Zápisník

Malá změna

1. srpna 2013 v 11:16 | Vojtěch "Medroš" Hamerský
Zdravím,
jak už jsem psal na Facebooku, stále se na internet dostávám čistě sporadicky a nezlepší se to dřív než od poloviny srpna. Ještě jednou se omlouvám všem, protože jsem slíbil, že alespoň nějaké články přibudou, leč nestalo se tak. Se začátkem nového měsíce bych to chtěl napravit a rád bych našel cestičku, jak sem tam nějaký ten článek na blog propasírovat. Konkrétně bych chtěl publikovat tyto články:
  • [Recenze] Canavan, Trudi - Trilogie o černém mágovi
  • [Recenze] Gotthard, Pavel - Léky smutných
  • [Těšingry] Červenec - filmy i knihy
  • [Těšingry] Srpen - filmy i knihy
  • [Měsíční chvástačka] Červen
  • [Měsíční chvástačka] Červenec
Doufám, že první z nich přijde již brzo (možná o víkendu?). Zatím mi nezbývá nic jiného, než si nějak poradit bez přístupu k internetu. To znamená, že mám teď běherm týdenní dovči (pak zase šupky dupky do práce) docela dost času číst knihy, poslouchat audioknihy, psát povídku apod. Je zajímvé, kolik času člověk zabíjí surfováním na internetu... :D

Inu, co se týče mého nového noťasu, byl jsem nucen zapřemýšlet a rozhodnout se mezi dvěma modely. Ten první jsem vám ukazoval již minule, ten druhý je Dell Inspiron 15z. Jedná se o ultrabook s trochu nižšími parametry, ale pořád takovými, že je dost výkonný. Dilema, zda mít super výkonný těžký noťas nebo mobilní stroj, jsem vyřešil vcelku rychle a nakonec se rozhodl pro Dell Inspiron 15z.

Teď už jenom čekám, až mi přijde výplata, abych mohl ultrabook koupit a mít ho konečně doma!! Začínám počítat dny a hodiny :D Takže se zatím těšte na slíbené články a see you soon ;)


> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Moje nová hračka na dohled??!

1. července 2013 v 13:18 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Čhauves,
ani nevím, kde začít! Co vám chci napsat, je docela obsáhlé, tudíž by se to hodilo klidně i na audioblog, takže se vám budu snažit vysvětlit, proč s auioblogy vyčkávám :D

Každopádně asi to nejdůležitější, přes prázdniny jsem získal brigádu/práci, tudíž budu velkou část tohoto období klidu pryč (a.k.a v luftě). Budu vykonávat administratívu pod firmou, kde mimochodem pracuje taťka, tzn. řazení faktur, kupních smluv, účtování, vyhledávání atestů apod. Nemělo by to tedy být - z prvního pohledu - nic extra složitého, navíc za to dostanu slušné peníze.

A s vydělanými penízky plánuji následující věc - koupit si konečně nový noťas, který by kompletně nahradil občasné návštěvy stolního PC, který taky vlastníme, na němž jsem prováděl enkódování videí k audioblogům a podobné složitější věci, páč můj stařičký notebook to zkrátka nezvládá. On už tedy popravdě řečeno nezvládá nastartovat skoro ani Chrome... :D

A dostávám se k tomu, proč jsem náhle pozastavil přísun slíbených audioblogů - zvukové stopy nahrávám na starým noťasu, ten zkrátka někdy nestíhá a při nahrávání se sekne a tak mi to v konečném důsledku "ustřihne" půlku věty, kterou musím namluvit znovu. Tyhle "ustřihnuté" věty zjišťuji až po tom, kdy si celou nahrávku poslouchám znovu celou, což mne zbytečně obírá o čas. Proto, než abych zbytečně proseděl půlku dne tvořením jednoho audioblogu, si raději počkám na nový stroj, který bych měl mít buďto ke konci prázdnin nebo v průběhu září, na kterém půjde všechno jako po másle.

Dell Inspiron 7720 - vysněný stroj

Dell mám nyní a zůstanu mu věrný, tudíž si ho pořídím i v tomto případě. Akorát s tím rozdílem, že můj bodoucí "mazlík" bude trochu nadupanější, než ten současný. Dell má nespornou výhodu oproti ostatním v technické podpoře zákazníků. Něco se vám porouchá, zavoláte a další den k vám přijede člověk, jenž vám noťas v lepším případě opraví a jedete dál...

S pořízením téhle mašinky bych už nebyl prakticky na ničem závislý a dělal bych si všechny věci, kdy bych chtěl. Nemusel bych čekat, až bude u počítače volno, abych si tam mohl enkódovat pitomé video nebo dokonce chvíli zahrát nějakou hru...

Takže škudlím co to dá, už se nemůžu dočkat, až noťas vybalím a začnu s ním pracovat!! Protože čekat mnohdy 3 minuty na to, než se mi načte pitomý Chrome, pro mě začíná být už o nervy :D

> ZDROJ(E): Dell (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Počasí si jen tak nevybereš

20. března 2013 v 10:39 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Se vším to jde od desíti k pěti. A jinak tomu není i u toho zákeřného počasí, které se jistojistě všemožně snaží naštvat plno lidí (včetně mé maličkosti). Nemám nic přímo proti zimě a sněhu, ale chápejte, když má jeden údajnou alergii na chlad, je mu z pohledu na padající sníh mizerně.

Kdyby to bylo jenom chvíli, tak se člověk vůbec nepozastaví. Ale pokud sníh pádá od 10 hodin dopoledne až prakticky do večera, vůbec se není čemu divit, že jsem otrávený. Od 10 hodin jsem byl nucen sledovat skrze okno z naší třídy vydatně padající sněhové vločky, abych měl bezpochyby pořád na vědomí, že cesta skrz tuto vánici mne nemine.

Což o to, kdybych člověk jel ihned po škole domů, tuto strastiplnou cestu by možná i přežil bez úhony. Avšak když musí do Mahenky nutně vrátit knihy, tak se ze strastiplné cesty rázem stává určitý druh hororu. Člověk si razí cestu skrz ten zpropadený sníh, náladu má tím pádem pod psa, ale když úspěšně vchází do knihovny a vrací knihy, nálada spadá už mnohem níž, než byla dosud.

Poplatek 70 Kč za pozdní vrácení knih je také k vzteku, ale co se dá dělat, příště si už dám pozor... S výběrem nových knih jsem tedy opatrný a nakonec neváhám a vybírám pouze komiksy a mangu, abych měl jistotu, že se podobný incident nebude nějakou dobu opakovat.

Tou dobou jsem už o něco klidnější, ale nezbývá mi nic jiného, než podstoupit další hrůzyplnou cestu na Hlavní nádraží, abych se dostal k trolejbusu. Čekám nějakou chvíli, pak přijíždí spásné vozidlo, které mne má dopravit do mého domova. Člověk si však nemůže ani číst, jelikož má vlasy plné roztávajícího sněhu a mokrá kniha je velmi špatná věc. Nasazuji sluchátka a zaposlouchám se do rytmu Daft Punku.

A co mi z toho vychází? Výlet za všechny prachy, na který opět jen tak nezapomenu. A co je nejhorší, dva dny po tomto nevýslovném hororu svítí sluníčko a všechno roztává - nelze pochopit. Počasí si zkrátka jen tak nevybereš...

> ZDROJ(E): DeviantART (obrázek)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Konečně aktivní na YouTube!

31. července 2012 v 20:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Takže, když už jsem Vás začínal informovat o takovýchto prkotinách, jako je obměna webových prohlížečů, je čas Vás seznámit s podstatně informačně bohatší novinkou.
Tou je aktivita mého YouTube kanálu (Larktho). Aktivita se již navýšila na 6 dní (to je, co? :D), přičemž mám za sebou během této doby 33 nově nahraných videí.

A co tedy nahrávám? Respektive jaký druh videí? Jedná se o hudební videa - s pozadím, logem a hudebním podkresem. Jde mi o to, podporovat (většinou) neznámé umělce, kteří svou hudbu zpřístupňují určité komunitě lidí. Já jsem se rozhodl tuto hudbu rozšiřovat širokému okolí, tedy alespoň takovému, který se vyzná na YouTube. Chci využít svůj účet na YouTube a dělat správnou věc. Co víte? Třeba tito lidé produkují kvalitní hudbu a takovou, která Vás dokáže chytnout.

Jakou muziku nahrávám? Můžete se těšit především na žánry jako jsou: disco, nu disco, house, downtempo, chillwave, dreamwave, nu jazz, electro, dance, edm, slomo, deep atp. Zkrátka a dobře, nahrávám a sdílím hudbu, která se mi líbí a doufám, že se bude líbit i ostatním.

Pokud tedy máte chuť si pustit nějakou hudbu, můžete přejít na můj kanál (Larktho) a užít si ji :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Od Mozilly k Opeře a od Opery ke Chromu?

31. července 2012 v 19:23 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahojte,
chtěl bych Vám napsat své zkušenosti s webovými prohlížeči a ve zkratce probrat historii, jak jsem tyto prohlížeče postupně využíval.
Prvním stupínkem byla Mozilla, neboli "lištička". Liška mi ze začátku plně dostačovala, nic moc jsem na internetu nevyhledával a tak moc nezabírala paměť. Postupem času záložek přibývalo a přibývalo, nacházel jsem nové koníčky a zájmy, potřeboval jsem si všechno vyhledat a poshánět.

Lištička se mi v těchto případech začala docela dost zasekávat a musel jsem dosti dlouho čekat, než se mi zase rozjede. Pomalu jsem se ohlížel po nějaké rezervě v případě největší nouze. Ta nastala záhy poté, když jsem chytil rapla (v době, kdy pomáhalo pouze restartování notebooku). Jako hrdinka nastoupila namísto Firefoxu Opera.

Opera byla při prvním spuštění prostě skvělá. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se v tomto prohlížeči zorientoval, ale pak to šlo jako po másle. Rozhodně zabírala méně paměti než "liška" a tak jsem mohl mít otevřeno více panelů a pracovat při tom s dalšími programy.

Inu, život je samá změna a tak nedávno, když jsem si myslel, že Operu snad nikdy nevyměním (což se teoreticky ani nestalo, ale to by bylo na dlouhé lokte), tak jsem si řekl, že když tolik lidí básní nad Chromem, tak ho zkusím taky využít a to hlouběji (již dříve jsem ho zkoušel, ale moc se mi nezamlouval, ale díky tomu, že Opera a Chrome toho mají docela hodně společného, tak to nyní nebylo zas tak těžké).

Nyní tedy využívám převážně Chrome, protože je zase o něco rychlejší než Opera a je kompatibilnější s věcmi, které využívám.
A Vy? Používáte některý z těchto tří prohlížečů? Nebo surfujte například přes Safari? :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Opětovaná dlouhodobá nečinnost

29. července 2012 v 22:05 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahojte,
jak je očividné hned z prvního pohledu, blog není již nějakou dobu udržovaný. Z jedné části za to může lenost, zkrátka jsem se nedonutil nic napsat a chtěl jsem si dát nějaký pohov (což - přiznávám - není vůči Vám vůbec spravedlivé). Na druhou stranu jsem měl i menší problémy zejména technického rázu, takže snad nyní to bude lepší.
Některé věci, které jsem psal, že by měly být na blogu zveřejněny, jsem splnil a některé ne. Takže, co s tím uděláme? :) Rozhodně si vytvoříme další seznam:

1. Text k tématu týdne, kterým je "Měsíc"
2. Fotky, které jsem již sliboval minule
3. Pokračování Agmenti d'Corp, sliboval jsem též minule a již se něco rýsuje
4. Pokračování 30 Day Book Challenge, následuje day #17
5. Další věci, na než si teď nedovedu vzpomenout...

Dnes tedy ještě stihnu napsat něco k tématu týdne a možná ještě něco navíc :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Červenec je tu!

1. července 2012 v 15:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský
Ahojte,
je tu první den července a s ním prázdniny a regulérní léto. Že nám to ale dneska opět paří, co? Nevím, jak Vy, ale já si je zkusím pěkně užít, po té maturitě si to zasloužím :D Ale abych jenom nelenošil, stále hledám brigádu, snad mi to v tom knihkupectví nebo v knihovně vyjde. Mohli by přijmout úspěšně vyštudovaného studenta knihovnické nebo ne?
V tyto velmi parné dny to samozřejmě jistí bazén společně s hudbou a knihami. Teď si dovolím malou odbočku - zjistil jsem, že je v mnohých chvílích děsně psycho číst Špinavou práci od Petra Schinka, kterou mám nyní rozečtenou a přitom poslouchat od Dream Theater song A Nightmare To Remember. Jako by nestačilo, že kniha je i tak dost brutální a je jen pro silnější povahy, k tomu mi na iPodu začne hrát tento šestnáctiminutový song. Je fakt, že podtrhuje tu správnou atmosféru, která kniha nabízí, ale není to zrovna dvakrát uklidňující kombinace :D

Rozhodně plánuji oprášit kolo a někam vyrazit. Ať už sám nebo s přáteli. Kromě fotbalových pátků to bude alespoň další sportovní aktivita, kterou budu vykonávat.
Cestovat se nejspíše nikam nechystám, ne že by nebyla chuť, ale zatím nejsou penízky, možná až budu mít tu brigádu... Budou mi stačit ty výlety na kole.
A co Vy? Máte nějaké plány na léto? :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nečinnost posledních pár dní

29. června 2012 v 21:08 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahojte,
omlouvám se za tuto (poměrně dlouhou) nečinnost. Zbláznila se nám wi-fi a celé 4 dny jsem nebyl schopen se připojit na notebooku na internet. Nyní už by mělo všechno jet a já se opět pustím do práce na blogu.
S tímto výpadkem internetu jsem též musel odložit slibované knižní video, tudíž tentokrát Vám ho slibuji v průběhu příštího týdne. A co byste si v blízké době neměli nechat ujít? Takže:

1. Druhá část Malé rekapitulace na Zloděje úsvitu, které jsem již dočetl a chystám se ho recenzovat
2. Malá rekapitulace knihy Zlodějka knih, která je snad tou nejlepší a nejúžasnější knihou, jakou jsem do této doby četl
3. Malá rekapitulace opět jednoho z dílů HIMYM
4. Text k tématu týdne, kterým je čokoláda
5. Nějaké fotky, když už je tu to léto
6. Pokračování příběhu Agmenti d'Corp
7. Pokračování 30 Day Book Challenge

Dnes asi už nic nenapíšu, nemám již sílu po fotbale. Doufám, že mi tento výpadek prominete a opět se budete vracet na můj blog, abyste si přečetli nové články :)

Zatím se mějte kukátkovsky dobře... ;)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nový svět dorazil

20. června 2012 v 15:00 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahojte,
je to už delší dobu, úplně jsem zapomněl o tom popřípadě napsat článek, ale tak zpětně... V pátek, 15. června mi konečně dorazil již dlouho očekávaný recenzák, na který jsem čekal 3 týdny - Nový svět. Jedná se o zakončení trilogie Věk objevů. První dva díly již doma mám, doteď jsem čekal na třetí, abych celou sérii mohl sfouknout naráz, jedním dechem.

Na čtení se těším, od této trilogie toho docela hodně očekávám, doufám, že mě nezklame. Nemůžu nic jiného než se modlit, aby těch pár set stránek stálo za to :)
V brzké době (nejspíše po dočtení Zloděje úsvitu) bych se měl pustit do četby, tudíž byste se mohli v blízké budoucnosti dočkat i recenze.
Recenzní výtisk věnovalo nakladatelství Epocha společně s Tritonem a za to jim patří dík.

A zde ještě příslušná fotodokumentace:

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nákup v Levných knihách aneb "Kauf desetiletí"!

15. června 2012 v 23:32 | Vojtěch "Medroš" Hamerský


Ahojte,
předevčírem (to jest středa, 13. června) se uskutečnil náš maturiťák. Vyrazil jsem zhruba s půlhodinovou rezervou, plánoval jsem totiž jet ještě do Arrakisu si koupit červnovou Pevnost s knižní přílohou a vyzvednout si 2 recenzáky (Magická loď, Vyhnanství trpaslíků). Až v trolejbuse - zhruba v 18:20 -, když si čtu se vší nádherou knihu, mě trkne, že Arrakis má otevřeno pouze do 17:00.

Inu, nedá se nic dělat, beru to směrem přes Levné knihy, aspoň se chvíli zdržím, možná budu vybírat dlouho. Podotýkám, že jsem si plánoval koupit jen jednu či dvě knihy a že se tam budu alespoň nějakou dobu zdržím výběrem oných titulů. Omyl. Procházím Levnými knihami a co v poličce nevidím? Všechny čtyři první svazky série Artemis Fowl! Ty svazky, které nejsou nikde k dostání a které jsem měl v plánu si kupovat skrz antikvariáty! Do této doby jsem si totiž všechny tyto díly půjčoval pouze díky knihovně.
 
 

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!