Knižní těšingr #6 - Listopad 2013

30. listopadu 2013 v 15:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa knih

Listopad 2013


Název: Černý arcimág
Autor: Brent Weeks
Vydává: Fantom Print
Série: Světlonoš #1
Formát: 512 stran, paperback
Překlad: Petra Kubášková
Obálka: Lubomír Kupčík

ANOTACE:
Gavin Guile je arcimágem, nejmocnějším mužem světa. Je to velekněz a vládce, muž, jehož síla, důvtip a kouzlo udržují jinak vratký mír. Ale arcimágem nebude věčně a Guile ví přesně, kolik života mu ještě zbývá: pět let, během nichž má dosáhnout pěti nemožných cílů.
Ale když Guile zjistí, že má syna, narozeného v dalekém království po válce, která mu dopomohla k moci, musí se rozhodnout, jak vysokou cenu je ochoten zaplatit, aby ochránil tajemství, jež by mohlo rozervat jeho svět na kusy.

OČEKÁVÁNÍ:
Předchozí trilogii od autora jsem ještě nečetl. Ale všechny obálky jeho knihy (včetně této) vypadají luxusně. Zrovna tak, aby mě donutily, abych si je přečetl. A tato nebude výjimkou. Fantom Print zkrátka umí vydávat tu správnou fantasy.

=======================

Název: Batman: Detective Comics 2 - Zastrašovací taktiky
Autor: Tony S. Daniel, Ed Benes
Vydává: BB art
Formát: 232 stran, hardback
Překlad: Petr Zenkl
Obálka: Tony S. Daniel, Tomeu Morey

ANOTACE:
Ozbrojenci v Batmanově kostýmu vyloupí banku. Márnice města Gotham zaplňují mrtvoly, které si jsou navzájem podobné, a pak vzápětí mizí. Přímo ve firemní budově Wayne Enterprises probíhá pokus, který končí nebezpečným nezdarem.
Vše nasvědčuje tomu, že tyto události mají společného jmenovatele, zabijáka zvaného Mr. Toxic, a že v ohrožení není jen samotný Gotham, ale i celý svět.
Temný rytíř se této záhadě musí dostat na kloub, čeká ho ale boj s celou bandou Scarecrowů zamořujících vše svým jedovatým plynem strachu, střet s tajnou organizací Soví tribunál, která zaútočí na Arkhamovu léčebnu, a také útěk jednoho z tamních nejnebezpečnějších chovanců, který ovládá hypnózu a říká si Black Mask.
Navíc spolu s Brucem Waynem absolvujete poslední lekci jeho tréninku předtím, než se stal Batmanem, a dozvíte se i víc z minulosti Harveyho Denta, známého též jako Two-Face.

OČEKÁVÁNÍ:
I v tomto měsíci se těším na dalšího Batmana. Co bych to byl za fanoušek DC comics a fanoušek Batmana, kdybych se na to netěšil? Ať už je to z produkce Crew nebo BB art :)

=======================

Název: Letopisy Vukogvazdské družiny II
Autor: kolektiv autorů
Vydává: Gorgona
Formát: 456 stran, paperback
Obálka: Piotr Cieśliński

ANOTACE:
Prastarý Vlčí hvozd je místo nehostinné a tajemné, kterému se soudný člověk zdaleka vyhne. Přesto se skalní tvrz v hloubi lesa stala domovem pro nesourodou pětici potulných dobrodruhů.
Mysleli si, že ve Vukogvazdu přečkají zimu, ale krutě se přepočítali. Mráz ve hvozdu má ostré zuby a vlky z lesů žene hlad. Čáry nadaný Rinvit, prostořeká Meoda i ostatní zjišťují, že svět je zlý a ozbrojeným tulákům nehoví. A co teprve když nemají v kapse jediný groš.
Originální česká špinavá fantasy pokračuje příběhy, ve kterých teče krev, kalí se přátelství a valí soudek slanečků.

OČEKÁVÁNÍ:
Hehe, čekání se vyplatilo. Druhý svazek Letopisů je tady! Konečně další titul, který se vymyká běžné produkci :)

=======================

Název: Lunaprk
Autor: Stephen King
Vydává: Beta
Formát: 208 stran, hardback
Překlad: Linda Bartošková
Obálka: Glen Orbik

ANOTACE:
Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém americkém městě. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, zachrání jednomu děvčeti život, skamarádí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky.
První polovina příběhu je poklidná a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení... Devin se nejen naučí obsluhovat kolotoč, ale dozví se, že zdejší Dům hrůzy skrývá nebezpečná tajemství...

OČEKÁVÁNÍ:
Nevím, co chcete abych napsal. Mne stačí, když řeknu - je to prostě King!

=======================

Název: Stříbrný sen
Autor: Michael Reaves, Mallory Reaves
Série: Mezisvět #2
Vydává: Polaris
Formát: 184 stran, paperback
Překlad: Petr Caha
Obálka: Colin Anderson

ANOTACE:
Joey Harker je hrdina.
Sotva ovládl svou schopnost procházet mezi dimenzemi, pomohl zachránit Altiverzum před zkázou. Ale nepřátelské síly toužící ovládnout všechny světy (ty na vědecké bázi i ty magické) jsou tady pořád, takže mírotvorné poslání Mezisvěta ještě ani zdaleka není u konce.
Když cizí dívka jménem Acacia udělá něco, co by mělo být nemožné, a sleduje Joeyho do základny v Mezisvětě, věci se ještě zkomplikují. Nikdo neví, co je Acacia zač, odkud přichází a jak je možné, že toho tolik ví o Mezisvětě.
Joey a jeho přátele čekají dny plné nebezpečí. Skrývá se mezi nimi zrádce a jestli má mít Joey vůbec naději, že zachrání Mezisvět, multiverzum a svou výpravu, musí spoléhat na svou chytrost a možná (jen možná) i na tajemnou Acacii Jones.

OČEKÁVÁNÍ:
Tedy, trochu mě zklamalo, když jsem sice na obálce uviděl jméno Neil Gaiman, ale následně zjistil, že se na druhém dílu již nepodílel. Což je podle mě velká škoda, nu, uvidíme, co s tím Michael a Mallory Reavesovy udělali... I přesto jsem se velmi těšil!

=======================

Název: Borgia
Autor: Alexandro Jodorowsky, Milo Manara
Vydává: Crew
Formát: 212 stran, hardback/paperback
Překlad: Richard Podaný
Obálka: Milo Manara

ANOTACE:
Řím už není svaté místo. Ovládl jej chaos, v němž není místo pro víru ani pro zákon. A tomuto zmatku vládne pevnou rukou rodina Borgiů, která nezná skrupule a ohledy.
Poznejte skutečnou tvář renesance.
Takovou, o které vás ve škole neučili. Renesance, která přináší rozkvět umění a úpadek morálky. Renesance s krví na rukách.
Renesance v podání dvou komiksových velmistrů. Uctívaného scenáristy (a mystika, skladatele a režiséra) Alexandra Jodorowského a krále elegantního erotického komiksu Mila Manary. Tihle dva se poprvé dali dohromady, aby stvořili čtyřdílný historický epos Borgia. Monumentální, krutý, smyslný, překrásný a nezapomenutelný. Jodorowsky vás protáhne špínou renesance a na Manarových obrazech ta doba znovu užívá... jak její velkolepá nádhera, tak ještě velkolepější zvěrstva.
A hlavně její ženy.

OČEKÁVÁNÍ:
Ehm... prostě... jsem chlap. A nestydím se za to, proto Borgia patří v tomto měsíci mezi komiksy na první příčku. Těším se na nic nejvíc, a co? A taky proto, že je součástí řady Mistrovská díla komiksu :D

=======================

Název: Perunova krev 1
Autor: František Kotleta
Vydává: Epocha
Formát: 288 stran, paperback
Obálka: Piotr Cieśliński

ANOTACE:
Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čekalo v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtla a diamanty milionové hodnoty zmizely v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.

OČEKÁVÁNÍ:
Kulhánkův plnohodnotný nástupce se toho nebojí a přináší nám další dílo. Hektolitry krve a akce na každé stránce zajištěny :)

=======================

Název: Tattoo on the Sky
Autor: Tite Kubo
Série: Bleach #10
Vydává: Crew
Formát: 248 stran, paperback
Překlad: Anna Křivánková
Obálka: Tite Kubo

ANOTACE:
Ičigo a jeho přátelé se konečně dostávají do Soul Society, avšak zde jejich záchranná výprava zdaleka nekončí. Napřed totiž musí překonat zeď, která je dělí od Rukiina vězení, a pomoci jim může jedině tajemná Kúkaku a její děsivý vynález. Podaří se našim hrdinům proniknout v pořádku ke dvoru, nebo se jejich cesty rozdělí? A jak se vypořádají s nebezpečnými kapitány dvorní stráže, kteří jsou odhodláni každého vetřelce bez milosti zabít?

OČEKÁVÁNÍ:
Bude akce? Bude akcééé! Bude boj? Bude bóóój! Budou vtípky? Budou vtííípky! Tak to jsem rád, automaticky zaručená spokojenost, navíc s jubilejním číslem :)

=======================

Název: Utajená mise
Autor: Will Hill
Série: Department 19 #1
Vydává: Moba
Formát: 336 stran, hardback
Překlad: Marek Pavka
Obálka: Lee Bermejo

ANOTACE:
Život Jamieho Carpentera už nikdy nebude jako dřív. Jeho otec je mrtvý, matka nezvěstná a on sám byl zachráněn na poslední chvíli neznámým mužem jménem Victor Frankenstein. Jamie je odvezen do zvláštního Oddělení 19, kde je zařazen do utajené organizace zodpovědné za kontrolování nadpřirozena. Za pomoci členů této organizace se Jamie vydává na dobrodružnou a nebezpečnou misi, při které se pokusí zachránit matku ze spárů zla.

OČEKÁVÁNÍ:
Tak na tohle jsem upřímně řečeno zvědavý, protože absolutně nevím, co od toho očekávat. Česká obálka mi říká jedno a ta originální zase druhé... A co z toho nakonec vzejde? Kdo ví, nechám se překvapit.

=======================

Název: Tlukot křídel smrti
Autor: Tite Kubo
Série: Thomas Cale #3
Vydává: Knižní klub
Formát: 512 stran, hardback
Překlad: Pavel Medek
Obálka: Peter Bergting

ANOTACE:
Od okamžiku, kdy Cale zjistil, že jeho brutální vojenský výcvik má posloužit jedinému účelu - zničení největšího omylu Božího, tedy samotného lidstva -, pronásleduje ho tentýž muž, který z něj učinil Anděla smrti: papež vykupitel Bosco. Den zúčtování se blíží. Touha po pomstě Cala přivede zpátky ke svatyni vykupitelů - a k poslední konfrontaci s osobou, kterou na celém světě nejvíc nenávidí...

OČEKÁVÁNÍ:
Na Tlukot křídel smrti se těším už hodnou dobu. Jednička byla super, dvojka byla docela dost velké zklamání a na trojku jsem tedy tím pádem zvědav o to více. Nikdo mi však nevezme, že všechny díly mají nádherné obálky!


> ZDROJ(E): Crew (obálky) | Fragment (obálky) | Moba (obálka) | Knižní klub (obálka) | Epocha (obálka) | Polaris (obálka) | Beta (obálka) | Gorgona (obálka) | BB art (obálka) | Fantom Print (obálka)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cecilka cecilka | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 15:18 | Reagovat

O Černém arcimágovi mi ve čtvrtek povídali v Arrakisu, vypadá to zajímavě. Ke Kotletovi se musím někdy dostat, zatím jsem neměla tu čest.
A druhý díl Thomase Calea se mi nelíbil... tedy spíše jsem se nemohla prokousat začátkem, a tak jsem to vzdala. Ale snad někdy budu mít sílu to dočíst.
A Kinga nemám ráda. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!