Knižní těšingr #3 - Srpen 2013

18. srpna 2013 v 18:52 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa knih

Srpen 2013


Název: Crew2 36
Vydává: Crew
Formát: 72 stran, paperback
Překlad: Petr Kotrle, Ľudovít Plata, Jiří Pavlovský
Obálka: R. M. Guéra

ANOTACE:
Druhé číslo magazínu v novém hávu. Na co se můžete těšit: Rex Mundi 2 - pokračování mysteriózního thrilleru z alternativní minulosti Evropy. Skalpy 1 - úvodní sešit drsné detektivky z prostředí indiánské rezervace. Anita 3 - další příhody bývalé tanečnice, nyní lovkyně hlav, kterou čeká další nelehký úkol.

OČEKÁVÁNÍ:
Konečně další číslo Crwe!! A tentokrát hned dva nové příběhy! Co víc si přát? Jsem zvědavý, jak bude pokračovat Rex Mundi, jak se rozjedou Skalpy a c o tentokrát za šílenost nám Jiří Pavlovský s Petrem Litošem připravili za šílenost v rámci samostatného komiksu.

=======================

Název: Emma z umírajícího města
Autor: Vladimír Šlechta
Vydává: Brokilon
Formát: 312 stran, paperback
Obálka: Michal Ivan

ANOTACE:
Začátek 23. století. Totální válka vrátila svět zpátky do doby kamenné. Ve vylidněné Evropě přetrvala jediná civilizovaná enkláva, Město. Od Apokalypsy už uplynulo sto třicet let, následky války se však stále projevují. Město umírá.
V těchto časech si ve Městě hledá své místo i tvrdohlavá a impulzivní Emma. Odkrývá tajemství, schovaná pod povrchem. To jí většinou není ku prospěchu, ale ona s tím stejně nedokáže přestat.
Kniha spadá do takzvaného "oggerdovského" cyklu. Popisuje Oggerdův svět, ale nikoliv jeho dobu.

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle bude drsné a brutální! Už jen ta obálka tomu nasvědčuje :D A navíc je to Vladimír Šlechta, tudíž záruka kvality je jistojistě zaručena ;)

=======================

Název: Prachožrouti
Autor: Paolo Bacigalupi
Série: Prachožrouti #1
Formát: 256 stran,hardback
Překlad: Richard Podaný
Obálka: Milan Malík

ANOTACE:
Paolo Bacigalupi příjemně překvapil české čtenáře sbírkou povídek z hlubin 21. století s názvem Čerpadlo 6 stejně jako románem Dívka na klíček. I v Prachožroutech rozvíjí své originální vize světa bez fosilních paliv a minerálů, kde život pro většinu lidstva představuje každodenní krutý boj o přežití. Z dnešního pohledu to však není budoucnost přespříliš vzdálená...
Právě v této budoucnosti jsou vraky ropných tankerů a nákladních lodí, ztroskotaných u amerického pobřeží nenahraditelným zdrojem obživy pro Nailera a jeho kamarády. Prolézají reznoucími vnitřnostmi lodí a hledají měď, jiné vzácné kovy a nedostatkové materiály. Přežívají ze dne na den a hrozí se okamžiku, kdy je vykopnou z lehké party, protože vyrostou a nebudou schopni vlézt do úzkých potrubí a ventilačních šachet ztroskotaných kolosů. A hlavně - nebudou dostatečně rychlí, aby to zvládli jako první před konkurencí!
Jednoho dne se však Nailerovi podaří být první u přepychového klipru, který ztroskotal po velké bouři. Rázem nalezl tolik drahocenných věcí, že z nich bude moct žít i se svým otcem jako boháč - až do konce života! Ale Nailer najde na ztroskotaném klipru ještě něco, co snad raději ani nalézt neměl. Něco, co navždy změní jeho život a učiní z něj štvance. Anebo Šťastného kluka?

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle musím mít na sto procent! Obálka luxusní a anotace člověka navnadí tak, že by se na knihu třásl klidně i rok či dva před samotným vydáním. Máme tu snad nejžhavější knihu léta?

=======================

Název: Městečko Pines
Autor: Blake Crouch
Vydává: Jota
Formát: 384 stran, hardback
Překlad: Jan Sládek
Obálka: ?

ANOTACE:
Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení...
Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.
Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech.
Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu.

OČEKÁVÁNÍ:
Není to sice kniha, kterou bych nutně potřeboval mít a přečíst si ji, ale podle anotace se může jednat o čtivé dílo s dobrým příběhem. Takže až se k tomu dostanu, tak uvidím :)

=======================

Název: O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření
Autor: Catherynne M. Valente
Série: Čarozem #2
Formát: 312 stran, hardback
Překlad: Eva Dobrovolná
Obálka: Ana Juan, Rich Deas

ANOTACE:
Je to už rok, co se September vrátila z Čarozemě, a celou tu dobu se tam touží vrátit. Stýská se jí po kamarádech, knivernu A-až-Lovi, maridu Víkendovi a Zeleném Větru. Jenže v Čarozemi se zase dějí hrozné věci. Její obyvatelé totiž začali ztrácet stíny. Bere jim je Podčarozem, jíž vládne Halloween, která je sama stínem malé September. Podaří se naší hrdince Čarozem opět zachránit?
Volné pokračování úspěšné knihy plné fantazie a kouzelných ilustrací, které nakreslila Ana Juanová.

OČEKÁVÁNÍ:
Bohužel, ještě jsem nečetl ani první díl, ale z obou jsem si četl ukázky a je to prostě boží! Tváří se to jako dětská knižní série, ale jak vidno, potěší i kdejaké starší čtenáře. Takže jakmile budou penízky, vím, co pořídit! :)

=======================

Název: Pekelné město
Autor: J. Gregory Keyes
Série: The Elder Scrolls #1
Vydává: Epocha
Formát: 280 stran, paperback
Překlad: Jakub Kovář
Obálka: Paul Youll

ANOTACE:
Dvojsvazkový román od světoznámého autora klasické fantasy na motivy populární videohry The Elder Scrolls.
Tamriel je čtyři desetiletí po Oblivionské krizi znovu ohrožován všepohlcujícím dávným zlem. To představuje Umbriel, létající město, v jehož stínu se dějí hrůzné věci: lidé umírají, aby posléze znovu ožili.
A je to právě stín Umbrielu, kde velké dobrodružství začíná - setkává se zde totiž skupina zvláštních hrdinů. Bájný princ ukrývající tajemství. Špeh na stopě obrovského spiknutí. Mág sžíraný touhou po pomstě. A Annaig, mladá dívka, v jejíchž rukou může ležet osud celého Tamrielu...

OČEKÁVÁNÍ:
Nutnost pro každého počítačového pařmena, která strávil nemálo hodin s herní sérií The Elder Scrolls. V tomto případě jsem však vždy značně skeptický. U knih s herní předlohou se pokaždé obávám, že knihy nedosáhnou valné úrovně a vyjde z toho plytký příběh, který má za úkol pouze nějak vytřískat z lidí prachy...

=======================

Název: Strážci
Autor: Jon Steele
Série: Strážci #1
Vydává: Host
Formát: 520 stran, hardback
Překlad: Kristýna Julinová
Obálka: ?

ANOTACE:
Tři životy, jediný cíl...
Lausanne, Švýcarsko. Do věže katedrály každou noc stoupá kulhavý mladík, který mluví se zvony. V honosném podkrovním apartmánu bydlí luxusní prostitutka, která se ocitá ve smrtelném nebezpečí. A v jednom laciném hotýlku se probouzí soukromý detektiv, který nemá nejmenší tušení, jak se tam vlastně dostal.
Jay Harper je ve Švýcarsku na stopě zmizelého olympijského atleta. Rád holduje alkoholu, a tak si sotva dokáže vzpomenout, jak se včera večer dostal domů, a už vůbec nemá ponětí, proč tu práci vlastně vzal. Když pak v hotelovém baru potká nádhernou, ale odměřenou Katherine, uvědomí si, že není ve městě jediný, kdo se nechává najímat. Katherine je luxusní prostitutka, která nemůže uvěřit, jaké ji potkalo štěstí. To se však má brzy změnit.
Marc Rochat zatím čeká ve zvonici, povídá si se sochami a s kocourem a příležitostně i s duchy. Jeho úkolem je bdít v noci nad Lausanne a čekat na anděla, o němž mu kdysi matka vyprávěla, že ho jednou bude muset zachránit. Když pak jednoho dne zahlédne zoufalou Katherine prchající před bandou zabijáků, pomyslí si, že přišla jeho chvíle. Vždyť je přece jediný, kdo ji může zachránit...

OČEKÁVÁNÍ:
Nakladatelství Host je zárukou kvality a proto i toto dílo zaujalo mou maličkost. Další na první pohled podivný příběh, který by se mohl vyvyinout v úžasný čtenářský zážitek.

=======================

Název: Oceán na konci uličky
Autor: Neil Gaiman
Vydává: Polaris
Formát: 184 stran, paperback
Překlad: Petr Caha
Obálka: Lane Coder

ANOTACE:
Svoje dětství si pamatuji živě... Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to.
Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukradl podnájemník jeho rodičům auto a spáchal v něm sebevraždu, čímž probudil prastaré síly, které je lépe nechat na pokoji. Temné bytosti z míst za hranicemi reality se díky fatální chybě ocitly na svobodě, a když zlo proniklo až do chlapcovy rodiny, zjistil, že bude muset udělat všechno, co je v jeho silách, aby vůbec zůstal naživu. Jeho jedinou nadějí byly tři ženy, které žily na farmě na konci jejich uličky. Nejmladší z nich, Lettie, tvrdila, že jejich rybníček je oceán, přes který sem připluly za staré země. Její maminka říkala, že si to Lettie nepamatuje správně, protože to bylo dávno, a stará země se stejně potopila. A Lettiina babička tvrdila, že se mýlí obě, protože si starou zemi nemohou pomatovat. Taky říkala, že skutečná stará země se nepotopila, ale vybuchla.

OČEKÁVÁNÍ:
Gaiman na konec, který navíc nikdy nezklame. A věřím, že tak tomu bude i u této knihy. Na Gaimana se těším v tomto měsíci asi nejvíc!! :)

> ZDROJ(E): Crew (obálka) | Polaris (obálka) | Host (obálka) | Jota (obálka) | Plus (obálka) | Albatros (obálka) | Epocha (obálka)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 7:42 | Reagovat

Z výběru se nejvíc těším na Emmu z umírajícího města. Taky jsem jí dával do článku Na co se těšíme na našem blogu. :-)

2 DavidBloky DavidBloky | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 16:54 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!