Filmový těšingr #4 - Září 2013

20. října 2013 v 11:46 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa filmu a seriálů

Září 2013


Název: Riddick
Režie: David Twohy
Země a stopáž: USA / Velká Británie, 119 min.
Distributor: Bioscop
Premiéra: 5. 9. 2013

OBSAH:
Zrazen vlastními druhy a ponechán napospas smrti na pusté planetě. Riddick bojuje o přežití proti cizím predátorům a stává se silnějším a nebezpečnějším, než kdykoliv předtím. Brzy na to se lovci odměn z celé galaxie nevědomky stávají pěšáky v jeho plánu na cestě za pomstou. S jeho nepřáteli, přesně tam, kde je chce mít, rozpoutá Riddick brutální útok pomsty před návratem na svou rodnou planetu Furya, aby ji zachránil před zničením.

OČEKÁVÁNÍ:
Mám za sebou oba předchozí hrané snímky s Dieslem, oba přitom byli značně průměrné. Nic, co by mě nějak významně poznamenalo, ano, byla to docela dobrá podívaná, ale chtělo to něco víc. I od nového Riddicka neočekávám nic extra, ale doufám, že to bude alespoň dobrá audiovizuální podívaná.

=======================

Název: Justin: Jak se stát rytířem
Režie: Manuel Sicilia
Země a stopáž: Španělsko, 90 min.
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 12. 9. 2013

OBSAH:
Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem. Vždyť jeho děda byl jedním z nejslavnějších a nejudatnějších. Rozhodne se odejít z domova a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci vidí brnění, meč a věčnou slávu. Potkává odvážnou a prostořekou dívku Taliu, zmateného kouzelníka a především starého šermíře a dvojici mnichů, kteří začnou Justina ve starobylém klášteře opravdu cvičit na opravdického rytíře.
Představa Justina jako chrabrého rytíře začíná být jen o malou trochu pravděpodobnější, když se objeví opravdová výzva. Do království se vrací Sir Heraclio, kdysi vyhnaný rytíř, se svou armádou a s touhou se pomstít a nasadit si korunu. A protože rytíři byli ve jménu pořádku vyhnáni, pochlapit se musí alespoň učedník...Justin. S chytrou a statečnou dívkou Taliou, která se Justinovi tak nějak asi začíná líbit, a s kouzelníkem, který umí do pěti počítat, ale dál už ne, stojí Justin před svým prvním velkým úkolem. Zachránit království. Naštěstí je tu ještě krokodýl Gustav. Ačkoliv starý krokodýl má být moudrý a rozvážný, Gustav má stejně jako Justin svůj sen: Chce být drakem. A mít na své straně draka a jeho leteckou podporu se může hodit.

OČEKÁVÁNÍ:
Víte, já mám pro animáky slabost. A i kdyby některý měl mít na ČSFD třeba jen 50%, já mu ty čtyři hvězdy z fleku dám! Myslím, že i takový bude Justin. Nevím přesně proč, ale při prvním zkouknutí traileru jsem měl pocit, že to je dost podobné Jak vycvičit draka. Samozřejmě, že Jak vycvičit draka je excelentní a Justin takový nebude, ale aspoň tam bude nějaká podobnost (snad)...

=======================

Název: Hořící keř
Režie: Agnieszka Holland
Země a stopáž: Česko / Polsko, 206 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 12. 9. 2013

OBSAH:
Děj začíná Palachovým sebeupálením v lednu 1969 a líčením rozjitřené atmosféry v tehdejší společnosti. Události se zdramatizují po skandálním nařčení od poslance Viléma Nového, který Palachovo sebeobětování zlehčoval na stranickém mítinku v České Lípě lživým prohlášením o takzvaném studeném ohni. Hlavní postavou vyprávění je skutečně existující advokátka Dagmar Burešová, která jménem Palachových příbuzných podala na Viléma Nového žalobu na ochranu osobnosti.
Charakterní právničku, jež přijala zastupování klientů ve zdánlivě beznadějném soudním procesu a trpělivě sháněla důkazy v jejich prospěch, ztvární Tatiana Pauhofová. JUDr. Dagmar Burešová za normalizace obhajovala pronásledované disidenty a po listopadu 1989 se stala ministryní spravedlnosti. V letech 1990 - 1992 zastávala funkci předsedkyně České národní rady.

OČEKÁVÁNÍ:
ČT1 dostala nabídku podílet se na natáčení Hořícího keře, ale odmítla. Natáčení se tedy ujalo HBO (což už je dopředu záruka kvality), na němž se podílelo Česko a Polsko a na ČSFD teď zaujímá místo 53. nejlepšího filmu v databázi. To už samo o sobě je docela velký důvod, abych se na to podíval.

=======================

Název: Hra na hraně
Režie: Brad Furman
Země a stopáž: USA, 91 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 26. 9. 2013

OBSAH:
V proslulých kasinech Las Vegas je roční obrat 6 miliard dolarů. V on-line internetových hrách se protočí 35 miliard dolarů ročně. A sem se přesouvá nejen zájem největších hráčů, ale i těch nejtvrdších podvodníků. Sídla provozovatelů jsou na nejexotičtějších místech a jejich obchodní praktiky jsou v nejlepších případech jen tajné. V těch o trochu horších jsou nezákonné a zbytek je už tvrdě za hranou. Tito noví gangsteři už tak často nesahají po zbraních, místo nich mají k dispozici složité algoritmy. Richie (Justin Timberlake), absolvent prestižní Princetonské univerzity, zjistí, že byl při falešné on-line hře podveden a okraden. Odcestuje tedy do Kostariky, kde sídlí magnát Ivan Block (Ben Affleck), jenž má tyto hry pod svou kontrolou. A právě jeho chce Richie obvinit z podvodu. Block jej však odradí od pomsty a získá na svou stranu příslibem nesmírného bohatství. A také jej seznámí se svou atraktivní partnerkou Rebeccou (Gemma Artenton). Kostarika mu nabídne vše, co jeho domovina nedokázala - rychlé peníze, pompézní kasina a večírky, vzrušení, splnění všech tužeb. Ale také laciné nevěstince, místní úředníky žvýkající tlusté doutníky a džungli plnou krokodýlů. To vše Richieho, který je typickým vzorkem současné generace klávesových a morálních zkratek, naprosto pohltí. Jeho mottem se stává "Když to dokážeš ty, proč ne já?"
V hazardu žádná přátelství ani spojenectví netrvají dlouho. O tom se přesvědčí i Richie, když se dozví znepokojující pravdu o svém dobrodinci. Navíc se jej agenti z FBI snaží donutit, aby Blocka prásknul a pomohl jim ho dostat za mříže. Richie tak musí hrát největší hazardní hru svého dosavadního života, kdy se snaží přechytračit a obehrát dva protihráče najednou. A ještě z toho vyjít se zdravou kůží, nebo aspoň živý. Dokáže to? Za jakou cenu?

OČEKÁVÁNÍ:
Nevím přesně, co od filmu očekávat. Na tento snímek se podívám zejména z toho důvodu, že mě vcelku zaujmul děj a největší lákadlo je pro mě Gemma Arterton (!!!


> ZDROJ(E): Screen Crush (plakát) | OC Šestka (plakát) | Total Film (plakát) | CityBee (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!