Cílová rovinka před startem

7. září 2013 v 11:37 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky

Ahoj všichni,
za prvé, vím, že ten název může působit svou protimluvností směšně, ale je přeci jen logický. S přípravami jsme na cílové rovince před startem e-časopisu, ne? Každopádně tu nebudeme pitvat smysl názvu, jdu rovnou na věc.

I když jsem přes prázdniny nebyl moc aktivní, za což se moc omlouvám, stále jsem si pohrával s různými myšlenkami, nejvíce však s e-časopisem. Za moji nedávnou neaktivitu mohla zejména práce, díky níž jsem si vydělal na nový stroj, a nyní tak můžu vesele pracovat bez nějakých zádrhelů a problémů. Mimo to, že mám nějaké materiály k zaplnění stále prázdných rubrik, jsem se snažil zaměřit směrem k projektu, který má podle mne docela velké ambice. A ač je to trochu paradoxní, nad tímto projektem jsem přemýšlel hlavně v pracovní době :D

Jeden den byl dokonce tak volný, že jsem na svém novém noťasu (který jsem si prozíravě vzal sebou), vytvořil dokument se svými představami. A to představami mnoha věcí - formy, tvorby, prvního čísla, lidí apod. Nebyl jsem troškař a vypsal jsem se, trochu si tedy počtete. Některé věci, jež mne zatím nenapadají, jsem možná zapomněl napsat, budu rád, když se třeba na něco zeptáte, abych to mohl do dokumentu doplnit. Víceméně se možná rozepíšu i tady, jsou to informace, které se k dokumentu s představami nehodily. Každopádně - tady je odkaz:


Teď pár věcí, jež v PDFku nezazněly. Několikrát jsem si položil otázku (a asi nebudu sám): Je představa (převážně) knižního e-časopisu reálná? Přeci jen, máme tu webzin Knižní vesmír vedený Syki, který každý den přináší čerstvé informace z knižního, seriálové či filmového světa. A pak také Knižní pořad, jenž mnohdy nemusí být úplně aktuální, ale o jeho popularitu se stará skvělý audiovizuální obsah. Takže jsem se vrátil zpět ke své původní otázce.
"Je představa (převážně) knižního e-časopisu reálná?"

Moje odpověď zní ANO! Knižní vesmír staví na čerstvosti přinášených informací, ale na druhou stranu jsou články ve většině případů na počtení kratší. Knižní pořad oslňuje audiovizuální stránkou, ale do 30 minut, které se mohou zdát jako hodně času, se toho moc nenacpe, věřte mi (Wulf by mi [možná :D] dal za pravdu). Knižní kukátko by mělo také svůj odlišovací znak - přímo o aktuálnost se s měsíčníkem nemůžeme pokoušet, ale zato by mohl časopis přinášet tématická čísla s úměrně rozsáhlými články, které by byly nadupané informacemi.

První týden září je za námi a tak nemá cenu tlačit na pilu, abychom na konci vyplyvli na svět mišmaš. Teď bych rád opět sehnal lidi a zbytek září mít k přípravě navíc, myslím, že to tak bude mnohem lepší. Budeme aspoň vědět, co od toho dál očekávat a nebudeme se honit. První číslo by tedy - když se nám poštěstí - vyjít v říjnu, i takto napsané to zní fantasticky :)

Ty z vás, kteří si všechno přečetli, chválím. Respekt za to, že jste došli až sem :D A kdo má stále chuť stát se - byť i jenom externím - redaktorem, můžete se mi jakkoliv ozvat (e-mail, komentář pod článkem, zpráva na FB) a prodiskutovat to, co vám stále není jasné. Jinak se rovnou zapsat na soupisku:

Děkuji všem, kteří se zapojí a mají v tento projekt důvěru :)


> ZDROJ(E): DeviantART (obrázky)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!