Zápisník

8. června - den D aneb Den plný zážitků

9. června 2012 v 23:33 | Vojtěch "Medroš" Hamerský


Ahojte,
možná bych už napsal nějaký ten článek dřív, kdybych včera tolik nechlastal a neoslavoval. Proč? Protože předání maturitního vysvědčení se musí nějak oslavit. A co že se tedy vše stalo, inu, zkusím to shrnout alespoň ve zkratce:

Spolu s pamětním listem nejlepšího žáka naší třídy jsem dostal poukázku do Barviče a Novotného v hodnotě 500 Kč. Tu jsem hned po předání využil a šel si zde koupit Inheritance, abych měl sérii Odkaz Dračích jezdců kompletní. Poté jsem se vydal zpět do školy a odtamtud se spolužáky na slavnostní oběd společně s panem Fčelem (prof. třídní). Trochu nás zaskočila informace o hromadném tykání, kdy jsme se snažili zvyknout si panu Fčelovi tykat.

Pak jsme se se spolužačkami rozhodli jít směr čajovna, kde jsme zakotvili zhruba na 4 hodiny. Zde jsme pak také shodou okolností potkali spolužáka se svojí bandou. Ve zkratce - povídání u vodní dýmky bylo super.
Následovala cesta do Vaňkovky pro tkaničky do bot a kartáček (nakonec padla volba na kartáček s Krtečkem). Hned poté jsme se usadili v KFC, kde si spolužačka se svojí kamarádkou objednali dětské menu (nezapomenutelná situace). Zde jsme pak také probírali osudné okamžiky Titaniku a řešili další alternativní konce.

BookFan se také hlásí o slovo

24. března 2012 v 14:31 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahojte,
už je to nějaký ten den, kdy jsem po dlouhé době (asi po půl roce) rozklikl BookFan a co mě nečekalo... Stránka k nepoznání od té, kterou jsem viděl při posledním přihlášení před více jak půl rokem. Když jsem viděl aktivitu lidí a celkový vzhled BookFanu, řekl jsem si, že je čas se opět připojit.

Nyní mne tedy naleznete jak na Goodreads tak na BookFanu, záleží čistě na Vás, kde si mne najdete. Pro některé může být velkou výhodou čistě české prostředí BookFanu, zvláště pro ty, kteří moc nevládnou angličtinou.
Toť vše - čtěte! :)

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

1. jarní den

20. března 2012 v 17:01 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Hola hola, jaro volá,
aneb Teplé dny přicházejí. Dlouhé zimní chvíle nás pomalu, ale jistě opouštějí a místo nich přichází na řadu jaro. Na tuto chvíli jsem se hodně těšil, nenávidím zimu už jenom z principu, že je v tomto roční období zima (působivá věta, že?). Jednak také proto, že mám alergii na chlad (ne, nedělám si srandu! :D) - dál už to nemusíme rozebírat.
Paradoxní také je, že i spolu s jarem přichází spousta alergií, navíc to dokládá tento perfektní obrázek:


Půjčení knih Antigoné, Élektrá + Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci

9. března 2012 v 17:47 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Hojte,
po mé trmácivé cestě do školy jsem téměř ihned vyrazil do knihovny. Přeci jenom, nějaká obměna knih musí vždy proběhnout. Vrátil jsem 2 dočtené knihy (jmenovitě - Město čarodějů + Šílení rytíři) spolu s jednou nerozečtenou (Nezbytné věci). Usoudil jsem, že 700 stránkovou knihu nejsem schopen narychlo přečíst, aniž bych nezvětšil svůj skluz, který mám okolo čtení "recenzáků" pro Fantasyi. Již zase vyšly knihy, které bych si nejraději hned u šéfredaktory zamluvil, ale nejdříve se musím pochlubit alespoň s několika recenzemi :).

2 knihy opraveny a 2 nové přidány do systému Goodreads

5. března 2012 v 23:41 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Hojte,
dnes jsem se stal tzv. Goodreads Librarian. A co že to je? Je to funkce, která Vás opravňuje upravování již přidaných knih do systému. Dnes jsem tedy opravil 2 první, které mi už delší dobou ležely v žaludku, díky tomu, jak byly nekvalitně zpracované... Jsou to Stín Černého hvozdu a Mrtví muži netančí od Míli Lince.


A také jsem přidal 2 úplně nové záznamy - ke knihám Devatar Sedr (Pavel a Petr Harašímovi) a Meč z Flatlandu (Petr Vyhlídka). Docela mě to baví takto pomáhat a přitom to dělat s chutí :)


Časem určitě přibudou i další opravené a nově vzniklé záznamy... :)

> ZDROJ(E): Kosmas (obálky)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Účast na autogramiádě a besedě Juro Červenáka

29. února 2012 v 21:20 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Ahojte,
dnes Vám napíšu mé dojmy po účasti na autogramiádě a besedě Juro Červenáka, autora sérií jako jsou Černokněžník, Bohatýr, Bivoj a nově také Dobrodružství kapitána Báthoryho. Při příležitosti vydání 3. dílu kapitána Báthoryho se také autogramiáda konala.
Akce proběhla v Brně od 16:00, v knihkupectví u Dobrovského. Celá akce začínala autogramiádou. Bohužel, spolužák, se kterým jsem na besedu šel, ani já jsme neměli žádnou knihu k podepsání a tak jsme brozdali půl hodiny knihkupectvím a rozhlíželi se (tedy... spíše slintali) po nových či starších knihách z oblasti fantasy.
V 17:00 jsme tedy byli připraveni na následnou besedu. Před ní jsme ještě byli svědky šermířského vystoupení skupiny Lucius. Beseda byla zábavná, mnohdy zajímává ze strany posluchačů, se týkalo jejich dotazů (včetně mne samého :D) a poučná. Juraj Červenák je pohodovým a hlavně vtipným člověkem a vidět ho na živo je vážně něco :)

> ZDROJ(E): Dobrovský (plakát)
> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Poškozená zásilka aneb Dorazily knihy Tajný atlas a Kartomancie

27. února 2012 v 22:51 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

A zrovna dnes mi přišly další dvě nové knihy ke zrecenzování z plánované trilogie Věk objevů - Tajný atlas a Kartomancie od Michaela A. Stackpoleho. Ale co se nestalo, dojdu si důmu, když v tom uvidím úplně poničený obal zásilky. Hned jsem si řekl, jestli je to vůbec moje nebo si ze mě jenom dělají srandu. Ano, bylo to opravdu moje a ne, srandu si opravdu nedělali.

Dorazila Velká kniha příběhů pro XXI. století

27. února 2012 v 22:31 | Vojtěch "Medroš" Hamerský
Hojte,
v pátek (24. 2.) mi dorazila od Albatrosu ke zrecenzování kniha s názvem Velká kniha příběhů pro XXI. století. Tanto povídková kniha byla složena Al Sarrantoniem a především Neilem Gaimenem - právě proto jsem si ji zamluvil k recenzování. Neil Gaiman mne učaroval se svými knihami jako Nikdykde, Hvězdný prach nebo Coralina, tudíž předpokládám, že jeho jistá ruka při výběru byla pevná a připravila nám, čtenářům, hodně dobrých kousků k počtení :)
Recenzi sem samozřejmě, až bude napsaná, hodím. Bude také dohledatelná na Fantasyi, jako obvykle ;)

Dosáhnuto tisíci hodnocení!

31. ledna 2012 v 18:32 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Zrovna včera po zhlédnutí filmu Zkrocení zlé ženy jsem dosáhl mé první tisícovky hodnocení na mém profilu na CSFD. Je nutné počítat s tím, že to nejsou jen filmy, ale také seriály či televizní show, nelze tedy přesně určit, kolik filmů z této tisícovky jsem skutečně zhlédl a ohodnotil. Ale i přesto, je to krásné číslo, nemyslíte? :)

Další cíl: 1500!

> SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

À la Zápisník s velkým Z

31. ledna 2012 v 18:25 | Vojtěch "Medroš" Hamerský

Myslím, že lze tuto rubriku shrnutě pojmenovat jako jakýsi Zápisník. Proč Zápisník? Inu, rozhodně ne deník :) Důvody sem nebudu psát, prostě označení deník se mi pro tuto rubriku nelíbí xD Vy sami si ji pojmenujte jak chcete, třeba "Lapač myšlenek" nebo "Výkvěty Vojtěcha Hamerského" či... no, nezabíhejme zas tak daleko :)
Troufám si trvrdit, že Zápisník bude srozumitelné a snadno zapamatovatelné pro všechny návštěvníky. ;)
 
 

Reklama

Člen týmu a hrdý podporovatel Knižního pořadu!