Filmový těšingr #6 - Listopad 2013

30. listopadu 2013 v 18:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa filmu a seriálů

Listopad 2013


Název: Thor: Temný svět
Režie: Alan Taylor
Země a stopáž: USA, 111 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 7. 11. 2013

OBSAH:
V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo.

OČEKÁVÁNÍ:
Jednička byl takový mírný nadprůměr. Nic extra překvapujícího a závažného, zkrátka pěkný snímek na odreagování. To stejné čekám od dvojky, který by přeci jen mohl být víc nabitý akcí. Inu, nechám se překvapit...

=======================

Název: Lásky čas
Režie: Richard Curtis
Země a stopáž: Velká Británie, 123 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 7. 11. 2013

OBSAH:
Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. "Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí.

OČEKÁVÁNÍ:
Předpokládám, že Lásky čas bude jeden z těch dobrých (rozuměj nadprůměrných) romantických snímků, na něž se dá koukat opakovaně, aniž by to ubralo na zážitku. A také Rachel McAdams - ultimate reason, proč bych měl film vidět! :)

=======================

Název: Cesta za Vánoční hvězdou
Režie: Nils Gaup
Země a stopáž: Norsko, 80 min.
Distributor: Warner Bros.
Premiéra: 7. 11. 2013

OBSAH:
Mimořádně poutavý pohádkový příběh s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Začíná v předvánočním čase, kdy do malé vesničky dorazí dvanáctiletá odvážná dívka Sonja v doprovodu lupičů, kteří ji drží v zajetí. Vesnice je totiž zakletá, stejně jako celé království. Kdysi dávno král ztratil svou jedinou dceru Gulltopp, která se vydala do lesa hledat Vánoční hvězdu. Dcera se však už nikdy nevrátila. Královna zemřela žalem a nešťastný král Vánoční hvězdu proklel. Na jeho království sestoupila tma a smutek. Jednoho večera přišel do jejich paláce mudrc, který králi předpověděl, že pokud se mu podaří do deseti let Vánoční hvězdu opět rozzářit, jeho dcera se vrátí domů. Od jejího zmizení uplynulo již devět let a králi zůstává poslední naděje. Sonje se podaří lupičům utéci a dostane se do zámku, kde si vyposlechne smutný příběh královské rodiny. Když jí král podá záchrannou ruku, Sonja se z vděčnosti ke králi rozhodne Vánoční hvězdu najít a konečně zlomit kletbu, která již dlouhou dobu visí nad jeho královstvím.

OČEKÁVÁNÍ:
Tak tohle bude buďto zklamání a nebo příjemná podíváná. Z anotace mi film přijde jako něco, co převzalo některé útržky scénářů a načež se pak k sobě přilepily. Ale buďme rádi za každý vánoční příběh, který nám zpříjemní zimní dny, nebo ne? :)

=======================

Název: Křídla Vánoc
Režie: Karin Babinská
Země a stopáž: Česko, 110 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 14. 11. 2013

OBSAH:
Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvěvystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít?

OČEKÁVÁNÍ:
Když už jsme u těch vánočních příběhů, tak tenhle snímek z českých luhů a hájů bude po dlouhé době zase něco, na co se rád podívám. Naposledy mne nadchl pouze český snímek Ve stínu v hlavní roli s Ivanem Trojanem. Křídla Vánoc jsou zase z jiného soudku, ale věřím, že hezky zabaví :)

=======================

Název: Kapitán Phillips
Režie: Paul Greengrass
Země a stopáž: USA, 134 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 21. 11. 2013

OBSAH:
Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu.

OČEKÁVÁNÍ:
Tak že by se kromě Gravitace, Rivalů a druhého Hobita postaral o divácký zážitek epických rozměrů také Kapitán Phillips? S největší pravděpodobností to tak vypadá a Tom Hanks nám zase jednou ukáže, v čem tkví jeho kouzlo! Těšingr roku No. 4.

=======================

Název: Hunger Games: Vražedná pomsta
Režie: Francis Lawrence
Země a stopáž: USA, 146 min.
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 21. 11. 2013

OBSAH:
Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

OČEKÁVÁNÍ:
Co bych to byl za člověka, kdybych s vámi nedržel partu. Ano, také se těším na Hunger Games, tentokráte s podtitulem Vražedná pomsta. Jediná závažná otázka, kterou mám na jazyku, zní: bude to lepší než jednička??

=======================

Název: Ledové království
Režie: Chris Buck, Jennifer Lee
Země a stopáž: USA, 109 min.
Distributor: Falcon
Premiéra: 18. 11. 2013

OBSAH:
Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

OČEKÁVÁNÍ:
Yes, yes, yes!! Ze zimních pohádek se těším nejvíce na Ledové království. Vždyť je to od tvůrců Na vlásku, takže kvalita je zaručena, už jenom trailer je nabitý akcí, vtipem a skvělou atmosférou, kterou vám jenom animák může nabídnout. Já ty animáky zkrátka žeru!

=======================

Název: Konzultant
Režie: Ridley Scott
Země a stopáž: USA / Velká Británie, 111 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 28. 11. 2013

OBSAH:
Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce?

OČEKÁVÁNÍ:
Tohle vypadá na celkem zajímavou sešlost - Fassbender, Pitt, Bardem, Cruz a Diaz. Věřím, že Konzultant nebude pouhým průměrným kriminálním thrillerem, ale dobrou podívanou, kterou se vyplatí zhlédnout. Ridley Scott mě zatím nějak extrémně nezklamal...


> ZDROJ(E): FilmPro (plakát) | Červený koberec (plakát) | Movie Screen (plakát) | ČSFD (plakát) | Hunger Games (plakát) | Bandzone (plakát) | Kino svět (plakát) | Kdykde (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 22:57 | Reagovat

Na Thora a HG se do kina určitě chystám.
Ze zbytku jsem pak slyšela o Ledovém královstvím, na které jsem trailer viděla už dřív a moc se mi líbil a určitě bych se na to ráda podívala.
A ten zbytek, většina vypadá zajímavě a přestože do kina se na to zatím nechystám, na některé z těch filmů se snad do budoucna podívám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!