Knižní těšingr #5 - Říjen 2013

20. října 2013 v 15:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa knih

Říjen 2013


Název: Serafína: Příběh draků
Vydává: Fragment
Série: Serafína #1
Formát: 352 stran, hardback
Překlad: Drahomíra Michnová
Obálka: Juliana Kolesova

ANOTACE:
V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.

OČEKÁVÁNÍ:
Moje slabost pro draky mi nedá, abych si tuhle knihu minimálně nepřečetl. I když to je s největší pravděpodobností dost přeceňované dílo, dám tomu šanci a uvidím, zda je kvalitní či ne. Přeci jen, i ten Christopher Paolini může občas přehánět, nebo ne? :)

=======================

Název: Batman - Soví město
Autor: Scott Snyder, Greg Capullo
Vydává: Crew
Formát: 200 stran, hardback
Překlad: Štěpán Kopřiva
Obálka: Greg Capullo

ANOTACE:
Batman z pera jedné z největších současných hvězd, Scotta Snydera. Tenhle expert na atmosférické a temné příběhy se tady navíc spojil s kreslířem Gregem Capullem (Spawn) a stvořili skutečně nádhernou záležitost, která zacloumala nejen Batmanem, ale i všemi jeho fanoušky.

OČEKÁVÁNÍ:
Scott Snyder!! Snyder, Snyder, Snyder!!! Tohle bude od Crwe trefa do černého (a to asi doslova), protože na skoro všechno, na co Snyder šáhne, se promění ve zlato. A navíc můj nejoblíbenější superhrdina z DC Comics. Vy mě trestáte, kdy na to seženu prachy?! Tohle bude bezpochyby mega krutý nářez!

=======================

Název: Do propasti
Autor: Bernd Perplies
Série: Věk magie #3
Vydává: Fragment
Formát: 468 stran, paperback
Překlad: Vladana Hallová
Obálka: Max Meinzhold

ANOTACE:
Londýn 1897. Hrozba zániku lidské civilizace jak ji známe je stále větší. Jonathan musí společně se svými přáteli pradávný zdroj magie zkrotit a navždy uzavřít. Aby se dostali k místu, kde je zdroj ukryt, musí nastoupit na palubu lodě navěky zahalené mlhou. Podaří se jim uniknout před nebezpečím, které se na lodi skrývá? Dostanou se včas ke zdroji magie? Čas ubíhá a síla magie roste...

OČEKÁVÁNÍ:
Inu, první díl navnadil, dokázal dost zaujmout a bylo to velmi slušné čtení, s druhým dílem přišlo trochu zklamání, úroveň trochu poklesla a dalo by se říct, že se jednalo o můstek mezi prvním a třetím svazkem. Takže jsem na třetí Věk magie docela zvědavý. A očekávám trochu víc, vzhledem ke zklamání z druhého dílu.

=======================

Název: Temný pán: Školnní roky
Autor: Jamie Thomson
Série: Temný pán #1
Vydává: Argo
Formát: 280 stran, hardback
Překlad: Veronika Volhejnová
Obálka: Freya Hartas

ANOTACE:
Hrůza hrůz! Temný pán, největší ničitel a nejvyšší vládce Temnokraje, byl v závěrečné bitvě mezi silami dobra a zla poražen a jeho úhlavní nepřítel ho vyhnal na prťavou, bezvýznamnou modrou planetku jménem Země. A to ke všemu v neduživém těle jakéhosi třináctiletého pozemského spratka. Může ho snad potkat ještě něco horšího? Ano, může! Když se Temný pán snaží získat zpět ztracenou důstojnost, sílu a říši, musí čelit strašlivým protivenstvím - péči dobromyslných pěstounů, krutému mučení v podobě mnohahodinové dřiny v Centru pro vymývání mozků (rozuměj: ve škole), dvěma šíleným pronásledovatelům (alias psychoterapeutům) a taky neustálému posměchu a neúctě svých poddaných. Zkrátka, ne všechno jde podle plánu...

OČEKÁVÁNÍ:
Cena Roalda Dahla za nejvtipnější knihu roku 2012???! Fakt, tak to musím mít. Tohle bude super čtení, to cítím v kostech... :D

=======================

Název: Hra o trůny II: Grafický román
Autor: George R. R: Martin, Daniel Abraham, Tommy Patterson
Vydává: Egmont
Formát: 320 stran, hardback
Překlad: Peter Kadlec, Jana Hejná
Obálka: Tommy Patterson

ANOTACE:
Zima se blíží... a s ní hrůzy, které si nikdo nedovede ani představit.
Ve druhém svazku grafického románu Hra o trůny George R. R. Martina se děj přenese z mrazivého severu, kde se levoboček Jon Sníh snaží najít si při službě na Zdi své místo mezi zahořklými vyděděnci a zatvrzelými zločinci... přes Královo přístaviště na dekadentním jihu, kde Johnův otec lord Eddard Stark slouží coby pobočník krále Roberta Baratheona, obklopen klubkem dvorských zmijí ... až do barbarských zemí za Úzkým mořem, kde princezna Daenerys Targaryen našla ve vynuceném sňatku s dothrackým válečníkem Khalem Drogem nečekané: lásku a s ní poprvé v životě i moc.
Catelyn Stark mezitím obviní trpaslíka Tyriona Lannistera z pokusu o vraždu jejího zmrzačeného nejmladšího syna. Tyrion je zajat a uvězněn ve skalním vězení Eyrie, kde vládne Catelynina sestra, posedlá touhou pomstít se všem Lannisterům. Catelynino neuvážené jednání spustí lavinu násilných událostí, jejichž následky později otřesou světem v ten nejhorší možný okamžik. Protože teď není čas pro soukromé půtky a utišení žízně po krvi.

OČEKÁVÁNÍ:
Nedostal jsem se zatím ani k prvnímu dílu (myslím komiksu), ale i tak se těším na pokračování. Z ukázek vidím nádhernou kresbu a grafický román, který se co nejvíc drží knih. Inu, komiksových adaptací není nikdy dost :)

=======================

Název: Povstání kolosu rhodského
Autor: Peter Lerangis
Série: Sedm divů světa #1
Vydává: Egmont
Formát: 360 stran, hardback
Překlad: ?
Obálka: Torstein Norstrand

ANOTACE:
Jack McKinley je obyčejný kluk s neobyčejným problémem. Zabíjí ho vzácný gen zděděný po předcích z dávno zmizelé civilizace. Gen ničí Jacka tím, že mu dodává zvláštní schopnosti, které jiní lidé nemají. Tyto schopnosti však Jack bude potřebovat, protože musí zachránit svět.
Dávná civilizace zmizela, když jí byl uloupen zdroj síly a rozdělen do sedmi magických Schránek. Ty byly ukryty na různých místech světa. Jack a jeho přátelé musejí Schránky najít dřív, než padnou do nesprávných rukou. Pokud Schránky nenajdou, nikdy se nevyléčí, zmizelý svět opět povstane, oceány se přesunou a život, tak jak ho známe, v podstatě skončí.
Nikdo se Jacka neptal, jestli chce být hrdina. Prostě se jím musí stát.

OČEKÁVÁNÍ:
Ta obálka je zkrátka nádherná. A upřímně, díky ní mě knížka zaujala. A taky podle názvu - zrovínka nedávno jsme v dějinách umění a kultury brali sedm divů světa (a tudíž i Rhodský kolos), jsem zvědavý, co z toho bude. Ale obálka vede!! *thumbs up*

=======================

Název: Kolektoři
Autor: Markus Heitz
Vydává: Brána
Formát: 458 stran, paperback
Překlad: Zuzana Shönová
Obálka: Martin Zhouf

ANOTACE:
Píše se rok 3042. Lidstvo vyrazilo do vesmíru, nikoliv však s vlastní technikou, nýbrž za pomoci objektů, které nalezlo při vykopávkách na Zemi. Tato mimozemská dědictví umožňují lidem cestování rychlostí vyšší než rychlost světla. Vznikají velké mnohonárodní koncerny, jež mocí a spoustou peněz urychlují cesty ke hvězdám - až lidstvo narazí na tajuplnou mimozemskou rasu, která nad ním má výraznou převahu - na Kolektory. Ti se nabídnou, že vezmou lidskou civilizaci pod svá křídla a slibují jí blahobyt a ochranu. Tuto nabídku nemůže lidstvo odmítnout. Kolektoři však mají s lidmi úplně jiné úmysly. Úmysly s katastrofálními následky...

OČEKÁVÁNÍ:
Markus Heitz je klasa. Autor, od něhož skutečně musím přečíst každou knihu, protože si to díky stylu, jakým píše, zaslouží. V tomhle případě to bude první sci-fi, které od něho přečtu a jsem upřímně zvědavý, zda umí napsat sci-fi stejně tak dobře jako fantasy či horor. Mám však trochu obavy...

=======================

Název: Potopa a tesák
Autor: Marcus Sedgwick
Série: Havraní záhady #1
Vydává: Mladá fronta
Formát: 248 stran, paperback
Překlad: ?
Obálka: Pete Williamson

ANOTACE:
Na starobylém hradě Oprotín není o podivnosti nouze nikdy, ale což teprve když jeho ochránce, havran Edgar, zahlédne pod rozložitými listy rebarbory hrůzostrašný slizký ocas! Jeho pokusy zburcovat lidské obyvatele se míjejí účinkem lorda Valeriána zaměstnává vynalézání nemyslitelného a odhalování nepoznatelného, jeho žena Mentolka má plnou hlavu dortů a dortíků a desetiletý Kostival si všímá jen svého zpropadeného opičího mazlíčka. Ještě štěstí, že se může Edgar spolehnout na bystrou a důvtipnou Lunu. Ale co když už je pozdě? Dokážou přijít děsivé záhadě na kloub dřív, než se hrad i se svou sbírkou bláznivých človíčků vřítí do záhuby?

OČEKÁVÁNÍ:
Moje záliba v dětských knížkách se promítá i na těšingr na první díl Havraních záhad. Obálkou mi to trochu připomíná Příšerné příběhy strýce Montaguea, bude to taky tak dobré?


> ZDROJ(E): Crew (obálka) | Fragment (obálky) | Argo (obálka) | Mladá fronta (obálka) | Brána (obálka) | Egmont (obálky)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Holec David Holec | E-mail | Web | 20. října 2013 v 15:52 | Reagovat

Kromě té Serafíny máme stejná přání, takže palec nahoru! :))

2 Dragita Dragita | Web | 22. října 2013 v 16:32 | Reagovat

Tak Serafínu mohu doporučit všema deseti - právě jsem dočetla. Mám také slabost pro draky a celkem jsem se obávala nějaké slaďárny, ale kupodivu jsem dostala poutavý příběh, který má tak pěkně promyšlený svět, že mi to nejde z hlavy (a romantika tam byla jen aby se neřeklo:-)
Povstání kolosu vypadá zajímavě a na Hru od trůny se také dlouho chystám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!