Filmový těšingr #7 - Prosinec 2013

3. prosince 2013 v 16:47 | Vojtěch "Medroš" Hamerský |  Novinky ze světa mluveného slova

Prosinec 2013


Název: Niko 2
Režie: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam
Země a stopáž: Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 75 min.
Distributor: Intersonic
Premiéra: 12. 12. 2013

OBSAH:
Sobík Niko opět musí řešit své trable. Tentokrát se Niko vydává na záchranou misi svého nevlastního bratra, který je unesen zlými orly. Na své cestě samozřejmě potkává spoustu nových přátel, se kterými není nouze o legraci. Niko a jeho přátelé musí přijít s plánem na záchranu, podaří se jim zdolat všechny překážky?

OČEKÁVÁNÍ:
Musím přiznat, že od animáku (myslím tím od jedničky) jsem moc nečekal a bylo to i tak trochu zklamání. Přesto příběh vcelku ujde, ale je prostý, opravdu zaměřený na děti (dospělý u toho okamžitě usne). Avšak jako film, u něhož můžete vypnout mozek, funguje skvěle! Od dvojky neočekávám nic víc :)

=======================

Název: Hobit: Šmakova dračí poušť
Režie: Peter Jackson
Země a stopáž: USA / Nový Zéland, 161 min.
Distributor: Warner Bros.
Premiéra: 12. 12. 2013

OBSAH:
Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.

OČEKÁVÁNÍ:
No jo, a je to tady: Na událost, na kterou jsme dlouhou dobu čekali, na preméru druhého Hobita! Těšingr snad největší za poslední rok, Šmakově dračí poušti se dostane té výhrady, že na ni zřejmě jako na jediný film v roce půjdu do kina, navíc jdu na půlnoční premiéru, takže to bude über-cool a hustej nářez! Yes!!

=======================

Název: Putování s dinosaury 3D
Režie: Neil Nightingale
Země a stopáž: Velká Británie / USA / Austrálie, 81 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 19. 12. 2013

OBSAH:
Zapomeňte na Jurský park! Teprve teď máte opravdu možnost stát se součástí světa, v němž vládnou dinosauři. To, co jste si mohli zatím jen představovat, se stává skutečností a vaše cesta do druhohor může začít. Zažijete putování s dinosaury v dobách, kdy vládli Zemi. Jejich cesta začíná před 70 miliony let na Aljašce, kdy je každý rok dlouhá a temná zima nutí v tisícihlavých stádech k stěhování z jejich domovů za potravou na jih. Dinosauři už dlouho představují jedinečný fenomén, který jako magnet přitahuje děti i dospělé. A není to jen jejich gigantickými rozměry a růzností druhů. Stále si klademe otázky: "Kam zmizeli? Jak žili? Jaké byly jejich vzájemné vztahy? Žijí mezi námi jejich potomci?" A na základě nejnovějších poznatků je právě vybudován příběh filmu Putování s dinosaury - film ve 3D, který je vrcholným a strhujícím zážitkem stvořeným právě pro filmové plátno. Nedávné paleontologické objevy ve spojení s průlomovými filmovými technologiemi nyní představí nové a jedinečné dinosaury, kteří jsou skutečnější než kdy předtím. V průběhu této velké podívané prožijeme životní příběh býložravého Pachyrhinosaura, který se narodil jako nejmenší mládě, a od počátku se tak musí vyrovnávat se svými soutěživými sourozenci, s drsným a nevyzpytatelným světem, se zuřivými a hladovými predátory jako je zákeřný Troodon nebo monstrózní Gorgosaurus. Náš hrdina sice nikdy nebyl tím největším a nejdrsnějším dinosaurem své doby, ale dokázal, že pro evoluci může být důležitější i něco jiného, než jen být největším a nejsilnějším. A tak díky své statečnosti a schopnosti spolupracovat s dalšími členy migrujícího stáda nejen dokáže přežít, ale stane se pro své druhy nepostradatelným vůdcem a ochráncem stáda. Přijďte zažít dobrodružství tak skutečné, že se ocitnete přímo mezi dinosaury, prožijte dobu těchto obrů v největším příběhu za posledních 100 miliónů let, který byl inspirován veleúspěšným seriálem televize BBC.

OČEKÁVÁNÍ:
O tomhle snímku jsem vůbec nevěděl. Těším se zejména z důvodu, že jsem jako malej hltal ten seriál od BBC. Tak doufám, že to nepokazí!

=======================

Název: Walter Mitty a jeho tajný život
Režie: Karin Babinská
Země a stopáž: USA, 114 min.
Distributor: CinemArt
Premiéra: 16. 12. 2013

OBSAH:
Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách.

OČEKÁVÁNÍ:
Já vám nevím, ale jak mi někdo řekne jméno Ben Stiller, tak si okamžitě vzpomenu na Noc v muzeu. I Walter Mitty mi tak trochu svou anotací připomíná Noc v muzeu (tím diváckým zaměřením - pro celou rodinku). Lze jen doufat, že se z Waltera Mittyho vyklube přeci jen něco víc než z výše jmenovaného filmu, protože - řekněme si to upřímně - Noc v muzeu byl pouze mírný nadprůměr na poli rodinných filmů (o dvojce raději nebudu mluvit...).

=======================

Název: Nymfomanka, část I.
Režie: Lars von Trier
Země a stopáž: Dánsko / Německo / Francie / Belgie / Velká Británie, 110 min.
Distributor: Aerofilms
Premiéra: 26. 12. 2013

OBSAH:
Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.

OČEKÁVÁNÍ:
Tak tohle mě zajímá jednak proto, že jsem chlap, pochopitelně, a za druhé hodně z uměleckého hlediska. Nevím, jak to přesně vyjádřit, ale když se v anotaci píše pouze "Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.", tak musíte být zákonitě napjatí, co z toho tedy vzejde... Alespoň já jim to sežral i s navijákem a díky tomu jsem hodně zvědavý!

=======================

Název: Frajeři ve Vegas
Režie: Jon Turteltaub
Země a stopáž: USA, 105 min.
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 19. 12. 2013

OBSAH:
Celoživotní přátelé se na stará kolena rozhodnou zapomenout na svá stará kolena, a ve jménu slavných společných mejdanů to ještě jednou roztočit. Jeden z nich, zapřisáhlý starý mládenec chystá překvapivou svatbu a to je ideální příležitost. Cíl? Jak jinak. Las Vegas. V Brooklynu znali tuhle čtyřku kamarádů všichni, život je ale nakonec zavál každého jinam. Jeden je sám v Brooklynu, druhý se svou ženou na Floridě, třetí žije v Jersey se synem. Z ospalosti je vytrhne až telefonát toho čtvrtého, bohatého právníka z Malibu, který jim oznámí, že konečně požádal svoji o polovinu mladší přítelkyni o ruku. Je rozhodnuto, potkají se v Las Vegas a bude to rozlučka se svobodou, jak se sluší a patří. Jakmile ale dorazí na místo, zjišťují, že tohle už není Vegas, jak ho znali. Město se ani na vteřinu nezastavilo a pravidla hry se za celá ta léta změnila. Casino Sands, kde dříve hrávali, je zavřené a ve Stripu teď vystupuje nějaká Cirque du Soleil. Příliš velké, příliš hlučné. Ale pořád je to město hříchu a to je taky hlavní důvod, proč sem přijeli. Krásná žena, postupka, drink po ruce. Čtyřka starých přátel ví, proč přijela, a začne město znovu dobývat.

OČEKÁVÁNÍ:
Film, kde se sejdou esa jako Douglas, De Niro, Freeman a Kline? Hell yeah! Stará garda vyráží do boje za to dostat diváky do kolen pomocí jejich smyslu pro humor. A nezapomeňte - "It's going to be legendary" :)> ZDROJ(E): Červený koberec (plakáty) | ČSFD (plakát) | MoviePosterDB (plakát) | Živý region (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!