Knižní těšingr #4 - Září 2013

19. září 2013 v 10:22 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa knih

Září 2013


Název: Gantz
Vydává: Crew
Série: Gantz #1
Formát: 224 stran, paperback
Překlad: Anna Křivánková
Obálka: Hiroja Oku

ANOTACE:
Jak dlouho vydržíte ve hře?
Poslední, co si Kei Kurono pamatuje, je, že ho přejelo metro, když se snažil zachránit opilého bezdomovce. Jak hloupá smrt. Ale přesto je stále... naživu?
Ocitl se v místnosti, ze které nemůže odejít, v místnosti se spoustou dalších neznámých lidí. A uprostřed té místnosti je černá koule, která hlásí, že pokud chce zpátky svůj život, musí jít lovit bizarní mimozemšťany. Kei Kurono vstupuje do hry na život a na smrt. Obyčejní lidé vyzbrojeni sci-fi zbraněmi a proti nim bytosti silnější a nebezpečnější než si kdy dokázali představit.

OČEKÁVÁNÍ:
Další kultovní manga se dočkala českého zpracování. A kdo jiný by ji měl vydat než nakladatelství Crew. Od této série nejde čekat nic jiného než epický příběh plný násilí, napětí a krve...

=======================

Název: Fourteen Days for Conspiracy
Autor: Tite Kubo
Série: Bleach #9
Vydává: Crew
Formát: 192 stran, paperback
Překlad: Anna Křivánková
Obálka: Tite Kubo

ANOTACE:
Ičigo a jeho přátelé se konečně vydávají do Soul Society na pomoc Rukii, kterou brzy čeká poprava. Než se k ní však záchranný tým dostane, bude se muset vypořádat s obrovitým strážcem brány Džidanbóem, smrtelně nebezpečným kapitánem Ičimaruem i s tlupou spojenců, se kterými je někdy daleko horší pořízení než se samotnými nepřáteli.

OČEKÁVÁNÍ:
Klasika. Další, tentokrát už devátý, díl vychází tento měsíc a i teď to bude stejné - ihned po vydání bude doma jako recenzní výtisk. Cool guy s oranžovými vlasy přichází!

=======================

Název: Americký upír 2
Autor: Scott Snyder, Rafael Albuquerque, Mateus Santolouco
Série: Americký upír #2
Vydává: BB/art
Formát: 160 stran, hardback
Překlad: Viktor Janiš
Obálka: Rafael Albuquerque

ANOTACE:
V hříšném městě Las Vegas působí za bílého dne nový druh upíra.
Paličatý polda se snaží, aby v jeho městě stálo za to žít.
Tajná společnost chce pomstít krvavé křivdy.
Píše se rok 1936 a Amerika je čím dál modernější - jenže její Západ je divočejší než kdy předtím...
Ať žijí upíři!
Las Vegas, Nevada, 1936. Největší sláva města hříchu je ještě hudbou budoucnosti, ale hazard, prostituce a ozbrojený zločin již patří k jeho hlavním ekonomickým aktivitám. A houževnatý šéf zdejší policie Cash McCogan je rozhodnut město vyčistit, i kdyby to znamenalo pustit se do nechutně bohatého konsorcia, které jen o pár mil dál staví úchvatnou Hooverovu přehradu.
Jenže přehradit tu nepotřebuje jen řeka Colorado. Ve městě hříchu se usadil Skinner Sweet, první a nejnebezpečnější americký upír. Je to město podle jeho gusta, kde se za peníze dá uhasit žízeň každého druhu. Jenže není jediný upír, který chce zabořit zuby do Las Vegas. Na spadnutí je totální válka mezi nejstaršími a nejvražednějšími upíry světa, nemluvě o tajemné společnosti, která si vytkla za cíl je všechny nadobro vyhladit. Kdopak zůstane živý (či neživý), až se usadí zvířený prach?

OČEKÁVÁNÍ:
Musím se přiznat, že ani první díl jsem stále ještě neměl v ruce. Je mou povinností to v brzké době napravit a to hned ze dvou důvodů - Stephen King (první díl) a Scott Snyder (oba dva díly). Jejich spojením v prvním díle muselo vzniknout určitě něco neskutečného a v tom další bude Snyder jen pokračovat. Nutnost přečíst!

=======================

Název: 1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete
Autor: Paul Gravett
Formát: 960 stran, hardback
Překlad: ?
Obálka: ?

ANOTACE:
Komiks v současnosti bouřlivý a vzrušující rozvoj. Již zdaleka není jen zábavou pro děti či větší či menší skupiny nadšenců a proniká k čím dál rozsáhlejšímu publiku. Během své dlouhé historie se rozvinul v pozoruhodný a svébytný kulturní fenomén, živoucí a vlivné médium, jehož výrazové inovace dnes zasahují i do dalších uměleckých oblastí. Kniha 1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete přináší reprezentativní výběr zásadních děl ze všech koutů světa od počátků k dnešku a je pozvánkou do fascinujícího světa, který budete jen neradi opouštět.

OČEKÁVÁNÍ:
Když jsem tedy poslední dobou dost zabředl to těch komiksů, není od věci si vlastně přečíst o všech kultovních komiksech, které by nebylo radno přehlédnout. Je ale otázkou, podaří se mi je všechny přečíst? Tuhle příručku kupovat nebudu, avšak doufám, že se objeví v některé z knihoven, abych si ji mohl půjčit :)

=======================

Název: Nonstop knihkupectví pana Penumbry
Autor: Robin Sloan
Vydává: Host
Formát: 320 stran, hardback
Překlad: Petra Jelínková
Obálka: Martin Pecina

ANOTACE:
Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž - ale vlastně si nikdy nic nekoupí.
Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího.
Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé - Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu - pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví.

OČEKÁVÁNÍ:
Nakladatelství Host nezklame - Nonstop knihkupectví pana Penumbry bude nepochybně dalším čtenářským zážitkem, jak to však u takových knih bývá, může i určitým způsobem zklamat. Inu, nechám se překvapit.

=======================

Název: Stallo
Autor: Stefan Spjut
Vydává: Host
Formát: 520 stran, hardback
Překlad: Azita Haidarová
Obálka: ?

ANOTACE:
Stallo je napínavý román, který lze těžko zařadit do nějakého žánru. Obdivuhodně napsaná kniha o trollech, démonech v nás a o vztazích s našimi dětmi, přírodou a zvířaty.
Rok 1977. Národní park Sarek v Laponsku. Fotograf, který se specializuje na focení divokých zvířat, vyfotí ze svého malého letadla zvláštní snímek medvěda uhánějícího přes močály, jemuž sedí na zádech podivné stvoření podobné dítěti, avšak chlupaté a s dlouhým ocasem. Vypadá jako malá opička, ale opice to není. Není to ani člověk, ani zvíře. Fotograf tvrdí, že zachytil trolla.
Léto roku 1978. Z chaty v dalarnských lesích ve Švédsku beze stopy zmizí malý chlapec. Jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Hoch není nikdy nalezen.
Rok 2004. Susso vytvoří webovou stránku věnovanou kryptozoologii. Zabývá se hledáním bytostí, jejichž existence dosud nebyla prokázána, jako jsou Yetti, Lochneská příšera nebo Velká noha. Nejvíce ji však zajímají trollové. Tuto posedlost zdědila po svém dědovi, známém fotografovi divoké přírody. Jednou Susso zatelefonuje stará žena a oznámí jí, že před svým domem zpozorovala malé podivné stvoření, které sledovalo ji i jejího čtyřletého vnuka. Susso popadne fotopast a okamžitě se za stařenou rozjede. Začíná děsivá výprava do neznáma...

OČEKÁVÁNÍ:
Tím, jak se to odehrává v různých letopočtech, mně to připomíná Atlas mraků. Jestli to bude alespoň z poloviny tak dobré, mám se na co těšit!

=======================

Název: Pán duší
Autor: J. Gregory Keyes
Série: The Elder Scrolls #2
Vydává: Epocha
Formát: 312 stran, paperback
Překlad: Jakub Kovář
Obálka: Paul Youll

ANOTACE:
Dvojsvazkový román od světoznámého autora klasické fantasy na motivy populární videohry The Elder Scrolls.
Kontinent Tamriel je čtyřicet let po Oblivionské krizi ohrožován záhadným létajícím městem, Umbrielem, v jehož stínu se probouzí děsivá armáda nemrtvých.
Otřesený princ Attrebus i přes šokující odhalení pokračuje ve zdánlivě nesplnitelném úkolu a snaží se získat kouzelný meč, který je klíčem ke zničení hrozivých vetřelců. V Císařském městě mezitím nalezne špeh Colin důkazy o zradě v samotném srdci císařství - pokud však Colina dřív nezradí jeho srdce. V Umbrielu uvězněná Annaig se zase stala pouhou otrokyní temného pána a jeho nenasytného hladu po dalších duších.
Jak mohou tito tři zvláštní hrdinové zachránit Tamriel, když nedokáží zachránit ani sami sebe?

OČEKÁVÁNÍ:
Stále se mi první díl nedostal do pazour, ale aspoň z povinnosti počítačového pařmena bych si měl první i tento díl přečíst.

=======================

Název: Výtah do pekla
Autor: Jiří Pavlovský
Série: Kladivo na čaroděje #5
Vydává: Epocha
Formát: ? stran, paperback
Obálka: Lubomír Kupčík

ANOTACE:
Něco k smrti vyděsilo pacienty pražské nemocnice. Což by nebylo nic zase tak neobvyklého, kdyby ti pacienti nebyli už nějakou dobu v komatu. V chodbách pod nemocnicí se něco skrývá... něco prastarého a mocného. Něco, s čím si musí jít Felix Jonáš promluvit - a nezešílet při tom.
Zároveň Klaudie vstupuje do paneláku na Jižním městě, ve kterém pravidelně dochází k několika velmi brutálním sebevraždám. To, co vypadá jako jednoduchý úkol, se brzo změní v boj o holý život. Panelák je posedlý zlem a nájemníci nejsou o nic lepší.
Prastaří bohové i moderní přízraky - to je moc i na tým Felixe Jonáše.

OČEKÁVÁNÍ:
Stále jsem nepřečetl ani jeden díl! A to mě strašně štve, ale nic mi nezabrání tomu, abych se netěšil už na páté pokračování Kladiva na čaroděje. A ty obálky jsou ke každému dílu opravdu luxusní :)

=======================

Název: Prokleté knihovny
Autor: Michael Bronec (ed.)
Vydává: Straky na vrbě
Formát: 960 stran, hardback
Obálka: Jana Šouflová

ANOTACE:
Mamutí sborník fantastických povídek.
Číst knihy je nebezpečné! Číst tuto knihu je zvlášť nebezpečné! Otevři dveře knihovny, a hned tě ovane šepot jejich stránek. (Jenže co šeptá, dokáže i kousnout. Nebo sežrat.) Otevři knihu, a vstoupíš do světa fantazie. Vlastní, či cizí? Vyber si! (Ale neztrať nit. Tu Ariadninu - pomni, že se budeš chtít vrátit...)
Upíři Abélard a Héloise přilétnou na parakřídlech do Domu Hadích per, aby pátrali po jedinečném svazku, který nejspíš ani neexistuje...
Trpaslík Tarmon, učedník Mistra kronikáře a člen početného cechu knihovníků, k smrti nenáviděl knihy. A ony se mu pomstily...
Kdo bez povolení přechovává tištěnou knihu nebo její obsah v jakékoli formě, bude potrestán odnětím svobody až na dvacet let. Zaviní-li svým konáním smrt jedné či více osob, propadne hrdlem.

OČEKÁVÁNÍ:
Tak na tohle je těšingr asi nejvíc. Doma mi leží Legendy: Draci, je tedy jen a jen logické, že se těším i na tento sborník. Tolik autorů, tolik různých pohledů na téma knihovny. Co víc si může srdce a mozek knihovníka přát??!! :D

=======================

Název: Santiago - Mýtus daleké budoucnosti
Autor: Mike Resnick
Vydává: Argo
Formát: 384 stran, hardback
Překlad: Pavel Medek
Obálka: Michael Whelan

ANOTACE:
Říká se, že jeho otcem byla kometa a matkou kosmický vítr, že žongluje planetami, jako by to byla pouhá peříčka, a zápasí s černými dírami jen tak pro radost a lepší chuť k jídlu. Říká se, že jeho oči planou zářivěji než nova a že pouhým výkřikem dokáže srovnat se zemí horský masiv.
Říkají mu Santiago...
Dodnes oblíbený román známého a prestižními cenami ověnčeného amerického autora science fiction Mika Resnicka neztratil ode dne svého vzniku pranic na své svěžesti a atraktivitě. Čtivá směs westernu a dobrodružných vědeckofantastických příběhů nás zavádí do předaleké budoucnosti na hranici lidmi osídleného vesmíru, kde se stále ještě prohánějí tajemní padouši a jim v patách kráčejí talentovaní lovci skalpů, kde jsou ženy nejen krásné, ale i smrtelně nebezpečné, a kde je zákon tvořen těmi, kdo umějí lépe a rychleji zabít druhé...

OČEKÁVÁNÍ:
I když sci-fi moc nečtu, tak na tohle jsem zvědavý. Anotace vypadá dobře, docela mne to zaujalo. Knihu kupovat nemusím, nemám až takové nutkání, spíš si ji půjčím v knihovně a přečtu :)

=======================

Název: Děti víl
Autor: Stefan Bachmann
Série: Děti víl #1
Formát: 328 stran, hardback
Překlad: ?
Obálka: ?

ANOTACE:
Bartoloměj a Hetička nejsou obyčejné lidské děti - jejich otec byl jedním ze Sídhe, národa vznešených elfů. Obyčejný smrtelníkům se moc nepodobají - mají strnulý černý pohled a na hlavách jim místo vlasů raší větvičky. Žijí ve městě Bathu, které se stalo útočištěm nadpřirozených bytostí pronásledovaných lidmi. Když náhle začnou za tajemných okolností umírat vílí děti, musí Bartoloměj spojit síly se zneuznaným mladým politikem Arturem Jelibo a vypátrat vraha dřív, než se součástí hrůzného spiknutí stane nedobrovolně i on sám.

OČEKÁVÁNÍ:
Dětská literatura je moje. Jsem stále uvnitř takové velké dítě a tak mi tento typ literatury není cizí. Proto se také těším na Děti víl, které vypadají dobře, alespoň ne tolik ujetě, jako ostatní dnešní knihy. Víc dětsky pohádkově, okořeněné steampunkem :)

=======================

Název: V moci démonů
Autor: Michaela Burdová
Série: Syn pekel #2
Vydává: Fragment
Formát: 272 stran, hardback
Obálka: Petr Vyoral

ANOTACE:
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?

OČEKÁVÁNÍ:
U této knihy jsem pouze zvědavý, zda se autorska s dalším dílem polepšila nebo zda to bude stejný sh*t, jako ten první :/

=======================

Název: Klíč
Autor: Michael Grant
Série: Super 12 #3
Vydává: Fragment
Formát: 208 stran, hardback
Překlad: Radka Kneblová
Obálka: David McClellan

ANOTACE:
Mackovi a Super 12 už nezbývá moc času. Aby porazili Bledou královnu a její proradnou dceru, musí se Mack naučit magický jazyk vargran. To ale není jen tak, ledaže... Super 12 musí získat Klíč - kámen s vyrytými symboly, který zpřístupní kouzelnou moc vargranu. Cesta do Evropy, kde je vzácný předmět ukryt, však nebude jednoduchá. Klíč má ve své moci William "Puchýř" MacGuffin, který se ho rozhodně nehodlá vzdát. Podaří se Mackovi včas naučit magický jazyk a porazit zlé síly? Zbývá třicet dnů, pak bude vše ztraceno!

OČEKÁVÁNÍ:
To stejné jako výše. První dva díly mne moc nenadchly. Autor má smysl pro humor, který je mi cizí. Když pominu tenhle aspekt, zajímá mě, zda něco vylepšil.


> ZDROJ(E): Crew (obálky) | Euromedia Group - Knižní klub (obálka) | Host (obálky) | Fragment (obálky) | Plus (obálka) | Argo (obálka) | Epocha (obálky) |Straky na vrbě (obálka) | BB/art (obálka)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 19. září 2013 v 10:36 | Reagovat

Moc pěkný výběr. Nejvíc se těším na Legendy: Prokleté knihovny a napravím rest s přečtením předchozích Legend. Dál jsem zvědavý na Děti víl a Gantz. :-) O Kladivu nemluvě.

2 Vojtěch "Medroš" Hamerský Vojtěch "Medroš" Hamerský | E-mail | Web | 19. září 2013 v 13:39 | Reagovat

[1]: Díky :) Ano, také se nejvíc těším na Prokleté knihovny, předchozí Legendy opravdu stojí za přečtení. Přeci jen - draci!! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!