Novinky

PŘESTĚHOVÁNO

10. prosince 2013 v 23:30 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Milí čtenáři,
vzhledem k nefunkčnosti Blog.cz, která přetrvává v nepravidelných intervalech již zhruba 14 dní a která mi neumožňuje řádně publikovat články či přidávat obrázky, jsem byl nucen se přestěhovat. Doufám, že se vám nové stránky budou líbit! ;)

Adresa nového Knižního kukátka

>>> www.knizni-kukatko.blogspot.cz <<<


Děkuji za pochopení.
Vojtěch "Medroš" Hamerský

Velké CO, KDE, KDY, JAK a PROČ

29. listopadu 2013 v 23:25 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Zdravím, přátelé,
je to už nějakou dobu, co jste ode mě něco četli a naposledy mne viděli aktivního. Je to více než měsíc, přesně 36 dní a já se to konečně rozhodl změnit a napsat vám, co všechno se za tím skrývá. Díky tomuto odmlčení jsem nejspíše pohřbil spolupráci s Dominem, s nakladatelstvím Host to mám určitě také nahnuté, jelikož jim stále ještě dlužím recenzi na Mapu času (ta by se zde měla objevit co nejdřív). Jota mi též poslala nějaké knihy, které musím co nejdříve zrecenzovat tak bych mohl pokračovat ještě nějakou chvíli.

Doufám, že ode dneška se podstatná část těchto věcí změní, nechci, abych byl za toho nezodpovědného hajdaláka, který nedodrží, co slíbí a rychle upustí od něčeho, co začal. To vůbec ne.

Cílová rovinka před startem

7. září 2013 v 11:37 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahoj všichni,
za prvé, vím, že ten název může působit svou protimluvností směšně, ale je přeci jen logický. S přípravami jsme na cílové rovince před startem e-časopisu, ne? Každopádně tu nebudeme pitvat smysl názvu, jdu rovnou na věc.

I když jsem přes prázdniny nebyl moc aktivní, za což se moc omlouvám, stále jsem si pohrával s různými myšlenkami, nejvíce však s e-časopisem. Za moji nedávnou neaktivitu mohla zejména práce, díky níž jsem si vydělal na nový stroj, a nyní tak můžu vesele pracovat bez nějakých zádrhelů a problémů. Mimo to, že mám nějaké materiály k zaplnění stále prázdných rubrik, jsem se snažil zaměřit směrem k projektu, který má podle mne docela velké ambice. A ač je to trochu paradoxní, nad tímto projektem jsem přemýšlel hlavně v pracovní době :D

Jeden den byl dokonce tak volný, že jsem na svém novém noťasu (který jsem si prozíravě vzal sebou), vytvořil dokument se svými představami. A to představami mnoha věcí - formy, tvorby, prvního čísla, lidí apod. Nebyl jsem troškař a vypsal jsem se, trochu si tedy počtete. Některé věci, jež mne zatím nenapadají, jsem možná zapomněl napsat, budu rád, když se třeba na něco zeptáte, abych to mohl do dokumentu doplnit. Víceméně se možná rozepíšu i tady, jsou to informace, které se k dokumentu s představami nehodily. Každopádně - tady je odkaz:

Knižní kukátko 2.0

1. května 2013 v 19:08 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Novinky obecně

Zdravím všechny,
rád bych napsal opět pár desítek slov o tom, jak se Knižní kukátko dostává dopředu, abyste zůstali v obraze a nevypadli mi z něj. I když se to nezdá - co se týče počtu publikovaných článků -, tak v pozadí okolo Knižního kukátka probíhaly všerůzné machinace a domluvy. Psaní e-mailů různým nakladatelstvím nebo vymýšlení nového uspořádání a lepšího grafického zpracování blogu.

Trocha změn a plánů aneb Knižní kukátko se zdokonaluje

2. dubna 2013 v 16:55 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Zdravím Vás všechny, (ne)pravidelné čtenáře,
ti pozornější z Vás, kteří si blog nějak více projíždějí, si mohli během poslední doby všimnout některých změn, které se zde začaly objevovat. Ano, vážení, Knižní kukátko se začíná zlepšovat a měnit stále více a více k lepšímu. Rád bych Vám změny řádně představil, tak čtěte:

  • Všem aktivním odkazům jsem přiřadil šedavou barvu a to zejména z důvodu, aby bylo alespoň trochu poznat, která slova jsou proklikávací a která ne.
  • Začal jsem si trochu pohrávat se vzhledem samotných článků a to zatím hlavně recenzí. Mírně jsem upravil jejich strukturu, aby byly opravdu jednotné a přidal pár vylepšení. Jednotně bych rád v nejbližší době upravil všechny články, u kterých je tato změna nutná.

PŘÍKLAD, kde můžete vidět obě dvě popsané změny.

Ve druhé řadě bych Vám všem, (ne)pravidelným návštěvníkům a čtenářům mého blogu, chtěl poděkovat. Již teď mám denně 10 - 15 návštěv, což mne nesmírně těší. Beru to z pohledu, že je blog teprve na začátku, protože kdybych do toho počítal i období před dlouhodobou přestávkou, nijak by to tuto statistiku nepozvedlo a nemělo na ní vliv.

Je tu nový začátek!

24. února 2013 v 1:03 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Zdravím všechny,
bývalé pravidelné nebo občasné čtenáře či náhodné zbloudilce. Tento blog si prošel svými světlými i temnými chvílemi, zvláště pak těmi temnými. Popravdě, moc světlými chvílemi si neprošel, protože ani neměl možnost - než se totiž Knižní kukátko pořádně rozjelo, tak prakticky skoro ihned zpustlo a zůstalo opuštěné. S tímto projektem jsem začal přesně 28. ledna minulého roku (to znamená, že Knižnímu kukátku je teoreticky již přes rok) a fungoval zhruba do 7. srpna, z kteréhož data byl poslední příspěvek, než jsem blog začal rekonstruovat.

Vzestup a pád

Paradoxní je, že jsem Knižní kukátko založil v době těsně před maturitou, kdy jsme se spolužáky a spolužačkami měli děsný strach, do čeho to vůbec jdeme a zda to dáme či ne... A přesto jsem ho krásně rozjížděl, narozdíl od toho v srpnu (období prázdnin) zchátral. Nejspíše za to mohl nástup na VOŠku a tak trochu strach z toho, co přijde (bude těžší než střední?, budu mít čas?). Druhým důvodem byl bezpochyby jakýsi způsob vzdávání se, protože, když jsem tehdy viděl třeba blog Filipa (http://magicians-book.blogspot.cz/), který nyní úspěšně hospodaří na blogspotu, nebo Abyss (http://abyss-mystery.blog.cz/), tak přišlo jakési uvědomění si, že nemám v tomto ohledu nijakou šanci...

Uvědomil jsem si ale, že takhle se vzdávat je šílená blbost. O oživení Knižního kukátka jsem přemýšlel již drahnou dobu, začalo to kolem Vánoc, ale v té době byli jiné starosti a tak jsem s rekonstrukcí přišel až nyní. Musím tímto poděkovat Wulfrionovi (http://wulfrion.blog.cz/), který mi svým přístupem (tím, jak má výborný design a graficky vyspravené články) nevědomky přinutil začít s Knižním kukátkem znovu "manipulovat" a starat se o něj.

Video v přípravě

16. června 2012 v 13:27 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Zdravím,
na co se můžete v dohledné době těšit? Především jsem si všiml, že se poslední dobou značně rozjely videa Týden s knížkou. Řekl jsem si, že to zkusím taky, tak se nechte překvapit.
Kdy máte video očekávat? Inu, buďto zítra nebo až v pondělí, záleží na náladě a času. Doufejte, že se mi video povede podle mých představ :)

Můj video-seriál jsem pojmenoval Kukátkovské ohlédnutí (pro ostatní to může být výše zmiňovaný Týden s knížkou). Přijde mi totiž trochu nedomyšlené, aby několik blogerů použilo na název videa "Týden s knížkou". Ano, je to super, videa budou pěkně pohromadě, ale nebude v tom žádná odlišnost. Orientovat se lze jen dle uživatele, který video nahrál. Toť k vysvětlení mého pojmenování.
Těště se a mějte trpělivost ;)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Účast v dalším projektu

10. června 2012 v 0:08 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Rozhodl jsem se účastnit se dalšího projektu, který nese název 30 Day Book Challenge, pořádaného Etellëou na jejím webu (http://etteleadragons.wz.cz/).


V podobném duchu jsem plánoval vytvořit svůj vlastní projekt, ale po tomto objevu ho již tvořit nebudu :) Doufám, že díky této challenge naleznete nějakou knižní inspiraci, co číst a proč.
A začínám ode dneška! :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Facebookovská stránka založena

7. června 2012 v 0:40 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Zdravím,
ode dneška, to jest 7. června, má Knižní kukátko také svou facebookovskou stránku. Jak už to tak bývá, budou zde hlavně příspěvky s odkazy na nejnovější články. Nebudou však také chybět ani malé reportáže ze zákulisí tohoto blogu.
Tak co, jdeme na to?

Připojit se můžete zde:

Doufám, že v brzké době se objeví alespoň pár lajkařů, kteří tento blog hned nezavrhnou. Sám se budu snažit, aby úroveň Knižního kukátka již neklesala, nýbrž naopak, aby stoupala. Pokud se mi to podaří, uvidíme v blízké budoucnosti sami. Domluvil jsem :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Opět nový kabát!

6. června 2012 v 17:28 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ano, milí čtenáři,
můj blog je po dlouhé pauze opět v novém kabátě a že mu to sluší, co říkáte? Kde jsem byl, se ptáte? Co jsem dělal? Inu, divili byste se jak maturita dokáže člověka vystresovat :).
A k čemu všemu tedy na blogu došlo?

1. Změna designu (rozhodně se mi líbí více než předchozí).
2. Změna názvu z "Medrošovo hnízdo" na "Knižní kukátko".
3. Odstranění zbytečných rubrik, které by jen překážely a zbytečně bych jimi jen spamoval.
4. Změna maskota z malého knihovníka na draka.
5. Zaměření se na zejména knihy + filmy/seriály, ale ne striktně.
6. Od 28. 5. mám již od střední školy klid, tento pátek si jdu akorát pro maturitní vysvědčení, tudíž i aktivita z mé strany bude větší.
7. Začínám brát tento projekt vážně, v blízké budoucnosti by mohlo dojít ke spolupráci s různými nakladatelstvími a v tomto případě byste se dočkali více recenzí.

Jde mi o to, vytvořit další blog, který se bude zaměřovat hlavně na svět knih (ale ne vždy tomu tak bude), přinést sem jiný pohled. Velké procento knižních blogů, co jsem si stačil všimnout, vedou holky - a to nemyslím ve zlém! Chci zařídit jakousi odbočku, místo, kde se lidé dočtou názory i od jiného pohlaví.
Doufám, že v brzké době se blog rozjede a že Vy, milí čtenáři, se sem budete rádi a s nedočkavostí vracet ;)
Díky.

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
 
 

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!