Září 2013

[Recenze] Sequens, Jiří - Hříšní lidé města brněnského

26. září 2013 v 18:23 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Recenze knih

Hříšní lidé města brněnského jsou stejně hříšní jako ti v Praze

Název: Hříšní lidé města brněnského
Autor: Jiří Sequens
Česko: Moba, 2013
Formát: 416 stran, hardback
Obálka: -
Tagy: Crime, History

Jiří Sequens, režisér filmů a televizního seriálu, kde hlavní roli hraje slavný rada Vacátko, se rozhodl sepsat i osudy hříšníků v Brně, podle nichž v roce 1998 režíroval televizní seriál Hříšní lidé města brněnského. Čtenáři se do rukou dostává stejnojmenná kniha o čtyřech stech stránkách se šesti příběhy v novém vydání.

Šest příběhů. Šest rozdílných osudů. Šest lidí, potažmo hříšníků. Jiří Sequens čtenářovi přibližuje Brno, tak jak ho mladší generace vůbec nezná. Město pražské je pro některé už velice známé, brněnské prostředí tedy přinese krásné osvěžení. Místo Vacátka tu máme pana radu Melichara a jeho tři pomocníky - detektivové Vojta, Havlíček a doktor Šimek. Tito hlavní protagonisté se představí v šesti malých příbězích z obyčejného brněnského života.

Knižní těšingr #4 - Září 2013

19. září 2013 v 10:22 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa knih

Září 2013


[Měsíční chvástačka] Srpen 2013

18. září 2013 v 15:33 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Měsíční chvástačka
Trochu umírněněji, prosím...

Srpen 2013

V srpnu jsem sesbíral pouze 3 recenzní výtisky. Ale nejsem vůbec zklamaný, jsem naopak rád, že jich nepřišlo víc. Už jsem toho měl moc a teď to teprve všechno budu recenzovat, takže až ke konci září budu "objednávat" další vlnu recenzáků :)

Cílová rovinka před startem

7. září 2013 v 11:37 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky

Ahoj všichni,
za prvé, vím, že ten název může působit svou protimluvností směšně, ale je přeci jen logický. S přípravami jsme na cílové rovince před startem e-časopisu, ne? Každopádně tu nebudeme pitvat smysl názvu, jdu rovnou na věc.

I když jsem přes prázdniny nebyl moc aktivní, za což se moc omlouvám, stále jsem si pohrával s různými myšlenkami, nejvíce však s e-časopisem. Za moji nedávnou neaktivitu mohla zejména práce, díky níž jsem si vydělal na nový stroj, a nyní tak můžu vesele pracovat bez nějakých zádrhelů a problémů. Mimo to, že mám nějaké materiály k zaplnění stále prázdných rubrik, jsem se snažil zaměřit směrem k projektu, který má podle mne docela velké ambice. A ač je to trochu paradoxní, nad tímto projektem jsem přemýšlel hlavně v pracovní době :D

Jeden den byl dokonce tak volný, že jsem na svém novém noťasu (který jsem si prozíravě vzal sebou), vytvořil dokument se svými představami. A to představami mnoha věcí - formy, tvorby, prvního čísla, lidí apod. Nebyl jsem troškař a vypsal jsem se, trochu si tedy počtete. Některé věci, jež mne zatím nenapadají, jsem možná zapomněl napsat, budu rád, když se třeba na něco zeptáte, abych to mohl do dokumentu doplnit. Víceméně se možná rozepíšu i tady, jsou to informace, které se k dokumentu s představami nehodily. Každopádně - tady je odkaz:

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!