Filmový těšingr #5 - Říjen 2013

20. října 2013 v 18:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa filmu a seriálů

Říjen 2013


Název: Zataženo, občas trakaře 2
Režie: Cody Cameron, Kris Pearn
Země a stopáž: USA, 96 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 3. 10. 2013

OBSAH:
Po katastrofální potravinové bouři v prvním filmu byl vynálezce Flint a jeho přátelé nuceni opustit město. Tentokrát Flint ke svému úžasu zjistí, že jeho zařízení stále pracuje a vytváří neuvěřitelné tvory - cosi jako živoucí jídlo. Pojďte se seznámit s čipernýmí okurkami, hladovými tacodýly nebo krevetími opičkami! Flint bude mít s kamarády spoustu práce uvést vše zase na pravou míru...

OČEKÁVÁNÍ:
Jednička byla super, doufám, že taková bude i dvojka. Ano, bylo to trochu ztřeštěné, ale právě to tomu dalo takový hezký říz (i když ke konci to byla zběsilost :D). Kažodpádněi i dvojka vypadá podle traileru dobře, máme se na co těšit!

=======================

Název: Rivalové
Režie: Ron Howard
Země a stopáž: USA / Německo / Velká Británie, 123 min.
Distributor: Bioscop
Premiéra: 3. 10. 2013

OBSAH:
Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden...

OČEKÁVÁNÍ:
Že by film roku 2013? Bez přehánění - snímek, který se ani ne za měsíc dostane na třetí místo v žebříčku nejlepších filmů na ČSFD? Vážně? To už něco naznačuje. Až se stydím za moji první reakci, když jsem zjistil, co to je za film a kdo v něm hraje: "Thor ve Formuli 1? To určitě pojede jako blesk..." Dokonce zvažuju, že na tento film půjdu po dloooouhé době do kina.

=======================

Název: Gravitace
Režie: Alfonso Cuarón
Země a stopáž: USA / Velká Británie, 90 min.
Distributor: Warner Bros.
Premiéra: 3. 10. 2013

OBSAH:
Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku - inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí... a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

OČEKÁVÁNÍ:
Prakticky to stejné jako u Rivalů. Zvažuji návštěvu kina a také jsem pronesl poznámku, které teď lituji: "Sandra Bullock v hlavní roli? To nedopadne dobře." Proč se musím vždy tak splést? A i když Gravitace není o příběhu, bude to parádní audiovizuální podíváná. Zřejmě film roku 2013 No. 2.

=======================

Název: Zmizení
Režie: Denis Villeneuve
Země a stopáž: USA, 146 min.
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 10. 10. 2013

OBSAH:
Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček.

OČEKÁVÁNÍ:
Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal v hlavních rolích! Oh my God! My dreams come true! Tenhle snímek si také rozhodně nesmím nechat ujít.

=======================

Název: Turbo
Režie: David Soren
Země a stopáž: USA, 96 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 17. 10. 2013

OBSAH:
Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně "uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na "rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je "Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.
Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi "šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký - vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta.

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle bude šílenost, a to v dobrém slova smyslu, předpokládám, že se zasměju. Turbo mi pokaždé evokuje Auta nebo Letadla, tak doufám, žeto bude aspoň obsahově tak dobré.

=======================

Název: Plán útěku
Režie: Mikael Håfström
Země a stopáž: USA, 115 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 17. 10. 2013

OBSAH:
Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto "nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém "domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán?

OČEKÁVÁNÍ:
Duo Stallone a Schwarzenegger je pro mne asi prostě jediné lákadlo tohoto snímku. Jak to tedy dopadne, když jsou ve filmu dvě hvězdy akčních filmů? Každopádně to bude zajímavé...

=======================

Název: Don Jon
Režie: Joseph Gordon-Levitt
Země a stopáž: USA, 90 min.
Distributor: Blue Sky Film
Premiéra: 17. 10. 2013

OBSAH:
Jon Martello (Joseph Gordon-Levit) má v životě jen pár věcí, na kterých mu záleží... byt, auto, rodinu, kostel, ženský a porno. Jeho kámoši mu dokonce říkají Don Jon - prostě si domů z baru přitáhne jakoukoli chce. Nic se ale podle něj nevyrovná osamocenému sledování porna. Nespokojený se svým dosavadním životem se vydává za poznáním lepšího sexu, ale k jeho překvapení se místo toho poučí daleko více o životě a lásce ze vztahů se dvěma velice odlišnými ženami.

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle bude tak ujetý, až to bude vtipný a všeobecně suprový :D Už jenom, když jsem si četl obsah, dostal jsem záchvat smíchu. Myslím, že tímto filmem Joseph Gordon-Levitt potvrdí, že nemá jen herecké kvality, ale že se bez problémů uplatní také jako režisér či scénárista. A jako bonus Scarlett Johansson a Julianne Moore, co víc si přát? :)

=======================

Název: Carrie
Režie: Kimberly Peirce
Země a stopáž: USA, 100 min.
Distributor: Forum Film
Premiéra: 17. 10. 2013

OBSAH:
Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo - její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak?

OČEKÁVÁNÍ:
Mám strach, že Carrie bude propadák, vzhledem k tomu, jak velkou propagandu amíci pro potenciální diváky připravili. Knihu jsem četl a byla jedním slovem skvělá, ale film podle mě stále nebude dosahovat takových kvalit, aby vyobrazil to, co knižní předloha. Inu, necháme se překvapit...

=======================

Název: U Konce světa
Režie: Edgar Wright
Země a stopáž: Velká Británie, 109 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 24. 10. 2013

OBSAH:
Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili "doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv - 12 hospod - 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo?

OČEKÁVÁNÍ:
Simon Pegg, Nick Frost & Martin Freeman. Tohle hvězdné trio si zaslouží, abych se na tuhle ztřeštěnost podíval. Jednotka příliš rychlého nasazení byla po prvním zhlédnutí něco, co jsem nejdřív považoval za blbý vtip. Až po druhém zkouknutí jsem zjistil, co v sobě film ukrývá a díky tomu se na U Konce světa těším strašně moc :D

=======================

Název: Battle of the Year: The Dream Team
Režie: Benson Lee
Země a stopáž: USA, 109 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 24. 10. 2013

OBSAH:
Battle ofthe Year je pro tanečníky breakdance něco jako olympiáda. Na tomto turnaji se každý rok potkají ti nejlepší z nejlepších, ovšem žádná americká skupina nevyhrála už patnáct let. Proto se losangeleský hiphopový magnát a bývalý b-boy rozhodne, že je na čase vrátit USA na vrchol a najme kdysi schopného trenéra, aby sestavil hvězdný tým. Blake má pouhé tři měsíce na to, aby dal dohromady dvanáct talentovaných jedinců, kteří spolu dokážou spolupracovat a dotáhnou to až vysněnému titulu.

OČEKÁVÁNÍ:
Slabost mám i pro taneční či hudební filmy a není tedy divu, že se těším i na Battle of the Year. I když to bude typický snímek s jednoduchou zápletkou, stejnou pro všechny filmy typu Let's Dance, stále budu mít chuť se na to kouknout.

=======================

Název: Ptačí úlet
Režie: Jimmy Hayward
Země a stopáž: Česko / Polsko, 206 min.
Distributor: H.C.E.
Premiéra: 31. 10. 2013

OBSAH:
Film Ptačí úlet je příběhem dvou odvážných krocanů, kteří vymyslí ambiciózní plán. Jejich misí je vrátit čas a zachránit sebe a další svého druhu od jistého konce. Cíl je jasný - ukradnout vládní stroj času, vrátit se do sedmnáctého století a odstranit krůty ze svátečního stolu Dnu díkůvzdání jednou provždy! Ptačí úlet je plný dobrodružství, zábavy, dojemné lásky, loajality a odvahy. Je to příběh dvou hrdinů a jejich šíleného pokusu změnit dějiny.

OČEKÁVÁNÍ:
Ano, nezdá se vám to. I mně to děsně připomíná Slepičí úlet. Ale co budou mít tyto dva animáky doopravdy skutečného, to stále ještě nevím, snad možná jen hlavní zvířecí hrdiny. Každopádně, za mě těšingr!

=======================

Název: Enderova hra
Režie: Gavin Hood
Země a stopáž: USA, 115 min.
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 31. 10. 2013

OBSAH:
Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room, kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve -náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat . . je tohle ta pravá cesta?

OČEKÁVÁNÍ:
Bez okolků se přiznávám, že knihu (respektive knihy) jsem stále ještě nečetl, ale než si pustím film, musím si přečíst alespoň tu samotnou Enderovu hru. Doufám, že se nepletu, když říkám, že to bude sci-fi, které bude mít grády. Prosím, prosím, že to amíci nezkazili??!


> ZDROJ(E): Kinobox (plakát) | Fandíme filmu (plakáty) | Má sbírka (plakát) | NaFilmu (plakát) | Červený koberec (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 22. října 2013 v 16:28 | Reagovat

tak koukám, na většinu filmů se také těším a třeba Ptačí úlet jsem objevila až tady. Uvidíme, co z toho udělají, Slepičí úlet byl super :-) Speciálně se těším na Don Jona a Carrie. Enderovu hru jsem nečetla, ale rozhodně mám v plánu, vypadá to vážně dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!