Filmový těšingr #3 - Srpen 2013

18. srpna 2013 v 22:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa filmu a seriálů

Srpen 2013


Název: Pot a krev
Režie: Michael Bay
Země a stopáž: USA, 130 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 8. 8. 2013

OBSAH:
Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak bezbolestně zbohatnout. Protože věří, že mu to celkem pálí, vymyslí plán, do něhož zasvětí dva kumpány, Adriana (Anthony Mackie), chlapíka totálně rozhašeného steroidy, a čerstvě propuštěného recidivistu Paula (Dwayne Johnson), z něhož se stal ve vězení velmi věřící člověk. Ten plán je geniálně jednoduchý. Unesou Danielova bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub) a za kufr plný peněz ho zase pustí na svobodu. Kdyby všichni zúčastnění aktéři nebyli naprostí pitomci, možná by to i vyšlo. Plán ale selže hned v samém zárodku. Smršť šílených, násilných a tragikomických akcí, kterou první šlápnutí vedle vyvolá, vás donutí silně pochybovat o tom, že tenhle film skutečně vznikl podle skutečné události, jak tvrdí režisér Michael Bay. A hned jedním dechem dodává, že tohle je ten typ příběhu, který by si žádný scenárista nedovolil vymyslet.

OČEKÁVÁNÍ:
Věřím, že k Michael Bayeovi zase najdu cestu, protože posledními Transformery mne příliš nepotěšil. Visím na tom, že je to známý režisér, schopný z mála vytvořit maximum. A myslím, že právě tak tomu bude i u Potu a krve. A také díky hlavním představitelům :)


=======================

Název: Futurologický kongres
Režie: Ari Folman
Země a stopáž: Izrael / Německo / Polsko / Lucembursko / Francie / Belgie, 120 min.
Distributor: Aerofilms
Premiéra: 8. 8. 2013

OBSAH:
Herečka Robin Wright hraje sebe samu: filmovou hvězdu za zenitem, které s přibývajícími vráskami ubývá rolí. Na stole leží možná poslední velká nabídka. Filmové studio chce naskenovat její tělo, pohyby i emoce, a koupit si tak virtuální herečku, která už nezestárne ani o den. Strach z konce kariéry, příslib věčného mládí ve světě filmu a štědrá finanční kompenzace nakonec Robin přimějí souhlasit. Po dvaceti letech se vydává jednat o prodloužení smlouvy na futurologický kongres. Ocitá se ve světě zcela transformovaném a fantazijním, v animované zóně, kde každý může být, kým chce. Vizuálně omračující zpracování povídky kultovního autora sci-fi Stanisława Lema (Solaris) je osobitou reflexí společnosti, která vzývá kult mládí a opájí se průmyslově vyráběnými iluzemi. Režisér Ari Folman (Valčík s Bašírem) originálním způsobem kombinuje herecké výkony (Harvey Keitel, Paul Giamatti) s animovanými pasážemi, přičemž zápletku ponechává otevřenou různým interpretacím. Navrch přidává divákům bonus: množství na první pohled skrytých detailů a hříček, které vyniknou až při opakovaném zhlédnutí filmu.

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle bude už podle anotace a obrázků - na kterých je vidět, jak bude film asi pojmut - neskutečný nářez. O důvod víc, proč si co nejrychleji přečíst knihu, abych mohl následně porovnávat. Ale jestliže natáčení probíhalo v tolika zemích, to už přeci o něčem značí, nebo ne?

=======================

Název: Percy Jackson: Moře nestvůr
Režie: Thor Freudenthal
Země a stopáž: USA, 108 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 15. 8. 2013

OBSAH:
Být bohem na Olympu není příliš jednoduché, už jen proto, že jsou tam těchto mocných božských postav plné mraky a ne vždy se mezi sebou přátelí. Být člověkem mezi lidmi má také svá úskalí. Ale být polobohem, to už je pořádný průšvih. Znamená to hledat si své místo jak na zemi, tak i na nebesích. A ještě horší to je, když jste teenagerem, jehož otcem je Poseidon a matkou "obyčejný" člověk, který vaši výchovu a bublající hormony ne úplně zvládá. V takové situaci se nachází Percy Jackson, jehož jediným bezpečným útočištěm se stává Tábor Polokrevných, kde žijí všichni takto zplození. Tedy ti, jejichž jedním rodičem je bůh a druhým člověk.

Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho ale sesype celá lavina potíží - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover záhadně zmizí a navíc Táboru Polokrevných i jeho obyvatelům hrozí zničení. Někdo se snaží probudit Kronose, jednoho z původních Titánů a otce nejvyšších olympských bohů, který jediný umí učinit bohy i polobohy smrtelnými. A který má s nimi navíc nevyřízené účty. A tak se Percy a jeho přátelé musejí vydat na další nebezpečnou výpravu... Věštba Orákula tuto partu statečných vyšle na cestu za Zlatým rounem, které jediné má moc je zachránit. Musí proniknout do míst, které my smrtelníci nazýváme Bermudský trojúhelník. Správný název ale je Moře nestvůr. Mytologické bytosti ožívají, krvelačné nestvůry se bouří a bohové z Olympu na ně kladou další úkoly...

OČEKÁVÁNÍ:
Přiznávám, že knihy jsem dosud nečetl, první film jsem zhlédnul a připadal mi průměrný. Ano, bylo to dobré, ale spíše se to pohybovalo v sinusoidách. Od pokračování neočekávám nic víc, bylo by to zbytečné zklamání. Taky mi připadá, že čím delší anotace u filmu, tím průměrnější je film :D

=======================

Název: jOBS
Režie: Joshua Michael Stern
Země a stopáž: USA, 122 min.
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 15. 8. 2013

OBSAH:
Steve Jobs. Byl bezesporu jedním z největších vizionářů 20. století, technologickým géniem a mimořádně schopným obchodníkem.Jeho spolupracovníci ho často nenáviděli proto, jaký byl, ale milovali proto, co tvořil. Apple Macintosh, iPhone, iPad nebo filmové studio Pixar. Uměl ukazovat cestu celému lidstvu, pracovat však byl schopný jen s vybranými jedinci. Vždyť kdo by neznal jeho slavnou větu: "Pracujte jen s génii, idioty vyhoďte!" Měl na to právo - sám byl génius. Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, nyní po knižním bestselleru ožívá také na filmovém plátně.

OČEKÁVÁNÍ:
Životopisné filmy já rád. A v případě Jobse tomu bude zrovna tak. Dokonce se těším víc, než u jiných filmů tohoto druhu. Jak tedy skutečně vypadala cesta jednoho slavného člověka, bez něhož bychom byli značně ochuzeni v oboru IT?

=======================

Název: Letadla
Režie: Klay Hall
Země a stopáž: USA, 92 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 22. 8. 2013

OBSAH:
Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají Letadla, animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly, jenž sní o tom, že se zúčastní nejúžasnějšího leteckého závodu kolem světa. V cestě mu stojí jen několik poněkud větších problémů - Prášek není tak docela stavěný pro závody, a kromě toho má tak trochu strach z výšek. Navzdory fóbiím se Práškovi za podpory svého učitele z námořního letectva, Skippera, podaří s odřenou vrtulí kvalifikovat do hlavního závodu. Jeho sportovní nadšení a rychlost se ale příliš nezamlouvají obhajujícímu šampiónovi Ripslingerovi, který se neštítí ničeho, jen aby Práška zastavil. Když dojde v průběhu vyvrcholení závěrečného závodu k neštěstí, je Práškova odvaha vystavena skutečné zkoušce. Za podpory přátel starých i nových Prášek vystoupá do výšin, o kterých se mu doposud ani nezdálo, a současně užaslým přihlížejícím dokáže, že svět v oblacích skutečně nezná žádných hranic.

OČEKÁVÁNÍ:
Letadlááá!! Auta byla super, takže jasnej těšingr na Letadla. A podle traileru to vypadá n další vlnu pohody a humoru, s nímž skončím pod stolem :))

=======================

Název: Verbo
Režie: Eduardo Chapero-Jackson
Země a stopáž: Španělsko, 87 min.
Distributor: Film Europe
Premiéra: 29. 8. 2013

OBSAH:
Fantazijní snímek vypráví příběh adolescentní Sary, která ještě nedokáže porozumět okolnímu světu a nedokáže si v něm najít místo. Neustálé hledání odpovědí na nezodpovězené otázky ji přivede do tajemného fiktivního světa, kde se pouští do různých, životu nebezpečných dobrodružství, aby našla samu sebe i cestu v mlze zahalenou bludišti, nazývaném svět.

OČEKÁVÁNÍ:
Tento španělský snímek může být rozhodně zajímavý. Ale díky tomu, že se nejedná o film vyplivnutý z Hollywoodského studia, to bude na kvalitě dost znát. A to mi dělá největší starost. Budu očekávat průměrnost, třeba mne Verbo překvapí :)

=======================

Název: Elysium
Režie: Neill Blomkamp
Země a stopáž: USA, 109 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 29. 8. 2013

OBSAH:
V roce 2159 existují dva druhy lidí: velmi bohatí, kteří žijí na nedotčené umělé kosmické stanici s názvem Elysium, a zbytek živoří na přelidněné zničené Zemi. Tajemnice Delacourt (Jodie Foster) je ochotna udělat cokoli, aby pro obyvatele Elysia zůstal zachován jejich luxusní životní styl. A naopak lidé na Zemi jsou ochotni udělat cokoli, aby se jim povedlo získat své místo na Elysiu. Max (Matt Damon) se zapojí do nebezpečné operace, která by mohla přinést rovnost dvou polarizovaných světů.

OČEKÁVÁNÍ:
Jak nemusím knižní sci-fi, tak ty filmové si užívám. A pro Elysium bude jasnou volbou, jak strávit osamocený večer, až vyjde na DVD. Neill Blomkamp má za sebou epický snímek District 9 a je tedy jisté, že i tento snímek bude nadupaný od začátku až do konce! :)


> ZDROJ(E): Premiere Cinemas (plakát) | Total Film (plakát) | Červený koberec (plakát) | Letem světem Applem (plakát) | Ententyky (plakát) | Filmpre (plakát) | Fandíme filmu (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!