Ostatní

[Tvořím] Knihovnické kukátko - fiktivní časopis

3. dubna 2013 v 0:55 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Knihovnické kukátko

Tento fiktivní časopis vznikl v rámci mojí školní praxe ve čtvrťáku, tudíž zhruba před rokem, kdy bylo naším úkolem vytvořit imaginární knihovnický časopis, aby měl určitou informační hodnotu a byl také graficky vylepšený v rámci možností každé ze skupinek v naší třídě. Jen tak mne napadl název Knihovnické kukátko, jenž se okamžitě mezi mými spolupracujícími-spolužáky ujal a tak jsme ho použili. Náš časopis má jako stálé rubriky Hlavní téma; (Ne)slavní spisovatelé; Knihy, knihy, knihy; Recenzní okénko a Rozhovory. Pro začátek docela dost, ne?

Byl jsem nucen se pouze upnout na vytvoření mých textů a poté se věnovat grafice, tudíž nemohu ručit za originálnost textů mých spolužáků. Já osobně jsem do našeho fiktivního časopisu vložil své autentické texty, které jsem nikde nezkopíroval a vím, že jsem jedničku za tento úkol dostal s čistým svědomím a oprávněně...

Při projíždění těchto materiálů ze školy mi došlo, že by se časopis (tedy e-časopis) dal realizovat i v rámci různých blogů a jejich blogerů. Jednalo by se o spolupráci více blogerů, z nichž každý má jistojistě jiné záliby kromě čtení a tak by bylo zajímavé tento e-časopis zaplnit i články, zaobírající se různými obory.
 
 

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!