnost mu nezabránila ani neprůstřelná vesta. Místo paní Zubaté na něj ale čeká mimořádně strohá policejní důstojnice (Mary-Louise Parker), která mu jako bývalému skvělému poldovi nabídne práci u URNA, Útvaru rozhodně neživých agentů. V jejích řadách se vrátí na Zemi a bude ji čistit od neřádů, kteří už dávno patří na onen svět, ale zuby nehty se definitivě brání. Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi (Jeff Bridges), který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky. Dozví se například, že pro pobyt na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu (Nickovi byla přidělena dokonalá vizáž čínského důchodce), aby náhodou nenarazil na vlastní pozůstalé, a že mrtví padouchové mohou někdy být až nečekaně živí a nebezpeční. Nick se v poněkud morbidním prostředí bude muset hodně rychle zorientovat, protože celý tým stojí tváří v tvář největší bezpečnostní krizi ve svých dějinách. Mrtví stojí jen krůček od ovládnutí světa živých a jediný, kdo jim to může překazit, je právě URNA.

OČEKÁVÁNÍ:
URNA naopak působí v traileru strašně nabušeně, ale v reálu tomu tak nebude. Podle mého se jedná o slátaninu, která se snaží zaujmout, proto nic moc neočekávám.

=======================

Název: Liberace!
Režie: Steven Soderbergh
Země a stopáž: USA, 118 min.
Distributor: EEAP Film
Premiéra: 18. 7. 2013

OBSAH:
Životopisný film o slavném pianistovi a baviči Valentinovi Liberacem začíná létem roku 1977, kdy do jeho bouřlivého života v Las Vegas vstoupí mladíčký, teprve šestnáctiletý, naivní Scott Thorston, který je najat coby Liberaceho osobní řidič. Scott je okouzlen Liberaceho pompézním světem, opulentní vilou i jeho extravagantním stylem a záhy spolu prožijí tajnou milostnou aféru, která se rozvine ve vážný vztah. Film zábavným způsobem sleduje vášnivý, nelehký a dramatický vztah obou mužů v době, kdy bylo zcela nemyslitelné přiznat se veřejně k homosexuální orientaci, zvláště pak pro lidi ze showbusinessu. Liberace chtěl utajit před veřejností se stejnou urputností jako svoji sexuální orientaci i nemoc AIDS, které nakonec roku 1987 podlehl. Navzdoru velkému věkovému rozdílu a Liberaceho manýrám stál Scott po Liberaceho boku až do jeho smrti.

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle bude skvělé, vtipné, neotřelé, nevšední. Těším se moc! :)

=======================

Název: Wolverine
Režie: James Mangold
Země a stopáž: USA, 126 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 25. 7. 2013

OBSAH:
Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval.

OČEKÁVÁNÍ:
A na tohle se nedá netěšit. Největší blockbuster léta, snímek, na který všichni fanoušci Marvelu nepochybně čekají. Ale bude to opravdu taková sláva? Nevím, nevím. Aby se nám to nezačalo až příliš zamotávat...


> ZDROJ(E): MěKS Vodňany (plakát) | Maol (plakát) | Fandíme filmu (plakáty) | Červený koberec (plakáty) | CityBee (plakát) | MarvelComics (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!