Doporučuji

[Doporučuji] Třída smrti / Class of Death (2013)

3. prosince 2013 v 23:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Třída smrti

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2013, 7 min

Režie: Pavel Soukup
Scénář: Josef Blažek, Pavel Soukup
Hrají: Matouš Ruml

Anotace: není

PROČ DOPORUČUJI?:
Dnes vám doporučím jeden krátkometrážní snímek. Tenhle horrorový kraťas se nese v duchu staré školy a společně s umně vyhotovenou animací tak divák dostává dílo obřích rozměrů, nehledě na to, že je film krátký pouze 7 minut. Animace a celkově pojetí příběhu mi chvílemi silně připomínalo Čarodějova učně od Karla Zemana, což u mě znamená pro tvůrce jen a jen velké plus! Vše navíc podtrhuje poutavý projev Matouše Rumla - který se jakožto vypravěč, zhostil role na jedničku - a také melancholicky temný hudební doprovod Daniela Patrase.

[Doporučuji] Bohové smrti / Soul Eater (2008)

17. března 2012 v 23:30 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Bohové smrti

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie
Japonsko, 2008, 51x25 min

Režie: Shingo Kaneko, Tensai Okamura
Hrají: Akeno Watanabe, Hōko Kuwashima, Junko Noda, Māya Sakamoto, Takehito Koyasu, Ken'ichi Suzumura, Kenjirō Tsuda, Shin'ichirō Miki, Shōzō Iizuka

Anotace: Soul Eater pojednává o uživatelích, kteří využívají různé bojové techniky, a jejich zbraních, které mají dvě formy, lidskou formu a formu zbraně. Hlavní postavy, Maka a jeho Soul, Black Star a jeho Tsubaki, Death the Kid a jeho Liz s Paty jsou studenty Šibusenu, který byl založen Šinigamim pro ochranu světa před Kišiny, kteří uvrhují svět do šílenství. Aby se tomu tak nestalo, mají studenti za úkol zničit každého, kdo se živí dušemi nevinných, tedy potencionální Kišiny.

Hodnocení


Proč doporučuji?: Anime disponuje svým vlastním vzhledem, grafika je oproti jiným anime o něco jinačí a i to tedy jistě dokáže upoutat divákovu pozornost. Celá série je plná akce, ale na druhou stranu také psychologických momentů, které sice chvílemi dělají anime nudným, ale celkově vzato díky nim dostává hloubku. Docela dobře jsem se u celého Soul Eateru bavil, tudíž doporučuji :)
> ZDROJ(E): ČSFD (anotace) | Old Kaze (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Fullmetal Alchemist (2003)

21. února 2012 v 23:12 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Fullmetal Alchemist

Název japonsky: Hagane no Renkinjutsushi
Název anglicky: Fullmetal Alchemist
Název česky/slovensky: Fullmetal Alchemist: Hledání kamene mudrců
Rok vydání: 2003 - 2004
Počet epizod: 51
Žánry: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Fantasy ze současnosti, Magie, Násilí, Paralelní vesmír, Pocity úzkosti, Podle mangy, Shounen
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 20 hodin, 24 minut
Čas na epizodu: 24 minut

Anotace: Není možné cokoli získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty.To je princip rovného obchodu v alchymii... Příběh o bratech Elricových, Edwardu a Alphonsovi, kterým právě zemřel jediný rodič - matka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však v alchymii největší tabu. A bratry stojí porušení tohoto tabu vysokou cenu. Al ztrácí tělo a jeho duše je přichycena ke starému brnění, Ed zase ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka stále neožívá. Bratři se zapřísáhnou, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? A protože nejlepší informace má vojsko, je Ed nucen vstoupit do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A co víc - bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží.

HodnoceníProč doporučuji?: Mimo vtipných scén je tu velmi propracovaný děj. Nevím, zda se to zdá jen mně, ale myslím si, že spoustu pouček, které jsou v tomto anime zmíněny, by se klidně daly přenést do naše reálného světa a platily by. Často smutné, ale přesto všechno úsměvné a poučné. Zážitek!
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | MoviePosterShop (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Full Metal Panic! (2002)

21. února 2012 v 22:49 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Full Metal Panic!

Název japonsky: Full Metal Panic!
Název anglicky: Full Metal Panic!
Název česky/slovensky: Full Metal Panic!
Rok vydání: 2002
Počet epizod: 24
Žánry: Akční, Groteska, Mecha, Ozbrojené složky, Pilotovaní roboti, Sci-fi, Seinen
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 9 hodin, 36 minut
Čas na epizodu: 24 minut

Anotace: Kaname Chidori je krásná šestnáctiletá Japonka a studentka střední školy, která nevybočuje nijak z chování středoškoláků. Ovšem Kaname Chidori je něčím výjimečná, je totiž jedna z whispered. Což jsou výjimeční lidé s vrozenou znalostí Black technologie. Když se japonská protiteroristická organizace Mithril vedená šestnáctiletou kapitánkou Telethou Testarossou dozví, že slečnu Chidori chtějí unést a využít na zdravotní pokusy, tak pověří jednoho vojáka aby ji 24 hodin 7 dní v týdnu hlídal. Mladý seržant Sousuke Sagara je pověřen tímto úkolem. Sagara ovšem jako správný ochránce vidí v každém, kdo se k slečně Chidori přiblíží, teroristu. A tak organizace Mithril a hlavně seržant Sagara budou mít plné ruce práce, aby Kaname ochránili.

HodnoceníProč doporučuji?: Prakticky jsem na tomto anime, spolu s Yuu Yuu Hakusho, začínal díky mému bývalému spolužáky ze základky :). Žádná speciální zápletka zde není, jde jenom uchránit holku před jedním padouchem, toť vše. Tady vyniká především humor a to v tak velké míře, až je to nakažlivé. Za zmínku také stojí další dvě série, které na tuto navazují.
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | TVTropes (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Angel Beats! (2010)

21. února 2012 v 22:43 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Angel Beats!

Název japonsky: Angel Beats!
Rok vydání: 2010
Počet epizod: 13
Žánry: Akční, Fantasy ze současnosti, Komedie, Přestřelky, Seinen, Tragédie
Čas na anime: 5 hodin, 25 minut
Čas na epizodu: 25 minut

Anotace: Otonashi se probudí do posmrtného světa bez vzpomínek. Zde se přidá ke skupině, kterou vede Yuri. Tato skupina bojuje proti andělům. Nechtějí totiž být vymazáni.

HodnoceníProč doporučuji?: Opět skvělé anime, které mne dostalo. Skvělá kombinace akce, komedie a dramatu, v podání Angel Beast! naprosto nezapomenutelná. Zvláště poslední díl mne složil na kolena. Velmi dlouho se mi nechtělo takto brečet :)


> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | My Opera (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Death Note (2006 - 2007)

18. února 2012 v 13:52 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Death Note

Název japonsky: Death Note
Název anglicky: Death Note
Název česky/slovensky: Death Note - Zápisník smrti, Zápisník Smrti
Rok vydání: 2006 - 2007
Počet epizod: 37
Žánry: Detektivní, Podle mangy, Shounen, Thriller
Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime: 14 hodin, 11 minut
Čas na epizodu: 23 minut

Anotace: Light Yagami je výborný student s dokonalým prospěchem. Jednoho dne najde death note (zápisník smrti patřící bohům smrti = Shinigami), který svému držiteli umožňuje zabít jakéhokoliv člověka. Light se rozhodne vytvořit dokonalý svět bez zločinu a začne s jeho pomocí, jako Kira, zabíjet zločince. Brzy se však po jeho stopě vydává proslulý detektiv L. Začíná bitva na poli inteligence, dedukce, logiky a intrik. Kdo bude vítěz? Kdo zemře?

HodnoceníProč doporučuji?: Další skvělé anime, u které nepromarníte ani minutu svého života. Takových je pomálu, to mi věřte. Velmi promyšlené, psychologicky propracované a svěží seriál, jež se zajímavým způsobem dívá na fanatismus. 37 dílů Vás rozhodně nezabije, ba naopak, budete na konci ještě škemrat o další díly, jako já :)
> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | YesAnime (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

[Doporučuji] Yuu Yuu Hakusho (1992 - 1995)

18. února 2012 v 13:40 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Yuu Yuu Hakusho

Název japonsky: Yuu Yuu Hakusho
Název anglicky: Yu Yu Hakusho: Ghost Files
Název česky/slovensky: Yu Yu Hakusho - Velká zkouška
Rok vydání: 1992 - 1995
Počet epizod: 112
Žánry:
Akční, Bojová umění, Démoni, Fantasy, Fantasy ze současnosti, Podle mangy, Shounen, Supersíla

Dostupné v ČR/SK: Animax
Čas na anime 1 den, 20 hodin, 48 minut
Čas na epizodu 24 minut

Anotace: Yusuke Urameshi je flákač, povaleč a největší ranař z okolí. Jednou si to takhle kráčí po ulici, když si všimne malého chlapečka nebezpečně se blížícího pod kola rychle jedoucího auta. Pohotově se vrhne pod kola a odhodí ho pryč. Žel bohu při tom sám natáhne brka a brzy se vznáší okolo jako duch. Naštěstí je mu nabídnut post detektiva světa duchů a s tím i návrat mezi živé, kde na něj čeká první případ.

HodnoceníProč doporučuji?: Je to jedno z prvních anime, které mne vlastně seznámilo s anime scénou. Někteří lidé ho nemají rádi kvůli jeho staré grafice, ale právě proto ho zbožňuji. Všem, kteří se nudí, mají fůru času (112 epizod je docela dost) a maí rádi dlouhé bitky, vřele Yuu Yuu Hakusho doporučuji. Jedna z mých srdcovek... ^^

> ZDROJ(E): Akihabara (anotace) | DarkAnime (obrázek)
 
 

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!